تجارت در هامبورگ

درباره بندر تجاری هامبورگ

درباره بندر تجاری هامبورگ

شهر هامبورگ واقع در رودخانه الب برای قرن ها متوالی مرکز تجارت در شمال المان بوده و هم اکنون به بزرگترین بندر تجاری در آلمان تبدیل شده است که مهدایده های درخشان ، نمایشگاه های تجاری و فن اوری رو به رشد این کشور است.

 

خدمات گردشگری در هامبورگ

خدمات گردشگری در هامبورگ

جهانگردی یکی از مهمترین صنایع هامبورگ است که برای بیش از 90،000 نفر با طیف وسیعی از مدارک تحصیلی و سوابق فرصت کاری ایجاد نموده است .

بازدیدکنندگان خارجی نزدیک به 25 درصد از افرادی که به هامبورگ مراجعه می کنند راتشکیل می دهند و این رقم همچنان رو به افزایش است و در نتیجه رشد مداوم در تعداد اقامت های شبانه صورت می گیرد.

خدمات  آی تی در هامبورگ

خدمات آی تی در هامبورگ

تقریباً 50 درصد از شرکتهای فناوری اطلاعات در هامبورگ خدمات IT را ارائه می دهند ، 30 درصد دیگر نیز در توسعه نرم افزار دخیل هستند. علاوه بر این ، هامبورگ توسط بسیاری از فریلنسرها و کارشناسان فناوری اطلاعات که در بخش IT شرکت های مختلف مشغول به کار هستند، به یکی از شهرههای پیش رو در حوزه IT تبدیل شده است .

هامبورگ و خرده فروشی

هامبورگ و خرده فروشی

هامبورگ برترین شهر خرده فروشی آلمان است. این شهر به موازات نقش پررنگ خود در تجارت خارجی ، از سنت دیرینه در تجارت خرده فروشی و عمده فروشی برخوردار است .

حمل و نقل هامبورگ

حمل و نقل هامبورگ

بخش  حمل و نقل یکی از صنایع اصلی هامبورگ است.

 تعداد زیادی از شرکتهااز هامبورگ برای حمل و نقل ، توزیع و ذخیره کالا استفاده می کنند که ارزش افزوده قابل توجهی را ایجاد می کند.

صنایع هامبورگ

صنایع هامبورگ

هامبورگ از یک بخش صنعتی بسیار متنوع برخوردار است .

در اروپا مکان های معدودی وجود دارد که می تواند چنین پتانسیلی را به خود اختصاص دهد ،  از جمله صنایع بزرگ در هامبورگ می توان به صنایع فولاد و ذوب آلومینیوم ، صنایع ساخت هواپیما ، انرژی های تجدید پذیر و ... اشاره نمود.

تجارت خارجی هامبورگ

تجارت خارجی هامبورگ

تجارت جهانی و مرزهای باز به همان اندازه که آب برای یک ماهی مورد نیاز است ، برای هامبورگ حیاتی است.

بازرگانان هامبورگ قرن ها روابط تجاری را در سراسر جهان حفظ کرده اند. هامبورگ دارای هزارن شرکت است که فیلداصلی آنها تجارت جهانی یا واسطه گری تجارت بین المللی است.

بخش مالی هامبورگ

بخش مالی هامبورگ

بخش مالی در هامبورگ با بیش از 10،000 شرکت مالی و بیمه و ایجادارزش افزوده ناخالصی معادل 5/5 میلیارد یورو یک محرک قوی فعالیت اقتصادی است که با داشتن بانک ها ، شرکت های بیمه و ارائه دهندگان خدمات مالی باسایر شرکتها درارتباط نزدیک بوده واین شرکت ها را قادر می سازد که معاملات تجاری ، پروژه ها و سرمایه گذاری های مورد نیاز را به درستی انجام دهند.

اتاق بازرگانی هامبورگ

اتاق بازرگانی هامبورگ

اتاق بازرگانی هامبورگ با بیش از 250 نفر کارمند در دفتر مرکزی و 167484 عضو خدمات متنوعی را به اعضا ارائه می دهد . این اتاق بدون وابستگی به هیچ حزب سیاسی شرکت های متوسط و کوچک را جهت بهبود در تجارت حمایت می کند .

شرکت GmbH

شرکت GmbH

شرکت های با مسیولیت محدود با نام کامل Gesellschaft mit beschränkter Haftung  که به اختصار GmbH نامیده می شوند یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت های نوپا می باشند. در این نوع از شرکت ها تمام بدهی ها توسط شرکت تحت پوشش قرار می گیرد و سهامداران از محل دارایی های شخصی خود مسیولیتی جهت جبران خسارت ها نخواهند داشت.

مالیات در هامبورگ

مالیات در هامبورگ

انواع مختلفی از مالیاتها در آلمان پرداخت می شود ، نظیر مالیات بر حقوق ، مالیات برارزش افزوده و مالیات بر درآمد شرکتها. شروع به هر نوع فعالیت تجاری در آلمان مستلزم شناخت دقیقی از نحوه محاسبه این نوع  از مالیاتها می باشد . 

هامبورگ - دروازه جهان

هامبورگ - دروازه جهان

بندر تجاری هامبورگ به لحاظ اهمیت و وسعت بعنوان اولین بندر در آلمان و پس از بندر نوتردام در هلند و آنتورب در بلژیک سومین در اروپا می باشد . در سال 2018 بیش از 135 میلییون تن بار در این بندر جابجا شده است.