مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

شرکت‌های با مسئولیت محدود با نام کامل Gesellschaft mit beschränkter Haftung که به اختصار GmbH نامیده می‌شوند، یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت‌های نوپا هستند. در این نوع از شرکت‌ها، تمام بدهی‌ها توسط شرکت تحت پوشش قرار می‌گیرد و سهامداران از محل دارایی‌های شخصی خود مسئولیتی در قبال جبران خسارت‌ها نخواهند داشت.

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

ثبت شرکت در آلمان با فرم‌های متفاوتی انجام می‌شود. شرکت‌های با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) در مقایسه با LLC در آمریکا، Ltd در انگلستان و یا Pty در استرالیا از مزایای بیشتری برخوردار هستند. در یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) سهامداران باید حداقل 25000 یورو سهام را به خود اختصاص دهند.

سرمایه می‌تواند توسط چند سهامدار تأمین شود و ضروری است پس از تشکیل شرکت و قبل از ثبت در حساب شرکت واریز شود.

اگر متقاضی قادر به تأمین 25000 یورو سرمایه موردنیاز نباشد، می‌تواند نوع دیگری از شرکت‌های مسئولیت محدود با فرم UG (haftungsbeschränkt) را جایگزین نماید که فقط با 1 یورو سرمایه قابل ثبت است! البته این نوع از شرکت‌ها مناسب دریافت اقامت مدیرعامل نمی‌باشد و اعتبار کاری بالایی را برای صاحب شرکت ایجاد نخواهد کرد.

شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) یک نهاد حقوقی مستقل است که می‌تواند برای کسب‌وکار مورد استفاده قرار گیرد و مدیرعامل بعنوان نماینده حقوقی شرکت قراردادها را امضاء می‌کند. به عنوان بنیانگذار یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)، شما هیچگاه در قبال بدهی‌های شرکت از طریق دارایی‌های شخصی نظیر خانه، ماشین، حساب‌های بانکی و سپرده‌های خود مسئولیتی نخواهید داشت. این قاعده حتی در صورت ورشکستگی نیز اعمال می‌شود.

 

یکی از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعاتی در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

مالیات بر درآمد شرکت‌های با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

مالیات بر درآمد شرکت‌های با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) در مقایسه با مالیات بر درآمد اشخاص به طور قابل توجهی کمتر است. در آلمان برخی از مشاغل با سطح درآمد بالا تا 45% از درآمدشان را می‌بایست صرف پرداخت مالیات نمایند.

اگر شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) تعهدات مالیاتی خود را برآورده نکند، مدیرعامل شخصاً مسئول پرداخت خسارت می‌باشد و اگر این شرکت قبل از وارد شدن به ثبت نام تجاری (Handelsregister) فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کرده باشد، سهامداران موظف به جبران خسارت از محل دارایی‌های خصوصی خود هستند.

در شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) سهامداران می‌توانند یک یا چند مدیر اجرایی (MD) را تعیین کنند.

MD نماینده شرکت است. وظیفه او این است که مدیریت کسب و کار را دنبال کند و منافع سهامداران را همانگونه که در مقررات مندرج است، تامین نماید. شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) شما نیاز به یک نام تجاری رسمی دارد. شما می‌توانید یک نام با الهام از نام و یا هدف شرکت (یا شاخه کسب و کار) خود و یا بخشی از نام بنیان گذار را انتخاب نمایید. نام شرکت شما همواره با پسوند "GmbH" همراه است تا فرم شرکت انتخابی شما برای عموم مردم شفاف باشد.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی موضوعات زیر کلیک نمایید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

اقدامات لازم پیش از ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH)

قبل از اینکه یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) تأسیس کنید، باید نام شرکت خود را با دقت انتخاب کنید. بسیاری از بنیانگذاران از اصطلاحات فانتزی به دلیل منحصربه‌فرد بودن استفاده می‌کنند و این که به زبان‌های مختلف به آسانی قابل تلفظ باشد.

نام شرکت شما باید دو شرایط را برآورده کند: باید کسب و کار شما را مشخص کند و از شرکت‌های دیگر متفاوت باشد و حاوی اظهارات گمراه کننده نباشد.

مثال زیر اطلاعاتی را نشان می‌دهد که در مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) نمایش داده می‌شود:

  • نام: Betty Steve GmbH
  • سهامدار 1: استیو استارتر
  • سهامدار 2: بتی مبتدی
  • دفتر ثبت نام: ویستبادن
  • شعبه تجارت: خرید و فروش ماشین آلات
  • مقدار سهام سرمایه: € 25000
  • سهم سرمایه توسط سهامدار 1: 5000 یورو
  • سهم سرمایه توسط سهامدار 2: 20000 یورو

موضوع فعالیت شرکت و قوانین حاکم بر شرکت باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود. سپس، لیستی از سهامداران باید توسط همه شرکا تهیه و آماده شود. در نهایت، اطلاعات شما به صورت الکترونیکی به ثبت نام تجاری (Handelsregister) منتقل می شود. ثبت نام در ثبت نام تجاری (Handelsregister) تنها در صورتی امکان پذیر است که حداقل مبلغ 12،500 یورو در حساب کسب و کار سپرده شده باشد.

 

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت شرکت در آلمان و خدمات مرتبط با آن با ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما