مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

وقت سفارت آلمان برای ثبت شرکت

وقت سفارت آلمان برای ثبت شرکت

وقت سفارت آلمان برای ثبت شرکت موضوع دیگری‌ست که در ذهن متقاضیان ثبت شرکت در آلمان بعنوان یک پرسش مطرح می‌شود. وقت سفارت برای ثبت شرکت و اخذ ویزا (روادید) پس از آن موضوع مهمی‌ست که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در آلمان و اقامت از طریق ثبت شرکت در این کشور می‌تواند مزایای زندگی در یک کشور خارجی نظير راه اندازی كسب‌وكار در بازار جهانی، استفاده از خدمات بيمه درمانی، بيمه بازنشستگی، گشايش حساب بانکی، تحصيل فرزندان در مدارس و دانشگاه های معتبر بین‌المللی، استفاده از خدمات فاينانس بانک‌ها و بسياری از مزايای ديگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

چندین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق راه‌اندازی تجارت وجود دارد که می‌توان به مواردی چون فعالیت تجاری بصورت فریلنسر، شریک تجاری، راه اندازی شعبه‌های دفاتر شرکت خارجی و ثبت شرکت در کشور موردنظر اشاره کرد.

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت را دارند، نیازی به اخذ ویزای کاری با نوع دیگری را ندارند، تنها نیاز است مجوز اقامت در کشور موردنظر را برای ثبت شرکت داشته باشند. این مجوز اقامت در ابتدا به‌صورت موقت است و پس از گذشت چند سال، با توجه به موفقیت در تجارت و کسب‌وکار و همچنین عملکرد شرکت ثبت‌شده می‌تواند به ویزای دائم و پاسپورت آلمانی تبدیل شود.

 

بدون شک یکی از دغدغه‌های متقاضیان ثبت شرکت در آلمان همواره موضوع مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در آلمان است. مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان موضوعی‌ست که در مقاله زیر به آن پرداخته شده است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

 

درخواست ویزا (روادید) برای تأسیس شرکت در آلمان

هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمایید. تمامی کپی‌ها می‌بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می‌باشد.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک یا باید آلمانی باشند و یا با ترجمه آلمانی ارائه شوند.

لطفاً در زمان مراجعه به باجه مربوطه در سفارت، مدارک مربوطه را به ترتیب ذیل مرتب و ارائه نمائید:

 • عکس گذرنامه‌ای

سیاه و سفید و یا رنگی به ابعاد (35 در 45 میلی‌متر)، قدیمی‌تر از 6 ماه نباشد، زمینه سفید و یا طوسی، بیومتریک.

 • فرم درخواست برای اقامت بلند مدت/ روادید بلند مدت و تذکر توجیهی مطابق ماده 54 قانون اقامت آلمان
 • گذرنامه معتبر حاوی امضاء به همراه دو کپی بر روی کاغذ A4 از صفحات دوم و سوم گذرنامه
 • شناسنامه (در صورتی که نام و یا نام خانوادگی خود را تغییر داده‌اید)

برای دسته اول مدارک می‌بایست ترجمه آلمانی (تأیید شده توسط سفارت آلمان) ارائه گردند. برای دسته دوم مدارک، کپی ساده کفایت می‌کند. نیازی به ارائه اصل شناسنامه نیست.

 • مدارک مرتبط با تأمین مالی (موافقنامه وام، اسناد مرتبط با دارایی و غیره)
 • تشریح کامل و ساختارمند و حاوی جزئیات طرح اصلی کسب و کار شما
 1. مشخصات شرکت
 2. برنامه کسب و کار (Business plan)
 3. طرح اصلی کسب و کار
 4. جزئیات سرمایه مورد نیاز
 5. جزئیات تأمین مالی
 6. استراتژی بازاریابی
 7. پیش بینی درآمد
 8. اطلاعات در خصوص پیش بینی فرصت‌های شغلی جدید و فرصت‌های کارآموزی جدیدی که ایجاد خواهند شد.
 9. توضیح در این خصوص که آیا این اقدام تأثیر مثبتی بر بخش‌های تحقیقات و نوآوری نیز خواهد داشت یا خیر (در صورت امکان).
 • گواهی مبنی بر معلومات زبان آلمانی یا انگلیسی

اثبات معلومات زبان آلمانی تنها از طریق مدارک زبان مؤسسه گوته / مؤسسه زبان آلمانی تهران (DSIT)، انجمن فرهنگی اتریش (ÖKF) / مرکز آزمون مدرک زبان آلمانی اتریش (ÖSD) در شیراز، مؤسسه TestDaf و شرکت telc امکان پذیر می‌باشد.

اثبات معلومات زبان انگلیسی تنها از طریق مدارک تافل (TOEFL) و ایلتس (IELTS) امکان پذیر می‌باشد. سایر مدارک زبان پذیرفته نمی‌شوند.

در صورت عدم وجود مدرک زبان خارجی، می‌بایست تشریح گردد که شروع به کار موفقیت آمیز به چه صورت میسر خواهد شد.

 • مدارک تحصیلی در ایران
 • مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیت‌های شغلی در ایران به زبان آلمانی
 • رزومه کامل، بدون جای خالی و تهیه شده توسط شخص متقاضی، به ویژه حاوی سابقه تحصیلات و مشاغل و فعالیت‌های کاری به زبان آلمانی
 • در صورتی که بیش از ۴۵ سال سن دارید: گواهی تأمین مالی برای سن کهولت در آلمان (به عنوان مثال حقوق بازنشستگی، املاک، درآمد حاصل از اجاره ملک و غیره)
 • گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر در آلمان (زمان ارائه روادید)

گواهی مبنی بر اعتبار پس از ورود به آلمان (به عنوان مثال کارت بیمه درمانی آلمان) و یا بیمه درمانی مسافرتی (دارای 90 یا 180 روز اعتبار، ورود مکرر، محدوده اعتبار: شنگن، سقف پوشش: حداقل 30000 یورو).

همچنین هزینه روادید می‌بایست در زمان ارائه درخواست پرداخت گردد. مبلغ مربوطه می‌بایست به صورت نقد و حتی الامکان دقیقاً به همان میزان تعیین شده پرداخت گردد؛ در غیر این صورت درخواست روادید پذیرفته نمی‌شود.

در پایان توجه داشته باشید که ارائه مدارک جعلی و یا دستکاری شده همواره رد درخواست روادید شما را به همراه خواهد داشت و بدون استثناء از سوی سفارت در چارچوب قوانین حاکم در آلمان پیگیری حقوقی خواهد شد. حتی در صورتی که اشخاص ثالثی در تکمیل درخواست روادید به شما کمک کرده باشند، شخص شما به عنوان درخواست کننده، مسئول صحت اطلاعات ارائه شده و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست هستید.

کل فرایند رسیدگی به درخواست روادید از زمان ارائه درخواست معمولاً حداقل ده هفته زمان می‌برد. البته ممکن است نیاز به زمان بیشتری نیز وجود داشته باشد. به محض اینکه در مورد درخواست شما تصمیم گیری شد، سفارت به طور تلفنی با شما تماس حاصل خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید که سفارت به پرسش‌های مربوط به پیگیری وضعیت درخواست، تنها پس از گذشت ۸ هفته از زمان ارائه درخواست، پاسخ می‌دهد.

 

وکیل ثبت شرکت در آلمان یک شخص حقیقی یا یک مجموعه حقوقی‌ست که با وکالت از سمت شما فرایند ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت از  طریق ثبت شرکت را برای شما پیگیری می‌کنند.

وکیل ثبت شرکت در آلمان