دریافت اقامت آلمان

دریافت اقامت آلمان

دريافت اقامت بلند مدت آلمان از طریق ثبت شرکت

دریافت  اقامت  بلند مدت در آلمان از طریق خود اشتغالی ( بند 21 قانون اقامت ) و به روش ثبت شرکت امکان پذیر است . پروسه دریافت اقامت در دو مرحله انجام می شود . دریافت اقامت موقت و دریافت اقامت دائم . مدت اقامت موقت از سه تا 5 سال می باشد . اگر فعالیت شرکت طی سه سال اول موفقیت آمیز باشد  و مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نشانگر این باشد که متقاضی هزینه های کار و زندگی در آلمان را بدرستی پوشش داده است می تواند پس از 3 سال ، اقامت دائم را دریافت نماید. دریافت شهروندی ( دریافت پاسپورت ) 8 سال از تاریخ اقامت اولیه خواهد بود . این زمان تحت شرایطی می تواند به 7 سال کاهش یابد.

  دریافت اقامت ابتدا برای مدیر عامل شرکت و پس از آن برای سایر افراد خانواده از طریق  پیوستن به خانواده انجام خواهد شد . متقاضی می بایست برای دریافت اقامت بلند مدت درخواست خود را به سفارت آلمان ارسال نماید و منتظر بماند تا از طرف سفارت ایمیل دعوت به مصاحبه را دریافت کند . با توجه به ترافیک کاری در سفارت فعلا از تاریخ ثبت نام تا تاریخ مصاحبه تقریبا یک سال زمان لازم است . در طول این مدت متقاضی میبایست کلیه مدارک و مستندات لازم جهت ارائه به سفارت آلمان را آماده نماید . این مستندات شامل رزومه ، بیزینس پلن ، اساسنامه شرکت در آلمان ، سوابق کاری و تحصیلی ، گردش حساب مالی ، پیش نویس قرارداد های بیمه تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی در آلمان ( در صورتیکه سن متقاضی بالای 45 سال باشد )  ، مدارکی که دال بر اثبات توان مالی متقاضی باشد  و سایر مدارکی که بتواند توان متقاضی را جهت ثبت شرکت و شروع به فعالیت اقتصادی در آلمان اثبات نماید . 

از روز مصاحبه  حدود یک تا دو ماه زمان لازم است تا نتیجه اعلام شود و در صورت تایید مدارک ، ویزای تایپ D که ویزای انحصاری ورود به آلمان می باشد با اعتبار سه ماه برای ورود متقاضی به آلمان صادر خواهد شد. متقاضی پس از ورود به المان و تکمیل پروسه اداری ویزای اقامت موقت را دریافت خواهد کرد . این ویزا یک تا 3 ساله خواهد بود. پس از 3 سال در صورتیکه شرکت بیزینس پلن را به درستی فالو کرده باشد و حقوق ، مالیات بر حقوق ، هزینه های خدمات بیمه درمانی و بازنشستگی و مالیات بر درآمد شرکت  را بطور کامل پرداخت کرده باشد و متقاضی در طول مدت اقامت در آلمان مرتکب خلافی نشده باشد می تواند ویزای اقامت بلند مدت نامحدود را دریافت نماید.

باید توجه فرمایید که دریافت ویزای اقامت بلند مدت مستلزم این است که از نگاه اداره مهاجرت و بازرگانی مزایای زیر از تاسیس شرکت حاصل شود :

برای محصولات یا خدمات شما علاقه تجاری یا تقاضای منطقه ای وجود داشته باشد.

 فعالیت تجاری شما تأثیر مثبتی بر اقتصاد داشته باشد .

تامین اعتبار لازم از جانب شما برای راه اندازی شرکت وجود داشته باشد .

 همانطور که قبلا اشاره شد ، تشکیل پرونده درخواست اقامت در آلمان با روش ثبت شرکت مستلزم ارائه بیزینس پلن سه ساله می باشد.

بیزینس پلن شما توسط ادارات بازرگانی جهت اطمینان از نتیجه بخش بودن مورد بررسی قرار خواهد گرفت . نتیجه بررسی به اداره مهاجرت اعلام خواهد شد . اگر بیزینس پلن شرکت با موضوع صادرات بخشی از محصولات آلمانی نظیر تجهیزات صنعتی ، تجهیزات پزشکی ، داروهای مکمل ، داروهای شیمیایی ، محصولات بهداشتی و آرایشی و ....تهیه شود و از سویی متقاضی در موضوع مربوطه به نحوی صاحب دانش و تجربه باشد و بر طبق مستندات بتواند توانمندی خود را به اثبات برساند ، شانس بسیار خوبی برای دریافت اقامت خواهد داشت .

 از آنجایی که کشور آلمان یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در اروپا و دنیا محسوب می شود ، هر گونه فعالیت تجاری که بتواند بر این موضوع تاثیر مثبت داشته باشد مورد توجه اداره مهاجرت خواهد بود. بنابراین ارائه مستنداتی که بتواند توانایی متقاضی را در راه اندازی یک شرکت تجاری در آلمان به اثبات برساند بسیار حائز اهمیت است . همچنین اداره مهاجرت می بایست از توان مالی متقاضی اطمینان حاصل نماید . بدیهی است شروع به هر فعالیت تجاری مستلزم انتقال سرمایه و داشتن توان مالی لازم جهت پوشش هزینه های کار و زندگی می باشد .

 در روش دریافت اقامت المان از طریق ثبت شرکت شما می توانید با مینیموم سرمایه گذاری که بالغ بر 25000 یورو می باشد فعالیت خود را شروع نمایید . متقاضی می تواند در شروع به فعالیت از خدمات ویرچول آفیس استفاده نماید .  به این ترتیب شما نیازی به اجاره دفتر کار و استخدام کارمند برای دریافت و ارسال مرسولات پستی و نامه ها نخواهید داشت و از یک فضای مشترک جهت فعالیت شرکت  بهره مند خواهید شد. . پس از یک سال از فعالیت شرکت و با ایجاد شرایط پایدار تر شما می توانید در صورت تمایل نسبت به اجاره دفتری مستقل اقدام نمایید.        

همانطور که به آن اشاره شد پوشش هزینه های بیمه و هزینه های بازنشستگی  در طول اقامت در آلمان حائز اهمیت است . متقاضیانی که تا قبل از 45 سالگی موفق به دریافت اقامت شوند می توانند از بیمه های دولتی بهره مند شوند . متقاضیان بالای 45 سال می بایست از خدمات بیمه های خصوصی استفاده نمایند . در صورت نیاز به بیمه خصوصی لازم است پیش نویس قراردادی فیمابین شرکت بیمه خصوصی و متقاضی تنظیم و به همراه سایر مدارک به هنگام مصاحبه به سفارت ارائه شود.

دریافت اقامت اعضای خانواده در قالب پیوستن به خانواده انجام خواهد شد. در صورتی که صاحب فرزند پسر در سنین 15 سال هستید میبایست هر چه سریعتر نسبت به دریافت اقامت ایشان اقدام نمایید تا درمحدودیتهای مربوط به خدمت نظام وظیفه قرار نگیرد . در خصوص فرزندان دختر تا سن 18 سالگی دریافت اقامت از طریق پیوست به خانواده امکان پذیر است.   برای خانواده هایی که سن فرزندان آنها بالاتر از سن مجاز برای پیوستن به خانواده می باشد و فرزندان در مرحله ورود به دانشگاه می باشند می توان از طریق اخذ دعوتنامه تحصیلی اقدام نمود .

مدیر عامل شرکت برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ملزم به یادگیری زبان آلمانی و ارائه مدرک B1 می باشد .  جهت پیوستن به خانواده داشتن مدرک A1 برای همسر الزامی است . شما می توانید از تاریخ ثبت نام اولیه در سفارت آلمان در ایران تا تاریخ وقت مصاحبه که فعلا با توجه به ترافیک کاری نزدیک به یک سال به طول می انجامد در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت نمائید. دقت فرمایید که گواهی صادره فقط توسط برخی از موسسات خاص که مورد تایید سفارت آلمان می باشد از جمله موسسه زبان گوته مورد تایید است . به هر حال پس از ورود به آلمان هم این فرصت برای شما فراهم است تا با حضور در دوره های integration course مدرک زبان خود را دریافت نمایید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی با ما تماس حاصل فرمایید.

خدمات

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

خدمات مشاوره بازرگانی بیشتر برگرفته از تجارب شخصی اینجانب در واردات و صادرات کالا طی سال‌های طولانی درزمینه های مختلف شامل خرید و فروش  انواع ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، ابزار آلات ، قطعات یدکی ، مواد اولیه ، مواد معدنی ، غلات ، تجهیزات پزشکی ، قطعات مخابراتی ، لوازم بهداشتی و آرایشی و‌غیره است  .

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان یک پروسه حقوقی بمنظور شروع به فعالیت قانونی در کشور می باشد که بر اساس آن متقاضی می تواند جهت دریافت اقامت بلند مدت در آلمان برای خود و افراد خانواده اقدام نماید و پس از دریافت اقامت از مزایای زندگی در آلمان برخوردار شود.

دریافت اقامت آلمان

از طريق دريافت اين نوع از اقامت شما مي توانيد از مزاياي زندگي در آلمان نظير راه اندازي كسب و كار ، استفاده از خدمات بيمه درمان ، بيمه بازنشستگي ، گشايش حساب بانكي ، تحصيل فرزندان در مدارس ، استفاده از خدمات فاينانس بانكها و بسياري از مزاياي ديگر برخوردار شويد .

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت مستلزم خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی مناسب می باشد.در واقع تمدید اقامت متقاضی و تبدیل آن از اقامت موقت به اقامت دائم برخورداری از مستقیما با ترازهای مالی تنظیم شده توسط حسابدار شما مرتبط می باشد .

خدمات حقوقی در آلمان

خدماتی است که جهت تسريع در روند پرونده اقامت به متقاضيان ارائه مي شود تا همگام با ارتباط مستمر با اداره بازرگاني ، اداره مهاجرت  و سفارت المان در ايران ، امور مربوطه با دقت و بدون تاخير دنبال شود.

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

بمنظور ثبت شركت در آلمان و دريافت اقامت نياز به آدرس ثبتي معتبر مي باشد . همچنين ضروري است تا نامه نگاريها و دريافت و ارسال پاكات و همچنين پاسخگويي به تلقتها از طريق فردي مسئول انجام شود .