مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان

ثبت شرکت GmbH در آلمان یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت‌های نوپا هستند. همچنین شرکت‌های GmbH یا شرکت‌های با مسئولیت محدود در آلمان در مقایسه با شرکت‌های LLC در آمریکا، Ltd در انگلستان و یا Pty در استرالیا از مزایای بیشتری برخوردار هستند.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

به چه نوع شرکت‌هایی در آلمان GmbH اطلاق می‌شود؟

در آلمان به شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود، که دست‌کم با سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو ایجاد می‌شوند، GmbH گفته می‌شود. GmbH مخفف عبارت آلمانی Gesellschaft mit beschränkter Haftung است. دولت آلمان برای رونق دادن به بازار داخلی، چند سال پیش قانونی تصویب کرد تا بتوان با سرمایه اولیه ۱ یورو نیز شرکت با مسئولیت محدود مبتدی راه اندازی کرد! (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ثبت شرکت ug در آلمان را مطالعه فرمایید.) شرکت‌های با مسئولیت محدود تا رقم سقفی سرمایه اولیه مسئول هستند. به همین خاطر در خیلی قراردادها طلبکاران ضمانت‌های گسترده‌تری تقاضا می‌کنند؛ از جمله سند ملک و غیره.

عبارت GmbH که پس از نام شرکت نوشته می‌شود، بیانگر این موضوع می‌باشد که این شرکت، یک شرکت با مسئولیت محدود است. در این نوع از شرکت‌ها رسماً باید دو شریک وجود داشته باشند (یک‌نفره نیز ممکن است) و ممکن است متعلق به یک شرکت سهامی‌عام باشد.

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ‌یک از شرکاء باشد؛ در غیر این صورت، شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده و در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت.

 

شرکت‌های UG در آلمان چه نوع شرکت‌هایی هستند؟

شرکت‌های UG که تحت عنوان Mini-GmbH هم شناخته می‌شوند، در کشور آلمان از بهترین نوع شرکت‌ها و پرطرفدارترین آنها می‌باشد. این نوع شرکت به نوعی شرکت مسئولیت محدود است که با نام mini-GmbH نیز شناخته می‌شود و در سال ۲۰۰۸ امکان تاسیس این نوع شرکت به تصویب رسید. برای ثبت شرکت UG هزینه زیادی موردنیاز نیست و متقاضی می‌تواند حتی با ۱ یورو این شرکت را به ثبت برساند!

با ثبت این نوع شرکت نمی‌توان برای اقامت آلمان اقدام نمود و نیاز به تبدیل این نوع شرکت به شرکت GmbH می‌باشد که با اجباری بودن ذخیره ۲۵ درصد سود به صورت سالانه این امکان وجود دارد. اعتبار این نوع شرکت بسیار کم است و نمی‌توان در مقابل بانک‌ها، ادارات و شرکای تجاری اعتبار چندانی ندارند.

همچنین در نظر داشته باشید که نام شرکت باید شامل کلمه Unternehmergesellschaft (شرکت کسب‌وکار) و یا مخفف UG باشد.

 

هزینه ثبت شرکت در آلمان یکی از اصلی‌ترین سوالاتی‌ست که ذهن متقاضیان ثبت شرکت در آلمان را به خود مشغول می‌کند. در مقاله زیر با بررسی این موضوع، به شما عزیزان اطلاعات مفیدی داده‌ایم.

هزینه ثبت شرکت در آلمان

 

مزایای ثبت شرکت GmbH در آلمان

ثبت شرکت در آلمان با فرم‌های متفاوتی انجام می‌شود. شرکت‌های با مسئولیت محدود (GmbH)، شرکت‌های UG یا Mini-GmbH، شرکت‌های سهامی (Aktiengesellschaft)، شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت محدود (Kommanditgesellschaft)، شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت نامحدود (Offene Handelsgesellschaft)، شرکت‌های تجاری به صورت انفرادی و ثبت و تأسیس شعب شرکت‌های خارجی از انواع ثبت شرکت در آلمان هستند که ثبت شرکت GmbH در آلمان محبوب‌ترین و گسترده‌ترین شیوه ثبت شرکت در آلمان است.

به طور کلی مزایا ثبت شرکت GmbH در آلمان عبارتند از:

۱) حداقل سرمایه گذاری جهت ثبت شرکت

در یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) سهامداران باید حداقل 25000 یورو سهام را به خود اختصاص دهند.

 

۲) مالیات بر درآمد کمتر

مالیات بر درآمد شرکت‌های با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) در مقایسه با مالیات بر درآمد اشخاص به طور قابل توجهی کمتر است. در آلمان برخی از مشاغل با سطح درآمد بالا تا 45% از درآمدشان را می‌بایست صرف پرداخت مالیات نمایند. 

 

۳) مسئولیت محدود

همانطور که از نام آن پیداست، تعهدات اعضا در قبال تعهدات و بدهی‌های شرکت محدود به سطح سرمایه گذاری آنها در شرکت است؛ به این معنی که در صورت شکایت از شرکت با مسئولیت محدود، دارایی‌های شخصی مانند املاک و مستغلات، حساب‌های بانکی و... محافظت می‌شوند و تنها چیزی که از دست می‌رود، سرمایه گذاری شما در شرکت است. با این حال، این مسئولیت محدود فراگیر نیست. هنوز هم می‌توان در قبال رفتاری که جرم تلقی می‌شود یا عدم پایبندی به قوانین مربوط به مدیریت کسب و کار، مسئول شناخته شد.

 

وکیل ثبت شرکت در آلمان یک شخص حقیقی یا یک مجموعه حقوقی‌ست که با وکالت از سمت شما فرایند ثبت شرکت در آلمان را برای شما پیگیری می‌کنند.

وکیل ثبت شرکت در آلمان

 

اقدامات لازم پیش از ثبت شرکت GmbH در آلمان

پیش از ثبت شرکت GmbH در آلمان، باید نام شرکت خود را با دقت انتخاب کنید. بسیاری از بنیانگذاران از اصطلاحات فانتزی به دلیل منحصربه‌فرد بودن استفاده می‌کنند و این که به زبان‌های مختلف به آسانی قابل تلفظ باشد. نام شرکت شما باید دو شرایط را برآورده کند: باید کسب و کار شما را مشخص کند و از شرکت‌های دیگر متفاوت باشد و حاوی اظهارات گمراه کننده نباشد.

موضوع فعالیت شرکت و قوانین حاکم بر شرکت باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود. سپس، لیستی از سهامداران باید توسط همه شرکا تهیه و آماده شود. در نهایت، اطلاعات شما به صورت الکترونیکی به ثبت نام تجاری (Handelsregister) منتقل می شود. ثبت نام در ثبت نام تجاری (Handelsregister) تنها در صورتی امکان پذیر است که حداقل مبلغ 12،500 یورو در حساب کسب و کار سپرده شده باشد.

 

فرایند ثبت شرکت GmbH در آلمان

پس از انتخاب نام شرکت و استعلام جهت اطمینان از آزاد بودن نام انتخابی، اساسنامه شرکت توسط دفتر اسناد رسمی در آلمان تنظیم خواهد شد. متقاضی بمنظور امضا اسناد و مدارک باید در دفتر خانه اسناد رسمی در آلمان حضور یابد و یا از طریق سفارت آلمان در ایران تایید امضای خود را به همراه وکالت ارسال نماید.

تکمیل پروسه ثبت شرکت GmbH در آلمان مستلزم گشایش حساب بانکی، انتقال سرمایه شرکت، صدور کد HRB یا همان شماره ثبت شرکت، عضویت در اتاق بازرگانی و صدور کدهای مالیاتی است. نام تمام موسسان در ثبت تجاری وارد می‌شود و صاحبان شرکت فقط به اندازه سهام خود در شرکت مسئولیت خواهند داشت. اساسنامه شرکت شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها می‌باشد که متقاضی متناسب با تخصص و تجربه خود به آنها خواهد پرداخت. شرکت می‌تواند شامل یک مدیر عامل و سهامداران متعدد باشد.

همچنین برای ثبت شرکت GmbH در آلمان نیاز به آدرس قانونی و‌ دفتر فیزیکی می‌باشد. دریافت به موقع مدارک از طریق پست و متقابلاً ارسال پاسخ مناسب در زمان مقرر حائز اهمیت است؛ لذا پس از ثبت شرکت در آلمان می‌بایست که فردی مسئول، کلیه مراسلات شرکت را به دقت کنترل نماید. در این خصوص می‌توانید از خدمات ویرچوآل آفیس در آلمان برخوردار شوید که گروه ما سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان