مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

ثبت شرکت UG در آلمان

ثبت شرکت UG در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از راه‌های موفق ادامه فعالیت اقتصادی در یک کشور اروپایی و اخذ اقامت آلمان برای خود و خانواده است. ثبت شرکت در آلمان شیوه‌های متفاوتی دارد که ثبت شرکت UG یکی از این شیوه‌هاست.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

شرکت‌های UG در آلمان چه نوع شرکت‌هایی هستند؟

شرکت‌های UG که تحت عنوان Mini-GmbH هم شناخته می‌شوند، در کشور آلمان از بهترین نوع شرکت‌ها و پرطرفدارترین آنها می‌باشد. این نوع شرکت به نوعی شرکت مسئولیت محدود است که با نام mini-GmbH نیز شناخته می‌شود و در سال ۲۰۰۸ امکان تاسیس این نوع شرکت به تصویب رسید. برای ثبت شرکت UG هزینه زیادی موردنیاز نیست و متقاضی می‌تواند حتی با ۱ یورو این شرکت را به ثبت برساند!

با ثبت این نوع شرکت نمی‌توان برای اقامت آلمان اقدام نمود و نیاز به تبدیل این نوع شرکت به شرکت GmbH می‌باشد که با اجباری بودن ذخیره ۲۵ درصد سود به صورت سالانه این امکان وجود دارد. اعتبار این نوع شرکت بسیار کم است و نمی‌توان در مقابل بانک‌ها، ادارات و شرکای تجاری اعتبار چندانی ندارند.

همچنین در نظر داشته باشید که نام شرکت باید شامل کلمه Unternehmergesellschaft (شرکت کسب‌وکار) و یا مخفف UG باشد.

 

تفاوت شرکت‌های UG و GmbH

۱) یک شرکت UG می‌تواند فقط با سرمایه یک یورو یا هر مبلغی تا ۲۵۰۰۰ یورو تاسیس شود که این مبلغ برای یک ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) حداقل ۲۵۰۰۰ یورو است.

۲) سرمایه‌گذاران بین‌المللی، این سرمایه‌گذاری اندک را به عنوان یک مزیت در استراتژی خود برای توسعه و رشد کسب‌وکار در آلمان و اروپا در نظر می‌گیرند. یک چهارم سود سالانه یک UG یا Mini-GmbH باید در ذخیره سرمایه آن شرکت مورد استفاده قرار گیرد تا زمانی که سرمایه آن به ۲۵۰۰۰ یورو برسد. در این زمان UG می‌تواند تبدیل به یک GmbH شود.

۳) یک شرکت UG یا Mini-GmbH به عنوان یک موسسه حقوقی تا حدود زیادی مشابه یک شرکت GmbH است. هر شرکت UG دارای هیئت مدیره است، ملزم به پرداخت مالیات است، می‌تواند ملک داشته باشد، صاحب دارایی است و می‌تواند شکایت کند یا مورد شکایت قرار گیرد.

۴) مدیرعامل یک شرکت UG، برخلاف مدیرعامل یک شرکت GmbH نیازی به سوء پیشینه در زمینه‌های کسب‌وکار ندارد.

۵) ثبت شرکت UG در مقایسه با ثبت یک شرکت GmbH در آلمان بسیار ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

مزایای ثبت شرکت UG در آلمان

مزیت ثبت شرکت UG در آلمان در این است که تاسیس آن نسبتاً بدون فرایندهای اداری و ارزان است. به جای یک پروتکل پیچیده که توسط یک وکیل تهیه شود، طبق قانون یک پروتکل استاندارد وجود دارد که به اطلاعات اندکی علاوه بر هدف شرکت، نام اعضای هیئت مدیره و لیست سهامداران نیاز دارد.

صرفاً یک دفتر ثبت اسناد باید اصالت امضاهای پروتکل را تأیید نماید در حالی که در مورد ثبت شرکت GmbH در آلمان این پروسه بسیار بسیار پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر است. شرکت‌های UG که تحت این پروتکل استاندارد تأسیس می‌شوند، فقط یک مدیرعامل دارند و بیش از سه سهامدار ندارند. UG از چند جنبه دیگر نیز با GmbH متفاوت است، جمع‌آوری سرمایه از هیچ روشی به جز نقدی انجام نمی‌شود. سرمایه‌گذاری کالاها یا خدمات نیز در GmbH به همین صورت است.

هرچند که کسب‌وکار شما می‌تواند به عنوان یک موسسه تک مالکی اداره شود اما یک شرکت مثل UG یا GmbH از بعضی لحاظ دارای مزیت است. یک مزیت بزرگ این است که مسئولیت موسس آن محدود به سرمایه‌های شرکت است و نمی‌توانند به سرمایه‌های شخصی او کاری داشته باشند مگر در مواردی مانند اختلاس که جرم جنبه حقیقی پیدا می‌کند.

 

معایب ثبت شرکت UG در آلمان

۱) باید یک چهارم سود هر شرکت UG در آلمان، با ذخیره سرمایه بازگردد. ممکن است سهامداران از این موضوع که این میزان از سود که برای امور جاری به آن نیاز دارند، در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد، راضی نباشند. این دلیل خوبی برای تبدیل هر چه سریع‌تر یک شرکت UG یا Mini-GmbH به یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) است.

۲) همچنین این الزام که عبارت Unternehmergesellschaft یا UG باید به نام شرکت اضافه شود، ممکن است باعث شود که اینطور به نظر برسد که مدیران، پول کافی برای تاسیس یک شرکت GmbH را ندارند و این موضوع می‌تواند به اعتبار آن‌ها لطمه وارد کند.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

مالیات یک شرکت UG در آلمان چگونه است؟

در مورد مالیات، هیچ تفاوتی بین یک شرکت UG یا Mini-GmbH و یک شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) وجود ندارد و هر دوی این شرکت‌ها باید در دفتر مالیات محلی ثبت شوند و یک شماره مالیاتی به آنها اختصاص داده شود تا در زمان لزوم موقع پرداخت مالیات و دیگر قالب‌های مالیاتی مورد استفاده قرار دهند.

 

ثبت شرکت UG در آلمان یا ثبت شرکت GmbH در آلمان؟

پاسخ به این سوال کاملاً از قبل مشخص است! ثبت شرکت UG در آلمان از لحاظ امتیازات و مزایا اصلاً و ابداً در حد و اندازه‌های ثبت شرکت GmbH در آلمان نیست!

یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) از اعتبار بسیاری در تجارت داخلی کشور آلمان و یا تجارت بین‌الملل برخوردار است که شرکت UG‌ یا Mini-GmbH اصلا چنین اعتباری را ندارد.

شما با شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) از مزایای دریافت اقامت موقت و دائم برای خود و اعضای خانواده برخوردار می‌شوید که چنین چیزی از طریق ثبت شرکت UG در آلمان امکان پذیر نیست.

با این حال برای افرادی که به هر دلیلی آمادگی یا توانایی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) را ندارند، توصیه می‌شود تا با ثبت شرکت UG در آلمان راه را برای ثبت شرکت GmbH در آلمان هموار سازند و با چشم‌اندازی چندساله، درست و اصولی شرکت UG یا Mini-GmbH خود را تبدیل به یک شرکت GmbH کنند تا بتوانند از مزایای ثبت شرکت در آلمان بهره‌مند شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت UG در آلمان و یا ثبت شرکت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان (GmbH) با ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما