مقالات

بازاریابی نفر به نفر

بازاریابی نفر به نفر یا بازاریابی یک به یک (One to One marketing)

بازاریابی نفر به نفر یا بازاریابی یک به یک، ترجمه‌های اصطلاحاتی از قبیل One to One Marketing یا Personalized Marketing هستند که همگی بر یک مفهوم دلالت می‌کنند.

 
فروش بهتر با کمک تئوری AIDAS (مدل آیداس)

فروش بهتر با کمک تئوری AIDAS (مدل آیداس)

تئوری AIDAS یکی از مشهورترین تئوری‌های فروش و زیر بنای آموزش در بسیاری از سازمان‌هاست. تئوری AIDAS با ترکیب سرواژه‌های «توجه» (Attention)، «علاقه» (Interest)، «تمایل» (Desire)، «عمل» (Action) و «رضایتمندی» (Satisfaction) ایجاد شده است.

۷ گام در تجزیه و تحلیل رقبا

۷ گام در تجزیه و تحلیل رقبا

اگر می‌خواهید در این رقابت تنگاتنگ عقب نمانید و کسب‌وکارتان همچنان به فعایت خود ادامه دهد، مهم است که به درستی از تجزیه و تحلیل رقباء اطلاع داشته باشید و این کار را توسط سازمان خود انجام دهید تا از رقبای خود بهتر عمل کنید.

اهداف مدیریت سازمان

اهداف مدیریت سازمان

مدیریت همان چیزی است که سازمان برای عملکرد سالم و بی عیب و نقص به آن نیاز دارد و چندین هدف دارد. در این مقاله قصد داریم تا اهداف مدیریت را عمیق‌تر بررسی کنیم و بفهمیم که چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد که در سازمان به این اهداف توجه می‌شود.

اهمیت رهبری در سازمان

اهمیت رهبری در سازمان

در دنیای بیزینس، «رهبری» می‌تواند تاثیرگذارترین عامل بر روی نتایج حاصل از فعالیت یک سازمان باشد. لذا غیرمنطقی نیست اگر بگوییم که برای هر موفقیت در هر پروژه‌ای، انتخاب یک رهبر با صلاحیت می‌تواند یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آن سازمان باشد.

گام به گام پروسه تحقیقات بازار

گام به گام پروسه تحقیقات بازار

روند تحقیقات بازار باید به گونه‌ای طراحی شود كه در آن فروش محصولی كه مشتری می‌خواهد، برای شما ارجح باشد و نه محصولی كه شما می‌خواهید مشتری را متقاعد به خرید آن كنید! بنابراین اگر شما می‌خواهید محصولی به طور خودکار به فروش برسد، باید یک فرایند تحقیقات بازار فوق‌العاده داشته باشید.

تحقیقات بازار (Research Marketing) چیست؟

تحقیقات بازار (Research Marketing) چیست؟

تحقیقات بازار همان چیزی است که جهت‌گیری صحیح را به شما ارائه می‌دهد به گونه‌ای که مشتری از شما راضی باشد. همچنین تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی‌ و هدف‌گذاری‌ مناسبی را برای حفظ و گسترش کسب‌ وکارتان اتخاذ کنید.

مدیریت فروش چیست؟ چه نقشی در یک سازمان دارد؟

مدیریت فروش چیست؟ چه نقشی در یک سازمان دارد؟

فروش یکی از ابزارهای تولید ثروت است، اما چرا هر شرکتی نمی‌تواند فروش زیادی داشته باشد؟ یک دلیل ساده این است که فروش کار راحتی نیست و به مهارت‌های خاصی نیاز دارد. در این مقاله به طور خلاصه به موضوع مدیریت فروش خواهیم پرداخت. فرآیندی که به موجب آن شرکت در مورد چگونگی فروش محصولات خود برنامه‌ریزی می‌کند.

بهبود کار گروهی در سازمان

بهبود کار گروهی در سازمان

شما بعنوان مدیریت سازمان می‌توانید کار گروهی را در تیم‌های کاری موجود در سازمانتان نهادینه کنید تا موفقیت سازمان شما تضمین شود. اگر در تیم شما هیچ یک از نمودهای کار گروهی وجود ندارد، مسئولیت ایجاد روحیه تیمی و در نتیجه بهبود کار گروهی در سازمان بر عهده شماست.

اهمیت مذاکره

اهمیت مذاکره و دلایل یادگیری مهارت‌های مذاکره

برای اینکه کسب‌و‌کار شما به موفقیت برسد و در بخش‌های مختلف رشد کند، باید بدانید که چگونه در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. یکی از راه‌های صرفه جویی در هزینه، درک اهمیت مذاکره و فراگیری آن در مدیریت کسب‌ وکار است.

اهمیت برندسازی

اهمیت برندسازی + ۹ دلیلی که باید برندسازی کنید!

برندسازی یا برندینگ (Branding) را می‌توان فرآیند تشخیص نام و تصویر متمایز و منحصربفرد از یک شرکت یا یک محصول و خدمت توسط مصرف‌کنندگان تعریف کرد. فرآیند برندسازی از طریق تبلیغات و کمپین‌های مختلف با داشتن پیام و مضمونی ثابت صورت می‌پذیرد.

چگونه هدف گذاری کنیم؟

چگونه هدف گذاری کنیم؟ + ۶ گام در هدف گذاری درست در کسب‌وکار

یکی از اهداف اصلی در همه کسب‌وکارها هدف گذاری است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری است تا هدف گذاری را به درستی انجام دهیم، برای رسیدن به اهداف اقدام کنیم و خود را با سازمان خود همسو کنیم.

مدیریت برند (Brand Management)

مدیریت برند (Brand Management) چیست؟

مدیریت برند در واقع هنر ایجاد و حفظ برند در بازار است. مدیریت برند با ایجاد تجزیه و تحلیلی دقیق و کلی از چگونگی درک برند شما در ذهن مشتریان و بازار عمل می‌کند.

شکایات مشتری و نحوه رسیدگی به آنها

شکایات مشتری و نحوه رسیدگی به آنها

شکایات مشتریان معمولاً به این شکل است که مشتری با شرکت شما تماس می‌گیرد تا در مورد محصول یا خدمتی که طبق استاندارد موردانتظارش عمل نکرده، به شما بگوید.

استراتژی تبلیغات در بازاریابی

استراتژی تبلیغات در بازاریابی

یک استراتژی تبلیغاتی با ترغیب مشتریان برای خرید محصول شما، نقشی حیاتی در افزایش فروش شما دارد. بنابراین ضروری است که با مفهوم استراتژی تبلیغات آشنا شوید.