مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

تاسیس شرکت در آلمان

تاسیس شرکت در آلمان

تاسیس شرکت در آلمان شروع مسیری است که برای شما مقدمات کسب درآمد و شروع یک زندگی جدید با استانداردی مناسب را فراهم خواهد کرد. ما در این مسیر در کنار شما هستیم تا با اتکاء به سالها تجربه در حوزه بازرگانی خارجی به شما جهت راهبری و نگهداری شرکت نوپای خود در آلمان یاری رسانیم.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

تاسیس شرکت در کشورهای تراز اول اقتصادی در دنیا امر بسیار رایج و محبوبی‌ست. کشورهای این چنینی نظیر آلمان که تاسیس شرکت در آنها بسیار محبوب است، به دلایل متعددی به این محبوبیت رسیده‌اند. ریسک پایین از دست رفتن سرمایه در کل جهان، اطمینان خاطری را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان سراسر جهان فراهم می‌کند تا بدون ترس در این کشورها اقدام به سرمایه‌گذاری از طرق مختلف به ویژه تاسیس شرکت نمایند.

کشور آلمان سالیان سال است که همواره در بین ۵ قطب برتر اقتصادی دنیا قرار دارد و اقتصاد این کشور، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی (نرخ تبدیل ارز) و پنجمین تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) را در جهان دارد. آلمان از بنیان‌گذاران اتحادیه اروپا و حوزه یورو است. اقتصاد آلمان، از سیستم اقتصاد اجتماعی بازار پیروی می‌کند.

جذب سرمایه‌گذاران خارجی همواره یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت اقتصاد هر کشوری است و آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به رقابت بالای آلمان با قطب‌های اقتصادی بزرگ دیگر در جهان مانند انگلستان و آمریکا، دولت این کشور همواره با ارائه ویژگی‌های خاصی سعی داشته تا کشور خود را میان سرمایه‌گذاران محبوب نگه دارد.

 

دلایل تاسیس شرکت در آلمان

از جمله دلایلی که سرمایه‌گذاران و فعالان تجاری-اقتصادی را به تاسیس شرکت در آلمان ترغیب می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱) اقتصاد پویا و دائما در حال پیشرفت آلمان

پیش‌بینی‌های اقتصادی حاکی از آن است که اقتصاد آلمان در سال‌های آینده نیز حتی در صورت بروز بحران‌های شدید اقتصادی در سراسر جهان، همچنان قوی و پویا خواهد بود. این موضوع به دلیل قوانین و مقررات حساب‌شده‌ای است که دولت آلمان برای فعالیت‌های اقتصادی در داخل این کشور وضع کرده است. دولت آلمان با انجام اقداماتی مانند اختصاص دادن بودجه مناسب به موسسه‌های تحقیقاتی، حمایت از کارآفرینان و سایر زمینه‌های اقتصادی باعث قوی شدن اقتصاد این کشور شده است و این اقدامات هر ساله در حال بهبود نیز می‌باشد.

 

ثبت شرکت در اروپا در شرایطی که برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان از بهترین شرایط کار و تجارت برخوردار هستند، می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای متقاضیان ثبت شرکت در خارج از کشور باشد.

ثبت شرکت در اروپا

 

۲) بازار داخلی بزرگ و پرتقاضا

آلمان دارای یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف کننده در اتحادیه اروپا با جمعیتی حدود ۸۳ میلیون نفر دارد. این کشور دومین وارد کننده برتر دنیا و سومین صادر کننده برتر محصولات کشاورزی در سراسر دنیا می‌باشد. ۷۰٪ تولید ناخالص داخلی آلمان به بخش خدمات، ۲۹.۱٪ به صنعت و ۰.۹٪ به کشاورزی اختصاص دارد. صادرات این کشور ۴۱٪ از تولید ملی را شامل می‌شوند. ده محصول اول صادراتی آلمان عبارتند از: خودرو، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، تجهیزات الکتریکی، مواد دارویی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، محصولات خوراکی و پلاستیک.

۹۹٪ شرکت‌های آلمانی، شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط هستند که عمدتاً به صورت خانوادگی اداره می‌شوند. در میان ۵۰۰ ابرشرکت بزرگ دنیا از لحاظ درآمد، دفتر مرکزی ۵۳ شرکت در آلمان قرار دارد که از میان آن‌ها می‌توان از فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌و، زیمنس، BASF، میونیک ره، ا.آن، بایر و ار.وه. ئه نام برد.

همچنین این کشور همه ساله میزبان چندین رویداد تجاری بزرگ دنیاست که از جمله این رویدادهای بین المللی می‌توان به نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا (Medica) در شهر دوسلدورف، نمایشگاه صنعتی هانوفر (The Hannover Fair)، نمایشگاه صنعت خودرو اتومچینکا (Automechanika) در شهر فرانکفورت و مراسم توریستی ITB در شهر برلین اشاره کرد.

 

۳) بستری امن برای ایده‌های نوآورانه و استارت‌آپ‌ها

کارآفرینی در آلمان یک ارزش است و دولت آلمان همواره از این موضوع حمایت‌های چشمگیری کرده است. ایده‌ها، اختراعات، لوگوها و مالکیت معنوی شما در آلمان توسط قانون محافظت می‌شود. علاوه بر این، قانون حق چاپ، قانون تاسیس اختراع و قانون علائم تجاری برای حفاظت از ارزش دارایی شما در آلمان طراحی شده است.

همچنین آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای راه‌ اندازی استارت‌آپ است و بنابر آخرین اطلاعات سایت استارت‌آپ بلینک (StatupBlink) بهترین شهرهای آلمان برای تاسیس استارت‌آپ شهرهای هامبورگ، برلین و مونیخ می‌باشند.

 

ثبت شرکت در خارج از کشور با توجه به مزایا و موقعیت‌های بسیاری که می‌تواند ایجاد کند، بسیار وسوسه‌انگیز بنظر می‌رسد اما به همان اندازه نیز می‌تواند بسیار سخت و استرس‌زا باشد؛ اگر اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید!

ثبت شرکت در خارج

 

۴) دریافت مشوق‌های دولتی برای سرمایه‌گذاران

همانطور که پیشتر گفتیم، دولت آلمان برای پیشبرد برنامه‌های اقتصادی خود نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی دارد و در این بین، دولت برای ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به اعطای مشوق‌های مختلف به برنامه‌های سرمایه‌گذاری می‌کند. برنامه‌های حمایتی دولت ممکن است بودجه‌ای برای شرکت شما ارائه دهند. برنامه‌های کمک مالی، برنامه‌های پژوهشی و امکان استخدام نیروهای خارجی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در آلمان هستند.

 

پروسه تاسیس شرکت در آلمان

پس از انتخاب نام شرکت و استعلام جهت اطمینان از آزاد بودن نام انتخابی، اساسنامه شرکت توسط دفتر اسناد رسمی در آلمان تنظیم خواهد شد. متقاضی بمنظور امضا اسناد و مدارک باید در دفتر خانه اسناد رسمی در آلمان حضور یابد و یا از طریق سفارت آلمان در ایران تایید امضا خود را به همراه وکالت ارسال نماید.

تکمیل پروسه تاسیس شرکت در آلمان مستلزم گشایش حساب بانکی، انتقال سرمایه شرکت، صدور کد HRB یا همان شماره تاسیس شرکت، عضویت در اتاق بازرگانی و صدور کدهای مالیاتی است. نام تمام موسسان در تاسیس تجاری وارد می‌شود و صاحبان شرکت فقط به اندازه سهام خود در شرکت مسئولیت خواهند داشت. اساسنامه شرکت شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها می‌باشد که متقاضی متناسب با تخصص و تجربه خود به آنها خواهد پرداخت. شرکت می‌تواند شامل یک مدیر عامل و سهامداران متعدد باشد.

همچنین برای تاسیس شرکت در آلمان نیاز به آدرس قانونی و‌ دفتر فیزیکی می‌باشد. دریافت به موقع مدارک از طریق پست و متقابلاً ارسال پاسخ مناسب در زمان مقرر حائز اهمیت است؛ لذا پس از تاسیس شرکت در آلمان می‌بایست که فردی مسئول، کلیه مراسلات شرکت را به دقت کنترل نماید. در این خصوص می‌توانید از خدمات ویرچوآل آفیس در آلمان برخوردار شوید که گروه ما سالهاست در این زمینه فعالیت می‌کند.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت می‌تواند مزایای زندگی در یک کشور خارجی نظير راه اندازی كسب ‌وكار در بازار جهانی، استفاده از خدمات بيمه درمانی، گشايش حساب بانکی و بسياری از مزايای ديگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اقامت از طریق ثبت شرکت

 

مزایای تاسیس شرکت در آلمان

تاسیس شرکت در آلمان مزایای زیادی برای صاحب یا صاحبان خود به همراه خواهد داشت که بخشی از این مزایا به شرح زیر می باشد:

  • با تاسیس شرکت در آلمان شما صاحب یک شرکت معتبر با برند آلمان خواهید بود که در تجارت بین الملل از اطمینان و اعتبار قابل توجهی برخوردار است.
  • شما می‌توانید با تاسیس شرکت در آلمان از مزایای دریافت اقامت موقت و دائم برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوید.
  • شما با تاسیس شرکت در آلمان می‌توانید حساب بانکی در بانک‌های آلمانی باز کنید و از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید.
  • با تاسیس شرکت در آلمان شما مالیات بر ارزش افزوده در خریدهای شرکت را در آلمان و تمام کشورهای اتحادیه اروپا پس می‌گیرید.
  • با تاسیس شرکت در آلمان فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.
  • پس از اقامت از طریق تاسیس شرکت در آلمان می‌توانید از مزایای انواع بیمه‌های برای خود و اعضای خانواده بهره‌مند شوید.

 

تاسیس شرکت در آلمان مختص به چه کسانی است؟

توصیه اکید ما به متقاضیان تاسیس شرکت در آلمان این است که از یک دانش و تجربه نسبی در حوزه تجارت، خرید و فروش و یا توزیع محصولات در بازار برخوردار باشند تا پس از تاسیس شرکت در آلمان بتوانند از پتانسیل ایجاد شده جهت رشد شرکت تازه تاسیس بهره مند شوند.

اگر شما طی سال های گذشته در یکی از حوزه‌های خرید و فروش ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و مکمل‌های دارویی فعالیت داشته‌اید و یا اگر صاحب کارخانه‌ای هستید که برای واردات مواد اولیه و تجهیزات تا به امروز از خدمات شرکت‌های تریدر استفاده کرده‌اید، شاید وقت آن فرا رسیده تا با تاسیس شرکت خود در آلمان علاوه بر استفاده از مزایای گوناگون و کاهش هزینه‌های خرید، برای خود و افراد خانواده از دریافت اقامت آلمان از طریق تاسیس شرکت بهره مند شوید.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

تاسیس شرکت در هامبورگ

تاسیس شرکت در هامبورگ بهترین انتخاب در تاسیس شرکت در آلمان است. در بین ایالت‌های آلمان به جرأت می‌توان گفت که هامبورگ یکی از بهترین مقاصد جهت تاسیس شرکت به حساب می‌آید. وجود بزرگ‌ترین امکانات بندری و حمل و نقل دریایی در آلمان و سومین در اروپا به همراه سایر امکانات مورد نیاز شرکت‌های نوپا نظیر شرکت‌های حمل و نقل، بانک ها و موسسات مالی، اتاق بازرگانی فعال، شبکه حمل و نقل کارآمد، بیزینس سنترها، بورس و غیره می‌تواند شرایط کار را برای شرکت‌های تازه تأسیس تسهیل نماید. تجار ایرانی از دیرباز در شهر بندری هامبورگ به امر تجارت مشغول بوده‌اند. در یکی از بخش‌های تاریخی و بسیار دیدنی هامبورگ به نام «هافن سیتی» شما شاهد حضور تجار فرش ایرانی هستید که از سالها پیش در این منطقه به واردات فرش دستباف ایران اشتغال دارند.

 

در فرایند تاسیس شرکت در آلمان ما را در کنار خود بدانید!

نکته بسیار مهم در خصوص تاسیس شرکت در آلمان، هدفمند بودن متقاضی و داشتن یک بیزینس پلن مناسب است. کشور آلمان به دلیل سوابق طولانی تجارت با ایران همواره فرصت های مناسبی را پیش روی تجار و صاحبان صنایع در ایران جهت راه اندازی دفاتر تجاری در این کشور قرار داده است. از دیرباز بسیاری از صنایع کشور در حوزه‌های معادن و فولاد، خودروسازی، پتروشیمی و... اقدام به تاسیس شرکت در آلمان و راه اندازی دفاتر تجاری فعال در این کشور کرده‌اند. متقاضیان تاسیس شرکت در آلمان در صورتی که در حوزه توزیع و یا فروش محصولات واداتی از این کشور صاحب دانش و تجربه باشند، می‌توانند از این پتانسیل برای فعال نمودن شرکت نوپای خود بهره برداری نمایند.

 

مزایای ثبت شرکت در آلمان آنچنان متعدد و جذاب هستند که هر فعال تجاری و اقتصادی را به ثبت شرکت در آلمان ترغیب کند.

مزایای ثبت شرکت در آلمان