مقالات

چگونه هدف گذاری کنیم؟

چگونه هدف گذاری کنیم؟ + ۶ گام در هدف گذاری درست در کسب‌وکار

یکی از اهداف اصلی در همه کسب‌وکارها هدف گذاری است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری است تا هدف گذاری را به درستی انجام دهیم، برای رسیدن به اهداف اقدام کنیم و خود را با سازمان خود همسو کنیم.

مدیریت برند (Brand Management)

مدیریت برند (Brand Management) چیست؟

مدیریت برند در واقع هنر ایجاد و حفظ برند در بازار است. مدیریت برند با ایجاد تجزیه و تحلیلی دقیق و کلی از چگونگی درک برند شما در ذهن مشتریان و بازار عمل می‌کند.

شکایات مشتری و نحوه رسیدگی به آنها

شکایات مشتری و نحوه رسیدگی به آنها

شکایات مشتریان معمولاً به این شکل است که مشتری با شرکت شما تماس می‌گیرد تا در مورد محصول یا خدمتی که طبق استاندارد موردانتظارش عمل نکرده، به شما بگوید.

استراتژی تبلیغات در بازاریابی

استراتژی تبلیغات در بازاریابی

یک استراتژی تبلیغاتی با ترغیب مشتریان برای خرید محصول شما، نقشی حیاتی در افزایش فروش شما دارد. بنابراین ضروری است که با مفهوم استراتژی تبلیغات آشنا شوید.

مدیریت کیفیت (Quality Management) چیست؟

مدیریت کیفیت (Quality Management) چیست؟

کیفیت و حفظ آن یکی از عالی‌ترین اصول مدیریت است. حفظ کیفیت در هر یک از جنبه‌های تجاری به شرکت شما کمک می‌کند تا مشتریان وفادار را جذب کنید، جریان‌های نقدی را منظم کنید و رقبایتان در بازار را شکست دهید.

عوامل موثر بر فروش یک محصول

عوامل موثر بر فروش یک محصول

هر کسب‌وکاری، چه یک شرکت نوپا و چه یک شرکت باسابقه، حداکثر تلاش خود را برای افزایش میزان فروش انجام می‌دهد چرا که رشد مداوم فروش تنها کلید بقاء در بازار است. اما عوامل موثر بر فروش یک محصول کدامند؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

حفظ مشتری (Customer Retention)

حفظ مشتری (Customer Retention)

"جذب مشتری سخت است، حفظ و نگهداری آن سخت‌تر!" بیشتر نظریه‌ها و شیوه‌های بازاریابی در طول زمان به جای حفظ مشتریان قدیمی به جذب مشتری جدید متکی بوده‌اند. با این وجود، یک کسب‌وکار پایدار به همان اندازه که روی جذب مشتریان جدید تمرکز دارد، روی حفظ مشتریان قدیمی خود متمرکز است.

مشاور برند (Brand Consultant)

مشاور برند (Brand Consultant) کیست؟ چه وظایفی دارد؟

مشاور برند، ارائه دهنده خدمات تخصصی عمومی‌ و عمیق بازاریابی، تجزیه و تحلیل برند و همچنین ارائه دهنده راه حل‌هایی به شرکت‌ها می باشد تا به آنها در فروش موفقیت آمیز محصولات خود و رسیدن به اهداف تجاری کمک کند.

استراتژی پوش یا رانشی

استراتژی پوش یا رانشی + ۲۱ روش برای عملی کردن آن (بخش دوم)

در مقاله قبل به معرفی استراتژی رانشی یا پوش (Push Strategy) و همچنین ۱۱ روش از ۲۱ روش ممکن برای اجرای استراتژی رانشی یا پوش (Push Strategy) پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تا ۱۰ روش باقی‌مانده را برای شما بازگو کنیم.

استراتژی پوش یا رانشی

استراتژی پوش یا رانشی + ۲۱ روش برای عملی کردن آن (بخش اول)

استراتژی رانشی یا پوش (Push Strategy)، استراتژی تمرکز کردن به منظور هل دادن بیشتر محصولات به سمت مشتری از طریق فروش، قیمت گذاری همراه با تخفیف، کوپن و سایر روش‌های دیگر جذب مشتری است.

بازاریابی پایین به بالا (bottom up marketing)

بازاریابی پایین به بالا (bottom up marketing)

بازاریابی پایین به بالا (bottom up marketing) به فرآیند توسعه استراتژی بازاریابی در یک سازمان توسط یافتن یک تاکتیک قابل اجرا و سپس ایجاد تاکتیک بمنظور تولید یک استراتژی قدرتمند گفته می‌شود.

نظریه انگیزه موفقیت

نظریه انگیزه موفقیت

تئوری انگیزه موفقیت به خصوصیات و پس زمینه‌های شخصیتی یک فرد برمی‌گردد که به چه میزان میل به موفقیت دارد. همچنین این نظریه مربوط به رقابت‌هایی است که در آن تلاش می‌کند تا به استانداردهای متعالی دست یابد.

چگونه یک استراتژی هدف گذاری داشته باشیم؟

چگونه یک استراتژی هدف گذاری داشته باشیم؟

تصمیم گیری در مورد استراتژی هدف گذاری، مرحله بعد از سگمنتیشن یا تقسیم بازار است. در واقع پس از تقسیم بازار باید به موضوعات مرتبط با هدف گذاری پرداخت و برای جلب مشتری در آن بخش ها برنامه‌هایی داشت. در اصل، هدف گذاری زیرمجموعه‌ای از تقسیم بندی و سگمنتیشن است.

تئوری تبلیغات (Advertising Theory)

تئوری تبلیغات (Advertising Theory)

تئوری یا نظریه‌های تبلیغات سعی می‌کنند چگونگی و دلیل تأثیر تبلیغات در اثرگذاری بر رفتارهای انسان‌های متفاوت را شرح دهند و از‌ این راه اهداف خود را محقق کنند.

مدیریت بازاریابی (Marketing Management)

مدیریت بازاریابی (Marketing Management)

اصطلاح مدیریت بازاریابی اگرچه امروزه رایج است، اما سابقه‌ی آن به قرن ها پیش برمی گردد. اولین سیستم معاملاتی که توسط بشریت پذیرفته شد، سیستم مبادله بود؛ مبادله‌ی کالا به کالا. اگرچه پول بعداً جایگزین شده و پایه اصلی همه معاملات شد.