مقالات

پرایوت لیبل (Private Label) چیست؟

پرایوت لیبل (Private Label) چیست؟

محصولات معمولا توسط شرکت های سازنده تولید و تهیه می شوند و هنگامی که بر روی این محصولات برچسب شرکت های مختلف قرار می گیرد به آنها محصولاتی با برچسب خصوصی و یا پرایوت لیبل می گویند.

مدیریت زمان (Time management) چیست؟

مدیریت زمان (Time management) چیست؟

مدیریت زمان یکی از مفاهیم مدرن در مدیریت است که به موضع برنامه ریزی در میزان وقتی که باید صرف فعالیت های مختلف شود، می پردازد؛ به نحوی که راندمان و بهره وری را افزایش دهد.

کمپانی پروفایل (پروفایل شرکت) چیست و چه اهمیتی دارد؟

کمپانی پروفایل (پروفایل شرکت) چیست و چه اهمیتی دارد؟

کمپانی پروفایل یا پروفایل شرکت ابزاری است جهت معرفی حرفه ای یک شرکت به گونه ای که بتواند در مخاطب تاثیر گذار باشد و وی را به طور خلاصه با شرکت و فعالیت های آن آشنا کند. در این مقاله با تعریف کمپانی پروفایل (Company Profile) یا پروفایل شرکت و اهمیت آن خواهیم پرداخت.

تفاهم نامه (MOU)

تفاهم نامه (MOU)

تفاهم نامه (Memorandum of Understanding) یا به اختصار MOU یک سند رسمی است که بیانگر توافق بین دو یا چند طرف در مورد یک موضوع مشترک است. تفاهم نامه طرفین درگیر در توافق نامه را به لحاظ حقوقی ملزم به اجرای وعده های داده شده نمی کند اما بیانگر این است که دو یا چند طرف تمایل به همکاری با یکدیگر دارند و می توان از آن به عنوان اولین قدم برای رسیدن به یک قرارداد حقوقی یاد کرد.

مدیریت بحران

مدیریت بحران

مفاهیم مدیریت بحران موضوعی است که به سازمان ها کمک می کند تا شرکت و کارکنان خود را در شرایط اضطراری و مخرب محافظت نموده و امنیت شغلی را برای خود و آنها تأمین نمایند. در این مقاله تلاش می کنیم تا بصورت خلاصه با استراتژی برخورد با بحران آشنا شویم.

تقاضا

تقاضا

تقاضا یکی از عوامل تعیین کننده در تجارت است که می تواند بر گسترش و رشد اقتصادی آن تأثیرگذار باشد. تقاضا عاملی است که شرکتها را به روی آوردن به سمت ایده های نوآورانه تشویق می کند. ایده هایی که خود، تولید کننده تقاضاهای آتی در بازار خواهند بود. در هر تجارتی درک صحیح از تقاضا حائز اهمیت است.

استراتژی کاهش قیمت

استراتژی کاهش قیمت

تخفیف در قیمت محصولات و خدمات یک نوع استرتژی جهت افزایش ترافیک مشتریان، افزایش فروش و پاک کردن موجودی انبار و فروشگاه از کالاهای قدیمی است. در این مقاله به بررسی موضع "تخفیف قیمت ها" می پردازیم.

نرخ بازگشت سرمایه

نرخ بازگشت سرمایه

نرخ بازگشت سرمایه پارامتری است که می تواند به شما کمک کند تا ارزیابی مناسبی از بیزینس خود داشته باشید. در این مقاله اندکی در این مورد صحبت خواهیم کرد.

انواع تکنیک ها در تبلیغ محصول و خدمات

انواع تکنیک ها در تبلیغ محصول و خدمات

در این مقاله به بررسی تکنیک های مختلف در تبلیغ کالا و خدمات می پردازیم.

تبلیغات یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی است که برای همه مشاغل ضروری است؛ خواه یک شرکت کوچک باشد یا یک کمپانی بزرگ.

8 علامت که نشان می دهد شما برای راه اندازی بیزینس خود آماده نیستید!

8 علامت که نشان می دهد شما برای راه اندازی بیزینس خود آماده نیستید!

شروع یک فعالیت تجاری توام با هیجان و ماجراجویی است. رئیس بودن مانند رویایی است که به حقیقت می پیوندد زیرا احساس امنیت و موفقیت را به کارآفرین منتقل می کند، اما آیا به لحاظ ذهنی آمادگی لازم را داریم که یک فعالیت تجاری را راه اندازی کنیم؟ طبق آمار بیش از 60% افراد به مشاغل خود علاقه مند هستند اما کمتر از یک چهارم آنها قادر به حفظ بقای آن می باشند.

برنامه ریزی استراتژیک در یک سازمان

برنامه ریزی استراتژیک در یک سازمان

برنامه ریزی استراتژیک در یک سازمان بطور خلاصه به مفهوم هدف گذاری برای بقاء و رشد یک سازمان است. داشتن هدف برای شرکت ها حیاتی است و می تواند یک سازمان را به اوج رشد و موفقیت برساند. سازمان ها با تعریف اهداف بلند مدت و کوتاه مدت و با ایجاد فضایی مثبت و با نشاط در محیط کار خود همواره در تلاش هستند تا میزان فروش و سود شرکت را افزایش دهند.

بازاریابی از طریق نمایشگاه های تجاری (Trade Show Marketing)

بازاریابی از طریق نمایشگاه های تجاری (Trade Show Marketing)

بازاریابی از طریق نمایشگاه های تجاری نوعی از بازاریابی است که به خصوص در بین مشاغل کوچک محبوبیت زیادی دارد. در این نوع از بازاریابی شرکت هایی که در یک صنعت خاص فعالیت می کنند، محصولات و خدمات خود و نحوه استفاده از آنها را به نمایش می گذارند.

 

بیزینس پلن (Business Plan)

بیزینس پلن (Business Plan)

بیزینس پلن (Business Plan) یا طرح کسب و کار یکی از مهم ترین موضوعات در شروع هر تجارت است. بیزینس پلن یک بینش جامع از کل فرایند تجاری پیش رو را که مشتمل بر موضوعات مختلفی نظیر مسائل مالی، بازاریابی، نیروی انسانی، سرمایه مورد نیاز و... می باشد، به شما ارائه می کند.

مدل 3C؛ مثلث مشتری، رقبا و شرکت

مدل 3C؛ مثلث مشتری، رقبا و شرکت

مدل 3C یک مدل صنعتی است که توسط تئوریسین ژاپنی Kenichi Ohmae ارائه شده است. این مدل راهنمایی است برای موفقیت در کسب و کار و اهدافی را دنبال می کند که عبارتند از فروش بیشتر محصولات، بدست آوردن سود بیشتر، داشتن مزیت رقابتی و بدست آوردن ارزش افزوده بیشتر.

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه های تجاری بستر مناسبی برای تبلیغ محصول و خدمت ارائه شده توسط شماست. در این مقاله قصد داریم تا شرکت در نمایشگاه های تجاری را از جنبه های مختلفی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.