مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

بندر هامبورگ؛ دروازه جهان!

بندر هامبورگ؛ دروازه جهان!

بندر تجاری هامبورگ به لحاظ اهمیت و وسعت بعنوان اولین بندر در آلمان و پس از بندر نوتردام در هلند و آنتورب در بلژیک سومین در اروپا می‌باشد. در سال 1990 حجم تجارت این بندر 61 میلیون تن بود. تا سال 2016 حجم تجارت این کشور بیش از دو برابر شد و به 138.2 میلیون تن رسید و در سال 2018 هم بیش از 135 میلییون تن بار در این بندر جابجا شده است.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

بندر هامبورگ مهم‌ترین قطب حمل و نقل شمال اروپا است. این بندر سهم بزرگی در تجارت و واردات و صادرات اروپا دارد و  موقعیت خود را به عنوان یک رابط اصلی برای جریان تجارت بین قاره‌ای تثبیت نموده است. این امر به ویژه در مورد حمل و نقل بار به و از خاور دور، کشورهای اروپای شرقی و کشورهای دریای بالتیک صدق می‌کند.

موفقیت بندر هامبورگ ریشه در خدمات و امکانات بسیار خوبی دارد که برای مشتریان خود فراهم می‌کند و همچنین نزدیکی آن با بسیاری از بازارهای کلیدی اروپا و مراکز صنعتی.

به عنوان مثال، ترمینال کانتینر Altenwerder (CTA) از نظر بهره‌وری و زیرساخت‌های لجستیکی در اروپا بی‌نظیر است. خدمات قابل اعتماد بندر و پیوندهای حمل و نقل عالی به مناطق شمالی قاره اروپا، مزیت تعیین‌کننده‌ای نسبت به رقبای اروپای شمالی خود، یعنی بنادر آنتورپ، برمن، روتردام، ویلهلمشاون و زیبرگ دارد.

همچنین کانال حمل و نقل رودخانه البه در سال‌های آینده توسعه بیشتری خواهد یافت تا بتواند حجم ترافیک روزافزون و همچنین نسل جدید کشتی‌های کانتینر را تأمین کند. سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در زیرساخت‌های زمینی مستقر در بندر و همچنین در مسیرهای حمل و نقل آن به داخل قاره اروپا در دست انجام است.

 

اگر می‌خواهید درباره بندر هامبورگ اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

درباره بندر تجاری هامبورگ

 

ترابری در بندر هامبورگ

فرودگاه هامبورگ و فرودگاه هامبورگ فینکن‌وردر به‌عنوان دو فرودگاه بین‌المللی و خصوصی ترابری هوایی را برعهده دارند، همچنین ایستگاه راه‌آهن مرکزی هامبورگ از ایستگاه‌های مهم راه‌آهن در آلمان محسوب می‌شود. اس-بان هامبورگ نیز به‌عنوان راه‌آهن حومه با ۸ خط و ۱۵۰ ایستگاه در سال ۱۹۷۲ راه‌اندازی شده‌است.

متروی هامبورگ در سال ۱۹۱۲ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۴ خط و ۹۱ ایستگاه می‌باشد. این مترو از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود. در شهر هامبورگ ۱۷۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری وجود دارد، طبق برنامه‌ریزی دولت به این میزان در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۸۰ کیلومتر دیگر اضافه می‌شود.

 

دانستنی‌هایی درباره بندر هامبورگ

بندر هامبورگ میزبان مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. این بندر که مساحتی برابر با ۱۰۰ کیلومترمربع را در بر می‌گیرد به عنوان دروازه‌ی آلمان شناخته می‌شود. یکی از بهترین و جذاب‌ترین تفریحاتی که می‌توانید در هامبورگ داشته باشید، قایق‌سواری در این بندر است. تورهای زیادی برای گشت‌و‌گذار با قایق در این بندر برگزار می‌شود که همگی از Landungsbrücken حرکت خود را آغاز می‌کنند.

یکی از جالب‌ توجه‌ترین جاذبه‌های این منطقه، مسیر پیاده‌روی زیبایی است که منطقه‌ی قدیمی و قرن نوزدهمی Warehouse District را در بر می‌گیرد. ساختمان‌های بلند و آجری این منطقه در گذشته برای نگهداری و ذخیره‌ی تنباکو، قهوه، خشکبار و ادویه مورد استفاده قرار می‌گرفتند. یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه، پل ۳/۹ کیلومتری Köhlbrandbrücke است که روی بندرگاه قرار دارد.