مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

تجارت در هامبورگ

درباره بندر تجاری هامبورگ

درباره بندر تجاری هامبورگ

شهر هامبورگ واقع در رودخانه الب برای قرن‌های متوالی مرکز تجارت در شمال آلمان بوده و هم اکنون به بزرگ‌ترین بندر تجاری در آلمان تبدیل شده است که مهد ایده‌های درخشان، نمایشگاه‌های تجاری و فناوری رو به رشد این کشور است.

خدمات گردشگری در هامبورگ

خدمات گردشگری در هامبورگ

جهانگردی یکی از مهم‌ترین صنایع هامبورگ است که برای بیش از 90،000 نفر با طیف وسیعی از مدارک تحصیلی و سوابق فرصت کاری ایجاد نموده است. بازدیدکنندگان خارجی نزدیک به 25 درصد از افرادی که به هامبورگ مراجعه می‌کنند را تشکیل می‌دهند و این رقم همچنان رو به افزایش است و در نتیجه رشد مداوم در تعداد اقامت‌های شبانه صورت می‌گیرد.

خدمات  آی تی در هامبورگ

خدمات آی تی در هامبورگ

تقریباً 50 درصد از شرکت‌های فناوری اطلاعات در هامبورگ خدمات IT را ارائه می‌دهند، 30 درصد دیگر نیز در توسعه نرم افزار دخیل هستند. علاوه بر این، هامبورگ توسط بسیاری از فریلنسرها و کارشناسان فناوری اطلاعات که در بخش IT شرکت‌های مختلف مشغول به کار هستند، به یکی از شهرهای پیش رو در حوزه IT تبدیل شده است.

هامبورگ و خرده فروشی

هامبورگ و خرده فروشی

هامبورگ برترین شهر خرده فروشی آلمان است. این شهر به موازات نقش پررنگ خود در تجارت خارجی، از سنت دیرینه در تجارت خرده فروشی و عمده فروشی برخوردار است.

حمل و نقل هامبورگ

حمل و نقل هامبورگ

بخش حمل و نقل یکی از صنایع اصلی هامبورگ است. تعداد زیادی از شرکت‌ها از هامبورگ برای حمل و نقل، توزیع و ذخیره کالا استفاده می‌کنند که ارزش افزوده قابل توجهی را ایجاد می‌کند.

صنایع هامبورگ

صنایع هامبورگ

هامبورگ از بخش‌های صنعتی بسیار متنوع برخوردار است. در اروپا مکان‌های معدودی وجود دارد که می‌تواند چنین پتانسیلی را به خود اختصاص دهد، از جمله صنایع بزرگ در هامبورگ می‌توان به صنایع فولاد و ذوب آلومینیوم، صنایع ساخت هواپیما، انرژی‌های تجدیدپذیر و... اشاره نمود.

تجارت خارجی هامبورگ

تجارت خارجی هامبورگ

تجارت جهانی و مرزهای باز به همان اندازه که آب برای یک ماهی مورد نیاز است، برای هامبورگ حیاتی است. بازرگانان هامبورگ قرن‌ها روابط تجاری را در سراسر جهان حفظ کرده‌اند. هامبورگ دارای هزاران شرکت است که حوزه اصلی فعالیت آنها تجارت جهانی یا واسطه‌گری تجارت بین‌المللی است.

بخش مالی هامبورگ

بخش مالی هامبورگ

بخش مالی در هامبورگ با بیش از 10،000 شرکت مالی و بیمه و ایجاد ارزش افزوده ناخالصی معادل 5/5 میلیارد یورو یک محرک قوی فعالیت اقتصادی است که با داشتن بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و ارائه دهندگان خدمات مالی با سایر شرکت‌ها در ارتباط نزدیک بوده و این شرکت‌ها را قادر می‌سازد که معاملات تجاری، پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز را به درستی انجام دهند.

اتاق بازرگانی هامبورگ

اتاق بازرگانی هامبورگ

اتاق بازرگانی هامبورگ با بیش از 250 نفر کارمند در دفتر مرکزی و 167484 عضو خدمات متنوعی را به اعضا ارائه می‌دهد. این اتاق بدون وابستگی به هیچ حزب سیاسی شرکت‌های متوسط و کوچک را جهت بهبود در تجارت حمایت می‌کند.

شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

شرکت‌های با مسئولیت محدود با نام کامل Gesellschaft mit beschränkter Haftung که به اختصار GmbH نامیده می‌شوند، یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت‌های نوپا هستند. در این نوع از شرکت‌ها، تمام بدهی‌ها توسط شرکت تحت پوشش قرار می‌گیرد و سهامداران از محل دارایی‌های شخصی خود مسئولیتی در قبال جبران خسارت‌ها نخواهند داشت.

مالیات در هامبورگ

مالیات در هامبورگ

انواع مختلفی از مالیات‌ها در آلمان پرداخت می‌شود؛ نظیر مالیات بر حقوق، مالیات برارزش افزوده و مالیات بر درآمد شرکت‌ها. شروع به هر نوع فعالیت تجاری در آلمان مستلزم شناخت دقیقی از نحوه محاسبه این نوع از مالیات‌ها می‌باشد. 

بندر هامبورگ؛ دروازه جهان!

بندر هامبورگ؛ دروازه جهان!

بندر تجاری هامبورگ به لحاظ اهمیت و وسعت بعنوان اولین بندر در آلمان و پس از بندر نوتردام در هلند و آنتورب در بلژیک سومین در اروپا می‌باشد. در سال 2018 بیش از 135 میلییون تن بار در این بندر جابجا شده است.