حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

مشاوره مالیاتی و انجام امور مربوط به حسابداری شرکت های ثبت شده در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت مستلزم برخورداری از خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی دقیق است .در واقع تمدید اقامت متقاضی و تبدیل آن از اقامت موقت به اقامت دائم مستقیما با میزان فعالیتهای شرکت و ترازهای مالی تنظیم شده توسط حسابدار شما مرتبط می باشد. 

 آلمان کشوری صنعتی است که بخش عمده درآمد دولت از محل مالیاتهای دریافت شده تامین می شود لذا با سیستمی منظم و یک پارچه ،  همه شرکت‌ها و اشخاص جهت پرداخت صحیح و به موقع مالیاتها تحت نظارت می باشند .

بصورت ساده متقاضيان ثبت شركت در آلمان پس از أخذ اقامت بلند مدت ملزم به پرداخت دو نوع ماليات هستند . اول ماليات وضع شده به درآمد شركت كه فرمول محاسبه آن در ايالات مختلف ، متفاوت است ولي متوسط آن بين ٣١ تا ٣٥ درصد در آمد خالص مي باشد ، دوم ماليات بر درآمد مدير عامل شركت است كه متناسب با حقوق ، مجرد و يا متاهل بودن ، داشتن فرزند و غيره متعيير است و متناسب با مبلغ پرداختي بصورت پلكاني تغيير خواهد كرد .

مدیرشركت موظف است كليه اسناد و مدارك مربوط به خريد و فروش و هزينه هاي شركت را بصورت منظم به حسابدار ارسال نماييد. ثبت مدارک در دفاتر متناسب با میزان فعالیت شرکت می تواند بصورت ماهیانه و یا هر سه ماه انجام شود . در صورتیکه ثبت دفاتر بصورت سه ماهه انجام شود، حسابدار شما بصورت منظم آنالیز مالی شرکت ( Financial Analysis  ) را در پایان دوره سه ماهه و در قالب جداول استاندارد برای شما ارسال خواهد کرد . این جداول نمایی کلی از فعالیتهای شرکت را به شما نشان خواهد داد و فعالیت هر سال را با فعالیت مشابه در سال قبل مقایسه خواهد کرد . مدیران شرکت باید از شروع به فعالیت  نسبت به آمار مندرج در این جداول  دقت و موشکافی بیشتری داشته باشند به این دلیل که فعالیت مالی باید با بیزینس پلن شرکت طی سه سال آتی هماهنگ باشد.

دریافت حقوق توسط موسس شرکت مستلزم تنظیم قرارداد کاری فیمابین مدیر عامل و شرکت می باشد . شرکت باید حقوق تعیین شده را بصورت ماهیانه به حساب شخصی شما واریز نماید . این مبلغ درواقع درآمد شما از محل استخدام در شرکت خودتان خواهد بود ومستلزم پرداخت مالیات می باشد. همچنین هزینه های بیمه درمان و بازنشستگی در لیست پرداختهای شرکت قرار خواهد گرفت . حسابدار شما بصورت معمول لیستی از هزینه های پرداختی را بصورت ماهیامه برای شما ارسال خواهد کرد و شرکت موظف است در زمان مقرر نسبت به پرداخت آنها اقدام نماید . عدم پرداخت به موقع مالیاتها منجرب به پرداخت جرایم خواهد شد.  

در آلمان مبلغ ماليات بر ارزش افزوده ( VAT) معادل ١٩٪؜ ارزش فاكتورهاي صادره مي باشد . شرکت برای تمام خریدهای خود می تواند مبلغ 19% مالیات بر ارزش افزوده را دریافت نماید و به موازات در صورت دریافت این مبلغ از مشتریان خود موظف به برگرداندن آن خواهد بود . مبالغ قابل برگشت پس از ثبت در دفاتر و اظهار آنها به اداره مالیات در زمان کوتاهی به حساب شرکت واریز می شود .

بخش دیگری از خدمات مربوط به  حسابدار و مشاور مالیاتی شما محاسبه سود و زیان سالانه شرکت و بستن دفاتر در پایان سال مالی است . ضروری است دفاتر مالی شرکت تازه تاسیس شما  بدون زیان و با نمایش سود خالص پیش بینی شده در بیزینس پلن شرکت و نهایتا با در صدی تلرانس قابل قبول بصورت سالانه بسته شود . این مهم مستلزم همکاری نزدیک و تبادل اطلاعات به نحو صحیح با  حسابدار و مشاور مالیاتی می باشد و بدیهی است در صورت عدم ارسال اطلاعات و اسناد به شکل قابل قبول و در زمان مقرر ممکن است نتایج مطلوب ، به نحوی که رضایت اداره مهاجرت و بازرگانی را فراهم کند حاصل نشود .

بصورت خلاصه می توان خدمات مالی و حسابداری قابل عرضه به شرکت تازه تاسیس شما در آلمان را در موضوعات زیر خلاصه کرد :

تدوین ترازنامه های تجاری و مالی

تنظیم صورتهای مالیاتی شرکت

رسیدگی به کلیه سؤالات مالیاتی

پشتیبانی در زمان حسابرسی مالی

برنامه ریزی مالیاتی

ثبت گزارش مالیات بر ارزش افزوده

محاسبه حقوق و دستمزد

تکمیل و امضای گزارش های آدیت شرکت جهت ارائه به اداره مهاجرت .

اگر مایلید در خصوص حسابداری و موضوعات مربوط به مالیات درآلمان مطالب بیشتری بدانید مطالعه این بخش را ادامه دهید.   

هر شغل عملیاتی یا سازمانی با هر نوع فعالیت اقتصادی نیاز به یک حسابدار دارد. آلمان نیز یک استثنا نیست. در آلمان به حسابداری زبان تجارت می گویند . حسابداری در آلمان را با لقب گزارشگری اطلاعات مالی  می شناسند . حسابداری وسیله ای است برای پردازش ، اندازه گیری و انتقال کلیه اطلاعات مالی به طرف مربوطه  که می تواند  مدیریت ، طلبکاران ، و یا سرمایه گذاران باشند . حسابداری در آلمان  به گرایشهای مختلفی نظیر حسابداری مالی  ،  حسابداری مدیریت ، حسابداری مالیاتی و حسابرسی تقسیم می شود.

حسابداری مالی معمولا شامل تهیه صورت های مالی و گزارش اطلاعات مالی به سازمان های درخواست کننده است که معمولا کاربران خارجی هستند و بر اساس استانداردهای بین المللی  انجام می شود ، در حالی که حسابداری مدیریت معمولا برای اهداف داخلی شرکت و حسب نیاز مدیران شرکت انجام می شود و به اندازه گیری ، تجزیه و تحلیل و گزارش هر گونه اطلاعات مورد نیاز مدیریت محدود می شود. 

حسابداری مالیاتی اندازه گیری ، پردازش و گزارش اطلاعات مالی برای اهداف مالیاتی است که ممکن است در كشورهاي مختلف از اصول حسابداري مالياتي مختلفي برخوردار باشند . حسابرسی ، حوزه ای متفاوت است  که به بررسی مستقل کلیه داده های حسابداری موجود از جمله صورتهای مالی ، سوابق ، عملکردها و عملیات مالی متمرکز است که ممکن است برای اهداف داخلی توسط مدیریت درخواست شود .توافق بر میزان هزینه های پرداختی به حسابداردر آلمان  معمولا  با توجه به تعداد فاکتورها ، معاملات ورودی و خروجی و گردش مالی سالانه محاسبه می شود. 

در انتها تاکید می شود که به موازات برنامه ریزی جهت ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت از موضوعات مربوط به حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان  غافل نشوید . یکی از خدمات قابل عرضه توسط ما انتخاب یک تیم حسابداری و مشاوره مالیاتی قوی برای شرکت نوپای شما خواهد بود که با همکاری نزدیک و تبادل به موقع اطلاعات کلیه نیازهای مجموعه شما را برآورده کند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی با ما در تماس باشید. 

 

 

خدمات

مشاوره واردات و صادرات در آلمان

خدمات مشاوره بازرگانی بیشتر برگرفته از تجارب شخصی اینجانب در واردات و صادرات کالا طی سال‌های طولانی درزمینه های مختلف شامل خرید و فروش  انواع ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، ابزار آلات ، قطعات یدکی ، مواد اولیه ، مواد معدنی ، غلات ، تجهیزات پزشکی ، قطعات مخابراتی ، لوازم بهداشتی و آرایشی و‌غیره است  .

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان یک پروسه حقوقی بمنظور شروع به فعالیت قانونی در کشور می باشد که بر اساس آن متقاضی می تواند جهت دریافت اقامت بلند مدت در آلمان برای خود و افراد خانواده اقدام نماید و پس از دریافت اقامت از مزایای زندگی در آلمان برخوردار شود.

دریافت اقامت آلمان

از طريق دريافت اين نوع از اقامت شما مي توانيد از مزاياي زندگي در آلمان نظير راه اندازي كسب و كار ، استفاده از خدمات بيمه درمان ، بيمه بازنشستگي ، گشايش حساب بانكي ، تحصيل فرزندان در مدارس ، استفاده از خدمات فاينانس بانكها و بسياري از مزاياي ديگر برخوردار شويد .

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت مستلزم خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی مناسب می باشد.در واقع تمدید اقامت متقاضی و تبدیل آن از اقامت موقت به اقامت دائم برخورداری از مستقیما با ترازهای مالی تنظیم شده توسط حسابدار شما مرتبط می باشد .

خدمات حقوقی در آلمان

خدماتی است که جهت تسريع در روند پرونده اقامت به متقاضيان ارائه مي شود تا همگام با ارتباط مستمر با اداره بازرگاني ، اداره مهاجرت  و سفارت المان در ايران ، امور مربوطه با دقت و بدون تاخير دنبال شود.

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

بمنظور ثبت شركت در آلمان و دريافت اقامت نياز به آدرس ثبتي معتبر مي باشد . همچنين ضروري است تا نامه نگاريها و دريافت و ارسال پاكات و همچنين پاسخگويي به تلقتها از طريق فردي مسئول انجام شود .