مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

اقامت از طریق ثبت شرکت

اقامت از طریق ثبت شرکت

اقامت از طریق ثبت شرکت می‌تواند مزایای زندگی در یک کشور خارجی نظير راه اندازی كسب ‌وكار در بازار جهانی، استفاده از خدمات بيمه درمانی، بيمه بازنشستگی، گشايش حساب بانکی، تحصيل فرزندان در مدارس و دانشگاه های معتبر بین‌المللی، استفاده از خدمات فاينانس بانک‌ها و بسياری از مزايای ديگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

چندین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق راه‌اندازی تجارت وجود دارد که می‌توان به مواردی چون فعالیت تجاری بصورت فریلنسر، شریک تجاری، راه اندازی شعبه‌های دفاتر شرکت خارجی و ثبت شرکت در کشور موردنظر اشاره کرد.

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت را دارند، نیازی به اخذ ویزای کاری با نوع دیگری را ندارند، تنها نیاز است مجوز اقامت در کشور موردنظر را برای ثبت شرکت داشته باشند. این مجوز اقامت در ابتدا به‌صورت موقت است و پس از گذشت چند سال، با توجه به موفقیت در تجارت و کسب‌وکار و همچنین عملکرد شرکت ثبت‌شده می‌تواند به ویزای دائم و پاسپورت آلمانی تبدیل شود.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

پروسه اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

پروسه دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت از هر کشور به کشور دیگر متفاوت است اما به طور کلی پروسه اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دو مرحله انجام می‌شود:

  • دریافت اقامت موقت
  • دریافت اقامت دائم

برای مثال مدت اقامت موقت در کشور آلمان پس از ثبت شرکت بین 3 تا 5 سال است. اگر فعالیت شرکت طی سه سال اول موفقیت آمیز باشد و مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نشانگر این باشد که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، هزینه‌های کار و زندگی در آلمان را به خوبی تأمین کرده است و به اهداف مندرج در بیزینس پلن رسیده است، می‌تواند پس از 3 سال، اقامت دائم را دریافت نماید. دریافت شهروندی آلمان (دریافت پاسپورت آلمانی) 8 سال از تاریخ اقامت اولیه خواهد بود. این زمان تحت شرایطی می‌تواند به 7 سال کاهش یابد. دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ابتدا برای مدیر عامل شرکت و پس از آن برای سایر افراد خانواده از طریق پیوستن به خانواده انجام خواهد شد.

 

اقامت دائم از طریق ثبت شرکت

متقاضی اقامت دائم از طریق ثبت شرکت درخواست خود برای دریافت اقامت بلند مدت را به سفارت کشور مقصد ارسال نموده و منتظر می‌ماند تا از طرف سفارت ایمیل دعوت به مصاحبه را دریافت کند. با توجه به ترافیک کاری در سفارت کشورهای پرطرفدار نظیر آلمان معمولاً از تاریخ ثبت نام تا تاریخ مصاحبه تقریبا یک سال زمان لازم است.

در طول این مدت متقاضی اقامت دائم از طریق ثبت شرکت باید کلیه مدارک و مستندات لازم جهت ارائه به سفارت را آماده نماید. این مستندات شامل رزومه، بیزینس پلن، اساسنامه شرکت، سوابق کاری و تحصیلی، گردش حساب مالی، پیش نویس قراردادهای بیمه تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی در آلمان، مدارکی که دال بر اثبات توان مالی متقاضی باشد و سایر مدارکی است که بتواند توان متقاضی را جهت ثبت شرکت در کشور مقصد و شروع به فعالیت اقتصادی و تجاری در آن کشور اثبات نماید.

از تاریخ مصاحبه حدود یک تا دو ماه (بستگی به ترافیک کاری در سفارت آلمان دارد) زمان لازم است تا نتیجه اعلام شود و در صورت تأیید مدارک، ویزای موقت جهت ورود به خاک آلمان برای متقاضی ثبت شرکت و دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت صادر خواهد شد.

متقاضی اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، پس از ورود به آلمان و تکمیل پروسه اداری، ویزای اقامت موقت آلمان را دریافت خواهد کرد. این ویزا 1 تا 3 ساله خواهد بود. پس از 3 سال، در صورتی که شرکت تاسیس شده بیزینس پلن را به درستی دنبال کرده باشد و حقوق، مالیات بر حقوق، هزینه‌های خدمات بیمه درمانی و بازنشستگی و مالیات بر درآمد شرکت را به طور کامل پرداخت کرده باشد و متقاضی در طول مدت اقامت در آلمان مرتکب خلافی نشده باشد، می‌تواند ویزای اقامت بلند مدت نامحدود آلمان را دریافت نماید.

 

ثبت شرکت GmbH در آلمان یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت‌های نوپا هستند. در این باره اطلاعات بیشتر کسب کنید.

ثبت شرکت GmbH در آلمان

 

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

باید توجه فرمایید که دریافت ویزای اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت مستلزم این است که از نگاه اداره مهاجرت و بازرگانی آلمان، شرایط زیر وجود داشته باشد :

  • برای محصولات یا خدمات شما علاقه تجاری یا تقاضای منطقه‌ای وجود داشته باشد.
  • فعالیت تجاری شما تأثیر مثبتی بر اقتصاد داشته باشد.
  • تأمین اعتبار لازم از جانب شما، برای راه اندازی شرکت امکان پذیر باشد.
  • همانطور که قبلاً اشاره شد، تشکیل پرونده درخواست اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت مستلزم ارائه بیزینس پلن سه ساله است.

بیزینس پلن شما توسط ادارات بازرگانی جهت اطمینان از نتیجه بخش بودن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نتیجه بررسی به اداره مهاجرت اعلام خواهد شد. اگر بیزینس پلن شرکت با موضوع صادرات بخشی از محصولات آلمانی نظیر تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی، داروهای مکمل، داروهای شیمیایی، محصولات بهداشتی و آرایشی و... تهیه شود و از سویی متقاضی ثبت شرکت در آلمان در موضوع مربوطه به نحوی صاحب دانش و تجربه باشد و بر طبق مستندات بتواند توانمندی خود را به اثبات برساند، شانس بسیار خوبی برای دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت خواهد داشت.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

از آنجایی که کشور آلمان یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در اروپا و دنیا محسوب می‌شود، هر گونه فعالیت تجاری که بتواند بر این موضوع تأثیر مثبت داشته باشد، مورد توجه اداره مهاجرت خواهد بود. بنابراین ارائه مستنداتی که بتواند توانایی متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را در راه اندازی یک شرکت تجاری در آلمان به اثبات برساند، بسیار حائز اهمیت است.

همچنین اداره مهاجرت باید از توان مالی متقاضی اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت اطمینان حاصل نماید. بدیهی است شروع به هر فعالیت تجاری مستلزم انتقال سرمایه و داشتن توان مالی لازم جهت پوشش هزینه‌های کار و زندگی است. در روش دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت شما می‌توانید با حداقل سرمایه گذاری که بالغ بر 25000 یورو است، فعالیت خود را شروع نمایید.

 

آیا ممکن است که ثبت شرکت در یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار می‌تواند دارای معایب باشد؟! در مقاله زیر به بررسی معایب ثبت شرکت در آلمان می‌پردازیم!

معایب ثبت شرکت در آلمان

 

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

متقاضی ثبت شرکت در آلمان می‌تواند در شروع به فعالیت از خدمات ویرچوال آفیس استفاده نماید. به این ترتیب شما نیازی به اجاره دفتر کار و استخدام کارمند برای دریافت و ارسال مرسولات پستی و نامه‌ها نخواهید داشت و از یک فضای مشترک جهت فعالیت شرکت بهره‌مند خواهید شد. پس از گذشت یک سال از فعالیت شرکت و با ایجاد شرایط پایدارتر شما می‌توانید در صورت تمایل نسبت به اجاره دفتری مستقل اقدام نمایید.

همانطور که به آن اشاره شد، پوشش هزینه‌های بیمه و هزینه های بازنشستگی در طول اقامت در آلمان حائز اهمیت است. متقاضیان ثبت شرکت باید از خدمات بیمه های خصوصی استفاده نمایند. در صورت نیاز به بیمه خصوصی لازم است پیش نویس قرارداد فی‌مابین شرکت بیمه خصوصی و متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت تنظیم و به همراه سایر مدارک به هنگام مصاحبه به سفارت ارائه شود.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی موضوعات زیر کلیک نمایید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت برای اعضای خانواده

دریافت اقامت اعضای خانواده در قالب پیوستن به خانواده انجام خواهد شد. در صورتی که صاحب فرزند پسر در سنین 15 سال هستید، باید هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت اقامت ایشان اقدام نمایید تا در محدودیت‌های مربوط به خدمت نظام وظیفه قرار نگیرد. در خصوص فرزندان دختر تا سن 18 سالگی دریافت اقامت از طریق پیوستن به خانواده امکان پذیر است. برای خانواده‌هایی که سن فرزندان آنها بالاتر از سن مجاز برای پیوستن به خانواده است و فرزندان در مرحله ورود به دانشگاه هستند، می‌توان از طریق اخذ دعوتنامه تحصیلی اقدام نمود.

 

مدرک زبان در اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

مدیرعامل شرکت برای دریافت اقامت موقت نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارد ولی برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ملزم به یادگیری زبان آلمانی و ارائه مدرک B1 است. جهت پیوستن به خانواده داشتن مدرک A1 برای همسر الزامی است. شما می‌توانید از تاریخ ثبت نام اولیه در سفارت آلمان در ایران تا تاریخ وقت مصاحبه که فعلا با توجه به ترافیک کاری نزدیک به یک سال به طول می‌انجامد، در دوره‌های آموزش زبان آلمانی شرکت کنید. دقت فرمایید که گواهی صادره فقط توسط برخی از موسسات خاص که مورد تأیید سفارت آلمان می‌باشد، از جمله موسسه زبان گوته مورد تایید است. به هر حال پس از ورود به آلمان هم این فرصت برای شما فراهم است تا با حضور در دوره‌های integration course مدرک زبان خود را دریافت نمایید.