مشاوره واردات و صادرات در آلمان

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

خدمات مشاوره بازرگانی بیشتر برگرفته از تجارب شخصی اینجانب در واردات و صادرات کالا طی سال‌های طولانی درزمینه های مختلف شامل خرید و فروش  انواع ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، ابزار آلات ، قطعات یدکی ، مواد اولیه ، مواد معدنی ، غلات ، تجهیزات پزشکی ، قطعات مخابراتی ، لوازم بهداشتی و آرایشی و‌غیره است . سالها فعالیت بعنوان یک جنرال تریدر این فرصت را به من داده است  تا از موقعیت های متفاوتی که پیش رو داشته ام کسب تجربه کنم . این تجارب می تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمر ثمر باشد .

اگر شما بعنوان یک تریدر ، عمده فروش ، نماینده فروش ، توزیع کننده و یا صاحب یک کارخانه تولیدی با  موضوع واردات مواد اولیه ، تجهیزات و ماشین آلات و یا محصول نهایی در ارتباط هستید  و یا فعالیت شما صادرات محصولاتی می باشد که در بازار های بین المللی از مزیت رقابتی برای فروش برخوردار است و هم اکنون مصمم هستید تا با ثبت شرکت در آلمان فعالیت تجاری خود را توسعه دهید لازم است تا قبل از اقدام اطلاعات بیشتری کسب نمایید . می دانید که به دلیل مسایل سیاسی ممکن است در حال حاضر محدودیتهایی برای فعالیت شما با بازار ایران وجود داشته باشد اما این محدودیتها مانعی برای اجرایی شدن تصمیم شما نیست . مهم این است که شما با آگاهی از این محدودیتها و با اشراف به مسیرهای باز تجارت با آلمان و با رعایت قانون تجارت در آلمان  این محدودیتها را به فرصت تبدیل نمایید.

در شرایط فعلی بزرگترین سوالی که ممکن است ذهن شما را بعنوان یک تریدر مشغول کند موضوعات مربوط به چگونگی ارتباط با طرف های خارجی ، چگونگی نقل و انتقالات مالی و چگونگی دریافت مجوزهای صادراتی برای  صادرات کالا از طریق شرکت نوپای شما در آلمان باشد . از آنجایی که بسیاری از تولیدکنندگان اروپایی به دلیل محدودیتهای موجود در ارتباط مستقیم با خریداران خود در بازار ایران قرار ندارند این فرصتی است تا بعنوان یک شرکت تریدر و با رعایت قوانین و مقررات حاکم در آلمان فعالیت  سود آوری را برای خود ایجاد نمایید . هم اکنون از طریق اتاق بازرگانی هامبورگ بصورت منظم سمینارهایی برای یافتن راهکارهای تجارت با ایران برگزار می شود ، شما می توانید با حضور در این همایشها اطلاعات مفیدی را کسب نمایید .

برخی از کالاهای صادراتی از آلمان مستلزم دریافت مجوزهای ویژه است . متناسب با تعرفه گمرکی هر کالا شما باید مجوزهای صادراتی لازم را شناسایی نمایید . پس از ثبت شرکت در المان و دریافت مجوز فعالیت ، شرکت شما بصورت آنلاین می توانید برای صادرات هر کالا اطلاعات لازم را کسب نمایید. عدم رعایت این موضوع جرایمی را برای شرکت شما به همراه خواهد داشت . یکی دیگر از موضوعات مهم نحوه تنظیم صحیح اسناد حمل برای محصولات صادراتی شرکت نوپای شما خواهد بود .فاکتور عرضه شده به گمرک و فاکتور ثبت شده در دفاتر مالی می بایست منطبق باشند . صدور گواهی مبدا فقط با مراجعه به  اتاق بازرگانی و ارائه مستندات لازم قابل دریافت است .

در آلمان می توانید به منابع اطلاعاتی معتبری برای مدیریت تجارت خود دسترسی داشته باشید . اتاق بازرگانی ، انجمن ها و اتحادیه ها می توانند پاسخگوی بخشی از نیاز شما باشند . برگذاری نمایشگاههای متعدد در شهرهای مختلف آلمان  فرصت های تجاری فراوانی را پیش روی شرکت تازه تاسیس شما قرار خواهد داد . این نمایشگاهها فقط منحصر به سازندگان آلمانی نیست . شرکت کنندگان در این نمایشگاهها از همه جای دنیا حضور دارند .شرکت شما با داشتن برند آلمانی می تواند اعتماد بسیاری از شرکتهای خارجی را جهت عقد قرارداد های تجاری به خود جلب نماید .

گرچه در شرایط فعلی استفاده از خدمات مالی و بانکی جهت تجارت با ایران با محدودیتهایی روبرو می باشد  اما فراموش نکنید که بازار شما منحصر به صادرات کالا به ایران نخواهد بود . شما صاحب یک شرکت ثبت شده در آلمان هستید و می توانید  با همه دنیا تجارت کنید . با ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت المان می توانید از خدمات مالی و بانکی متنوعی برخوردار شوید . صدور و دریافت ضمانتنامه های بانکی ، خدمات فتینانس و ریفاینانس ، گشایش اعتبارات اسنادی ، دریافت وام و تسهیلات ، دریافت کارتهای اعتباری و بسیاری از خدمات دیگر . همچنین با  مطالعه و یافتن شرکای تجاری در سایر کشورها می توانید از مزیت داشتن یک شرکت آلمانی جهت صادرات محصولات متنوع به کشورهای دور و نزدیک بهره مند شوید . در بعضی از حوزه های خاص نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی و یا داروهای مکمل قادر خواهید بود به روش Private Label   برند تجاری خود را در آلمان راه اندازی نمایید  و با پوشش کالای ساخت آلمان که معمولا با خود پیام کیفیت را به همراه دارد به بازارهای جدید ورود  نمایید.

ثبت شرکت در آلمان منحصر به فعالیت در این کشور نیست . فعالیت شرکت شما می تواند آمیخته با خرید و فروش در خارج از  آلمان  باشد . شما به روشهای متفاوتی می توانید برای شرکت خود کسب درآمد نمایید . ممکن است تحت مدیریت شرکت ثبت شده در آلمان حمل کالا از هر گوشه از دنیا به گوشه ای دیگر انجام شود ولی گردش این تجارت در دفاتر مالی شما در آلمان به ثبت برسد. متناسب با حجم فعالیت مورد نظر و یا  بیزینس پلن خود می توانید  مستقیما در خرید و فروشها دخالت نمایید و یا منابع درآمدی شما از محل کمیسیونی باشد که بواسطه این خرید و فروشها دریافت می نمایید .  

در پایان این بخش تاکید می نمایم که ثبت شرکت در آلمان بعنوان یکی ازموفق ترین  روشهای دریافت اقامت در آلمان شناخته می شود اما واقعیتی که متاسفانه بسیاری از شرکتهای ارائه دهنده خدمات مهاجرت به متقاضیان خود ارائه نمیدهند این است که این روش دریافت اقامت مناسب هر شخصی نیست . ثبت شرکت به مفهوم راه اندازی یک فیلد تجاری است . راه اندازی تجارت بدون داشتن دانش و تجربه امکان پذیر نیست و گرچه ممکن است به لحاظ حقوقی منجرب به دریافت اقامت شود اما متقاضی را در میانه راه با مشکلات  فراوانی مواجه خواهد نمود . اگرمایلید که برای دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید حتما از مشاوره ما یا سایر همکارانی بهره مند شوید  که از تفکر و تجربه لازم در حوزه بازرگانی و بویژه بازرگانی خارجی برخوردار هستند  و می توانند از شرکت تازه تاسیس شما در شروع به فعالیت حداقل در طول سال اول کاری و تا زمانی که شما بتوانید به شرایط پایداری برسید به خوبی محافظت نمایند.

خدمات

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

خدمات مشاوره بازرگانی بیشتر برگرفته از تجارب شخصی اینجانب در واردات و صادرات کالا طی سال‌های طولانی درزمینه های مختلف شامل خرید و فروش  انواع ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، ابزار آلات ، قطعات یدکی ، مواد اولیه ، مواد معدنی ، غلات ، تجهیزات پزشکی ، قطعات مخابراتی ، لوازم بهداشتی و آرایشی و‌غیره است  .

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان یک پروسه حقوقی بمنظور شروع به فعالیت قانونی در کشور می باشد که بر اساس آن متقاضی می تواند جهت دریافت اقامت بلند مدت در آلمان برای خود و افراد خانواده اقدام نماید و پس از دریافت اقامت از مزایای زندگی در آلمان برخوردار شود.

دریافت اقامت آلمان

از طريق دريافت اين نوع از اقامت شما مي توانيد از مزاياي زندگي در آلمان نظير راه اندازي كسب و كار ، استفاده از خدمات بيمه درمان ، بيمه بازنشستگي ، گشايش حساب بانكي ، تحصيل فرزندان در مدارس ، استفاده از خدمات فاينانس بانكها و بسياري از مزاياي ديگر برخوردار شويد .

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت مستلزم خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی مناسب می باشد.در واقع تمدید اقامت متقاضی و تبدیل آن از اقامت موقت به اقامت دائم برخورداری از مستقیما با ترازهای مالی تنظیم شده توسط حسابدار شما مرتبط می باشد .

خدمات حقوقی در آلمان

خدماتی است که جهت تسريع در روند پرونده اقامت به متقاضيان ارائه مي شود تا همگام با ارتباط مستمر با اداره بازرگاني ، اداره مهاجرت  و سفارت المان در ايران ، امور مربوطه با دقت و بدون تاخير دنبال شود.

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

بمنظور ثبت شركت در آلمان و دريافت اقامت نياز به آدرس ثبتي معتبر مي باشد . همچنين ضروري است تا نامه نگاريها و دريافت و ارسال پاكات و همچنين پاسخگويي به تلقتها از طريق فردي مسئول انجام شود .