مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان موضوعی‌ست که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم. بدون شک یکی از دغدغه‌های متقاضیان ثبت شرکت در آلمان همواره موضوع مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در آلمان است. با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

چرا ثبت شرکت در آلمان؟

آلمان به دلایل زیادی می‌تواند برای متقاضیان ثبت شرکت در اروپا گزینه‌ی مناسبی باشد. اشاره به این دلایل به طور کامل را پیشتر در مقالات دیگری انجام داده‌ایم.

آلمان از لحاظ اقتصادی نیازی به هیچ تعریفی ندارد و در تمامی شاخصه‌های اقتصادی وضعیت بسیار مطلوبی دارد. آلمان در زمره‌ی کشورهایی‌ست که شما با ثبت شرکت در آن می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقدام به اخذ اقامت آلمان کنید. شما با ثبت شرکت در آلمان، امکان افتتاح حساب در بانک‌های معتبر آلمانی را خواهید داشت و پس از آن نیز می‌توانید از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید و همچنین فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.

اگر شما طی سال‌های گذشته در یکی از حوزه‌های خرید و فروش ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و مکمل‌های دارویی فعالیت داشته‌اید و یا اگر صاحب کارخانه‌ای هستید که برای واردات مواد اولیه و تجهیزات تا به امروز از خدمات شرکت‌های تریدر استفاده کرده‌اید، شاید وقت آن فرا رسیده تا با ثبت شرکت خود در آلمان علاوه بر استفاده از مزایای گوناگون و کاهش هزینه‌های خرید، برای خود و افراد خانواده از دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بهره‌مند شوید.

 

شرایط لازم ثبت شرکت در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند. 

به طور کلی شرایط ثبت شرکت در آلمان بیشتر حول هدفمند بودن کسب‌وکار شما و داشتن یک بیزینس پلن قوی در راستای متقاعد کردن دولت آلمان برای اعطای مجوز ثبت شرکت در آلمان است.

به طور کلی ایده کسب‌وکاری که قصد راه‌اندازی و ثبت و تأسیس آن را در آلمان دارید، باید موارد زیر را در بر داشته باشد:

 • ایده تجاری شما، در راستای منافع اقتصادی کشور آلمان باشد و یا نیازی از بازار داخلی این کشور را برآورده سازد.
 • فعالیت تجاری و اقتصادی شما در خاک آلمان در نهایت منجر به نتایج مثبت اقتصادی شود.
 • توانایی تأمین بودجه لازم جهت تحقق اهداف و برنامه تجاری خود را از طریق جذب سرمایه یا اخذ وام داشته باشید.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

داشتن یک بیزینس پلن قوی؛ شرط اصلی ثبت شرکت در آلمان

شرط اصلی از شرایط ثبت شرکت در آلمان را می‌توان داشتن یک طرح تجاری مناسب و یا همان بیزینس پلن دانست. طرحی که از طریق آن باید بتوانید از ایده تجاری خود دفاع کنید و مخاطب خود را که خواه یک سرمایه گذار باشد و یا خواه اداره بازرگانی و مهاجرت کشور آلمان، جهت پذیرفتن این طرح مجاب کنید.

در واقع از طریق یک بیزینس پلن مناسب می‌توان به ایده تجاری خود روح بخشید و دیگران را با اهداف، استراتژی و برنامه کسب و کار خود آشنا کرد. نقشه راهی که علاوه بر ارائه به اداره مهاجرت و بازرگانی کشور آلمان، به توسعه تجارت نوپای شما جهت جذب استعداد و سرمایه گذار مناسب کمک خواهد کرد.

ثبت شرکت در آلمان شروع به نوعی از فعالیت تجاری است که به آن خویش‌فرمایی و یا خوداشتغالی (Self employee) گفته می‌شود. شما بنیان‌گذار شرکتی خواهید بود که در آن شرکت به صورت تمام وقت اشتغال خواهید داشت، از آن شرکت حقوق دریافت خواهید کرد و آن شرکت را به سودآوری خواهید رساند. بعنوان بنیان گذار و مدیر یک شرکت نوپا موظف هستید تا اهدافی را تعیین نمایید و برای رسیدن به آن اهداف باید برنامه‌هایی داشته باشید. باید از حضور رقبای خود در بازارهای هدف آگاه باشد و برای رقابت استراتژی داشته باشید. باید بدانید که به چه میزان منابع مالی نیاز دارید و ظرف چه مدت زمانی باید به اهداف خود برسید.

همه این موضوعات بخش های مهمی از بیزینس پلن شما را تشکیل خواهد داد ولی به یاد داشته باشید که یک برنامه تجاری با یک ایده تجاری متفاوت است. یک برنامه تجاری به مخاطب خود اطلاعات دقیقی از مدیران، محصول و خدمات قابل عرضه و میزان کسب درآمد در سال‌های آتی را عرضه می کند. برای نوشتن یک بیزینس پلن موثر ابتدا باید ماموریت خود را به روشنی تعریف نمایید. در چند کلمه و به سادگی بیان نمایید که چرا شرکت شما وجود دارد، چه خدماتی را ارائه می‌دهد و این خدمات را به چه کسانی ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید در مورد تیم رهبری شرکت، کارمندان و موقعیت مکانی شرکت نام ببرید و مزایای رقابتی که موفقیت شما در تجارت را رقم خواهد زد، شرح بدهید.

 

ثبت شعبه شرکت در آلمان یکی از راه‌های گسترش کسب‌وکار و آغاز فعالیت تجاری و اقتصادی در این کشور و همچنین در بازار جهانی است. در مقاله زیر قصد داریم تا مقوله ثبت شعبه شرکت در آلمان را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

ثبت شعبه شرکت در آلمان

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان کدامند؟

مدارک زیر برای ثبت شرکت در آلمان مورد نیاز می‌باشد:

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • تکمیل فرم‌های درخواست
 • نام کلیه سهامدارن
 • مدارک تحصیلی مدیر عامل و سهامداران
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل یا آلمانی جهت اثبات میزان تسلط متقاضی
 • ارائه گذرنامه کلیه‌ی اعضای شرکت با اعتبار بیشتر از ۶ ماه
 • نام و شکل شرکت حقوقی و تجارت برنامه ریزی شده
 • نام کلیه سهامداران و شرکا هنگام ثبت شرکت
 • عکس رنگی
 • ارائه رزومه
 • ارائه بیزینس پلن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای شرکت
 • گواهی بیمه سلامت
 • محل اسکان
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب بانکی 3 ماه اخیر

 

فرایند ثبت شرکت در آلمان

پس از انتخاب نام شرکت و استعلام جهت اطمینان از آزاد بودن نام انتخابی، اساسنامه شرکت توسط دفتر اسناد رسمی در آلمان تنظیم خواهد شد. متقاضی بمنظور امضا اسناد و مدارک باید در دفتر خانه اسناد رسمی در آلمان حضور یابد و یا از طریق سفارت آلمان در ایران تایید امضای خود را به همراه وکالت ارسال نماید.

تکمیل پروسه ثبت شرکت در آلمان مستلزم گشایش حساب بانکی، انتقال سرمایه شرکت، صدور کد HRB یا همان شماره ثبت شرکت، عضویت در اتاق بازرگانی و صدور کدهای مالیاتی است. نام تمام موسسان در ثبت تجاری وارد می‌شود و صاحبان شرکت فقط به اندازه سهام خود در شرکت مسئولیت خواهند داشت. اساسنامه شرکت شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها می‌باشد که متقاضی متناسب با تخصص و تجربه خود به آنها خواهد پرداخت. شرکت می‌تواند شامل یک مدیر عامل و سهامداران متعدد باشد.

همچنین برای ثبت شرکت در آلمان نیاز به آدرس قانونی و‌ دفتر فیزیکی می‌باشد. دریافت به موقع مدارک از طریق پست و متقابلاً ارسال پاسخ مناسب در زمان مقرر حائز اهمیت است؛ لذا پس از ثبت شرکت در آلمان می‌بایست که فردی مسئول، کلیه مراسلات شرکت را به دقت کنترل نماید. در این خصوص می‌توانید از خدمات ویرچوآل آفیس در آلمان برخوردار شوید که گروه ما سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند.

 

ثبت شرکت در هامبورگ بعنوان یکی از شهرهای تجاری-اقتصادی مطرح در آلمان، اروپا و حتی سراسر جهان می‌تواند گزینه‌ی مناسبی در جهت پیشبرد اهداف تجاری و اقتصادی شما باشد.

ثبت شرکت در هامبورگ

 

چرا به وکیل ثبت شرکت در آلمان نیاز داریم؟

ثبت شرکت در آلمان یکی از راه‌های توسعه کسب‌وکار و تجارت در سطح بین‌المللی و همچنین یکی از راه‌های اخذ اقامت آلمان برای موسس شرکت و خانواده وی است. پیشتر و در مقالات مختلف به بحث پیرامون ثبت شرکت در آلمان پرداخته‌ایم و شرایط ثبت شرکت در آلمان را نیز بررسی کرده‌ایم. اصلی‌ترین سد راه متقاضیان ثبت شرکت در آلمان، داشتن یک بیزینس پلن قوی و مناسب در جهت جلب نظر مساعد دولت این کشور برای اعطای مجوز ثبت شرکت شماست.

طبیعتاً بنیان‌گذاران بهترین افرادی هستند که می‌توانند بیزینس پلن کسب‌وکار خود را تدوین کنند اما در مقوله ثبت شرکت در یک کشور خارجی بخصوص آلمان، صرفاً داشتن یک دید تجاری و بیزنسی کارساز نیست؛ بله شما باید با فرهنگ و اقتصاد آلمان آشنا باشید تا بتوانید بیزینس پلنی را ارائه کنید که به هیچ عنوان دولت آلمان و ادارات مربوطه نتوانند کوچک‌ترین ایرادی را به آن وارد کنند.

استفاده از وکیل ثبت شرکت در آلمان در واقع بهره‌مندی از یک شخص یا یک مجموعه آگاه به شرایط هر لحظه کشور آلمان است که می‌توانند شما را در گام به گام فرایند ثبت شرکت در آلمان همراهی و همیاری کنند.

 

تاسیس شرکت در آلمان شروع مسیری است که برای شما مقدمات کسب درآمد و شروع یک زندگی جدید با استانداردی مناسب را فراهم خواهد کرد.

تاسیس شرکت در آلمان

 

 

وظایف وکیل ثبت شرکت در آلمان

پیشتر نیز گفته شد که لزوم استفاده از وکیل ثبت شرکت در آلمان بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید بدون وکیل این کارها را انجام دهید اما کدام عقل سلیم و منطق درستی استفاده از دانش و تجربیات را در کاری که از اهمیت بسیاری برخوردار است و بارها توسط افراد دیگر به طرز موفقیت آمیز انجام شده است را رد می‌کند؟

استفاده از یک وکیل ثبت شرکت در آلمان برای شما آسایش خاطر بیشتری را به ارمفان خواهد آورد؛ چرا که شما با اعطای وکالت به وی، بار وظایف و مسئولیت‌های بسیاری را از دوش خود برمی‌دارید. وظایفی که وکیل ثبت شرکت در آلمان مسئولیت انجام موفقیت آمیز آنها را بر عهده می‌گیرد، عبارتند از:

 • تنظیم اساسنامه در دفاتر اسناد رسمی
 • گشایش حساب بانکی
 • دریافت شماره ثبت شرکت و کدهای مالیاتی
 • عضویت شرکت در اتاق بازرگانی.
 • تنظیم بیزینس پلن
 • دریافت وقت سفارت
 • مشاوره در زمینه چگونگی تنظیم مدارک جهت ارائه به سفارت
 • تنظیم فرم درخواست اقامت بلندمدت
 • دریافت اقامت موقت و دائم متقاضی

 

وکیل ثبت شرکت در آلمان یک شخص حقیقی یا یک مجموعه حقوقی‌ست که با وکالت از سمت شما فرایند ثبت شرکت در آلمان را برای شما پیگیری می‌کنند.

وکیل ثبت شرکت در آلمان