برندسازی شخصی (پرسونال برندینگ) - بخش اول

برندسازی شخصی (پرسونال برندینگ) - بخش اول

وقتی که شما شروع به برندسازی شخصی یا ساختن پرسونال برندینگ می کنید، باید به مخاطبتان بگویید که چه کسی هستید، چه ارزشی می توانید ایجاد کنید، ویژگی منحصر به فرد شما چیست و چگونه می توانید از سایرین متمایز باشید.

پرسونال برندیگ یک پروسه توقف ناپذیر است که به مرور زمان موجب نفوذ و پایداری شما در بازار هدف خواهد شد.

در بخش اول از این مقاله با مفهوم برندسازی شخصی آشنا خواهیم شد و در بخش دوم در مورد نکات مهمی که برای ساختن یک برند شخصی قوی مورد نیاز است بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

معرفی پرسونال برندینگ (برندسازی شخصی)

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید به یک برند تبدیل شوید؟ این همان موضوعی است که می خواهیم به آن بپردازیم. ممکن است برای شما کمی دور از ذهن باشد اما در دنیای آنلاین برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ (Personal Branding) واقعا مهم است. صرف نظر از اینکه شما صاحب یک شرکت و یا یک کارآفرین باشید، برای حضور پایدار، طولانی مدت و سودآور در بازار هدفتان، نیاز خواهید داشت تا هویت خود را به یک برند تبدیل کنید.

بیشتر افراد از برندسازی شخصی در جهتی استفاده می کنند که خود را از دیگران متمایز کنند. این کار اگر به درستی انجام شود، می تواند در ارتقاء و موفقیت فعالیت های تجاری شما بسیار موثر باشد.

در عصری که اینترنت وجود نداشت، ایجاد برندسازی شخصی کاری دشوار و نادر بود. بیشتر مردم برای معرفی خود صرفاً از کارت ویزیت استفاده می کردند و اگر شخصی مشهور نبود و یا حضور پررنگی در رسانه ها نداشت کمتر شناخته می شد. اما این روزها به دلیل وجود اینترنت تبلیغ برای برندسازی آسان تر شده است. کافی است که افراد با قراردادن پست در شبکه های اجتماعی در معرض دید افراد زیادی قرار گیرند.

 

واردات و صادرات کالا یکی از جذاب ترین موضوعات فعالیت شرکت ثبت شده در آلمان است. با استفاده از تجاربی که در اختیارتان قرار می گیرد، بیش از پیش به موفقیت نزدیک شوید.

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

 

اهمیت برندسازی شخصی

با استفاده از برندسازی شخصی می توانید به آسانی در مورد مهارت ها و دانش خود با دیگران در یک فیلد تخصص صحبت کنید و خود را مطرح نمایید. اگر می خواهید از نگاه مردم فرد تأثیرگذاری باشید به یک برند شخصی معتبر و مناسب نیاز خواهید داشت تا بتوانید خود را از دیگران متمایز کنید.

علاوه بر خود، با یک برند شخصی قوی می توانید برای شرکتی که در مالکیت شما است و یا در آن مشغول به کار هستید تبلیغ نمایید. این روش به ویژه برای بیزینس های کوچک مناسب است. اگر بعنوان یک کارآفرین در صدد راه اندازی تجارتی هستید، ایده ایجاد یک برند شخصی می تواند در موفقیت شما موثر باشد.

برندسازی شخصی یعنی تبلیغ کردن برای خودتان. ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها، تجربه و هویت شخصی شما که می خواهید به وسیله آنها با مخاطبان خود ارتباط برقرار نمایید. از سوی دیگر برندسازی شخصی راوی داستان شما به مخاطبین است و از این طریق می تواند بازتابی باشد از اندیشه، نگرش، گفته ها و ناگفته های شما و حضورتان در بازار مورد نظر. در واقع شما با برندسازی شخصی می خواهید که به مخاطبان خود تفاوتی که بین شما و رقبای شما وجود دارد را آشکار نمایید. با پرسونال برندینگ تصویری از هویت و اعتبار شما در ذهن مخاطب شکل می گیرد.

برندسازی شخصی اغلب ترکیبی است از آنچه که رسانه ها از شما منتقل می کنند و آنچه که مردم از داده های موجود از شما که بصورت آنلاین در دسترس می باشد دریافت می کنند. از نگاه اکثریت مردم، برندسازی کاری غیر ممکن است. این موضوع ممکن است برای برخی از افراد محتمل باشد، به ویژه اگر ندانند که باید از کجا و چگونه شروع کنند. اما مطمئن باشد که اگر بدانید دقیقا دنبال چه چیزی هستید، می توانید برند شخصی خود را شکل بدهید و به آسانی آن را به شهرت برسانید.

 

تصور غلطی وجود دارد که در آن توسعه کسب و کار و فروش را مشابه هم می دانند در حالی که تفاوت قابل توجهی بین این دو مفهوم وجود دارد. برای درک این تفاوت مقاله زیر را بخوانید.

تفاوت بین توسعه کسب و کار و فروش

 

 

 

چگونه یک برند شخصی قوی داشته باشیم؟

همانطور که به آن اشاره شد برندسازی ممکن است شما را به چالش بکشد، به ویژه اگر ندانید که دقیقا از کجا باید شروع کنید. اولین چیزی که حائز اهمیت است این است که برای شروع این سفر برنامه مناسبی داشته باشید.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

در اینجا به چند نکته مهم اشاره می کنیم که ممکن است برای شما جالب باشد:

  • برای برندسازی شخصی باید تمرکز داشته باشید

تقریبا اکثر افرادی که می خواهند یک کار آفرین موفق باشند، در آرزوی داشتن یک برند شخصی هستند ولی وقتی که برای ایجاد آن دست به کار می شوند، معمولا تمرکز خود را از دست می دهند و نمی دانند که برای برندسازی شخصی از کجا باید شروع کنند. بنابراین اگر می خواهید که برند شخصی خود را ایجاد کنید، قبل از هر چیز تمرکز کافی داشته باشید. شما می توانید با جنبه هایی از شخصیت خود که در آن تعالی دارید شروع کنید. برای شروع می توانید به آن بخش از شخصیت خود متمرکز شوید که از نگاه دیگران بیشتر مورد توجه است.

علاوه بر این باید یک پیام کلیدی داشته باشید که می خواهید با استفاده از برند شخصی خود آن را به مخاطب منتقل کنید. باید موضوعات و یا پروژه هایی را انتخاب کنید که هرگز شما را خسته نکند و بیشتر به موضوعاتی بپردازید که انگیزه لازم را برای حرکت شما ایجاد نماید.

مثل خیلی از افراد شما هم ممکن است برای یافتن موضوعاتی با ویژگی های ذکر شده با مشکل مواجه شوید. در چنین وضعیتی از دوستان، اطرافیان و حتی همکاران خود کمک بگیرید. وقتی از انتخاب ویژگی و یا مهارت با کیفیتی که از آن برخوردار هستید مطمئن شدید، می توانید کارتان را شروع کنید. 

در بخش دوم از این مقاله در مورد چندین نکته مهم دیگر درباره برندسازی شخصی صحبت خواهیم کرد.