مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان را پیشتر در مقالات گوناگون مورد بررسی قرار دادیم اما به دلیل اهمیت این موضوع، در مقاله‌ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت. مزایای ثبت شرکت در آلمان آنچنان متعدد و جذاب هستند که هر فعال تجاری و اقتصادی را به ثبت شرکت در آلمان ترغیب کند.

ثبت شرکت در کشورهای تراز اول اقتصادی در دنیا امر بسیار رایج و محبوبی‌ست. کشورهای این چنینی نظیر آلمان که ثبت شرکت در آنها بسیار محبوب است، به دلایل متعددی به این محبوبیت رسیده‌اند. ریسک پایین از دست رفتن سرمایه در کل جهان، اطمینان خاطری را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان سراسر جهان فراهم می‌کند تا بدون ترس در این کشورها اقدام به سرمایه‌گذاری از طرق مختلف به ویژه ثبت شرکت نمایند.

کشور آلمان سالیان سال است که همواره در بین ۵ قطب برتر اقتصادی دنیا قرار دارد و اقتصاد این کشور، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی (نرخ تبدیل ارز) و پنجمین تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) را در جهان دارد. آلمان از بنیان‌گذاران اتحادیه اروپا و حوزه یورو است. اقتصاد آلمان، از سیستم اقتصاد اجتماعی بازار پیروی می‌کند.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در آلمان؛ ثبت شرکت در یکی از بهترین کشورهای جهان!

آلمان یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورها نه تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان است. این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی با ثبات و جایگاه بین المللی بالایی دارد. دلیل اصلی ثبت شرکت در آلمان، فعالیت تجاری و اقتصادی در یک کشور قابل اعتماد و یک دولت بی‌عیب و نقص است. آلمان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، گروه جی هشت (G8) و گروه بیست (G20) است.

جذب سرمایه‌گذاران خارجی همواره یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت اقتصاد هر کشوری است و آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به رقابت بالای آلمان با قطب‌های اقتصادی بزرگ دیگر در جهان مانند انگلستان و آمریکا، دولت این کشور همواره با ارائه ویژگی‌های خاصی سعی داشته تا کشور خود را میان سرمایه‌گذاران محبوب نگه‌دارد.

 

۱) اقتصاد پویا و دائما در حال پیشرفت آلمان

پیش‌بینی‌های اقتصادی حاکی از آن است که اقتصاد آلمان در سال‌های آینده نیز حتی در صورت بروز بحران‌های شدید اقتصادی در سراسر جهان، همچنان قوی و پویا خواهد بود. این موضوع به دلیل قوانین و مقررات حساب‌شده‌ای است که دولت آلمان برای فعالیت‌های اقتصادی در داخل این کشور وضع کرده است. دولت آلمان با انجام اقداماتی مانند اختصاص دادن بودجه مناسب به موسسه‌های تحقیقاتی، حمایت از کارآفرینان و سایر زمینه‌های اقتصادی باعث قوی شدن اقتصاد این کشور شده است و این اقدامات هر ساله در حال بهبود نیز می‌باشد.

 

وکیل ثبت شرکت در آلمان یک شخص حقیقی یا یک مجموعه حقوقی‌ست که با وکالت از سمت شما فرایند ثبت شرکت در آلمان را برای شما پیگیری می‌کنند.

وکیل ثبت شرکت در آلمان

 

۲) بازار داخلی بزرگ و پرتقاضا

آلمان دارای یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف کننده در اتحادیه اروپا با جمعیتی حدود ۸۳ میلیون نفر دارد. این کشور دومین وارد کننده برتر دنیا و سومین صادر کننده برتر محصولات کشاورزی در سراسر دنیا می‌باشد. ۷۰٪ تولید ناخالص داخلی آلمان به بخش خدمات، ۲۹.۱٪ به صنعت و ۰.۹٪ به کشاورزی اختصاص دارد. صادرات این کشور ۴۱٪ از تولید ملی را شامل می‌شوند. ده محصول اول صادراتی آلمان عبارتند از: خودرو، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، تجهیزات الکتریکی، مواد دارویی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، محصولات خوراکی و پلاستیک.

۹۹٪ شرکت‌های آلمانی، شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط هستند که عمدتاً به صورت خانوادگی اداره می‌شوند. در میان ۵۰۰ ابرشرکت بزرگ دنیا از لحاظ درآمد، دفتر مرکزی ۵۳ شرکت در آلمان قرار دارد که از میان آن‌ها می‌توان از فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌و، زیمنس، BASF، میونیک ره، ا.آن، بایر و ار.وه. ئه نام برد.

همچنین این کشور همه ساله میزبان چندین رویداد تجاری بزرگ دنیاست که از جمله این رویدادهای بین المللی می‌توان به نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا (Medica) در شهر دوسلدورف، نمایشگاه صنعتی هانوفر (The Hannover Fair)، نمایشگاه صنعت خودرو اتومچینکا (Automechanika) در شهر فرانکفورت و مراسم توریستی ITB در شهر برلین اشاره کرد.

 

۳) بستری امن برای ایده‌های نوآورانه و استارت‌آپ‌ها

کارآفرینی در آلمان یک ارزش است و دولت آلمان همواره از این موضوع حمایت‌های چشمگیری کرده است. ایده‌ها، اختراعات، لوگوها و مالکیت معنوی شما در آلمان توسط قانون محافظت می‌شود. علاوه بر این، قانون حق چاپ، قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری برای حفاظت از ارزش دارایی شما در آلمان طراحی شده است.

همچنین آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای راه‌ اندازی استارت‌آپ است و بنابر آخرین اطلاعات سایت استارت‌آپ بلینک (StatupBlink) بهترین شهرهای آلمان برای ثبت استارت‌آپ شهرهای برلین، مونیخ و هامبورگ می‌باشند.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

۴) دریافت مشوق‌های دولتی برای سرمایه‌گذاران

همانطور که پیشتر گفتیم، دولت آلمان برای پیشبرد برنامه‌های اقتصادی خود نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی دارد و در این بین، دولت برای ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به اعطای مشوق‌های مختلف به برنامه‌های سرمایه‌گذاری می‌کند. برنامه‌های حمایتی دولت ممکن است بودجه‌ای برای شرکت شما ارائه دهند. برنامه‌های کمک مالی، برنامه‌های پژوهشی و امکان استخدام نیروهای خارجی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در آلمان هستند.

 

۵) اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

پروسه دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در دو مرحله انجام می شود:

  • دریافت اقامت موقت
  • دریافت اقامت دائم

مدت اقامت موقت از 3 تا 5 سال می باشد. اگر فعالیت شرکت طی سه سال اول موفقیت آمیز باشد و مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نشانگر این باشد که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، هزینه های کار و زندگی در آلمان را به خوبی تأمین کرده است، می تواند پس از 3 سال، اقامت دائم را دریافت نماید.

دریافت شهروندی آلمان (دریافت پاسپورت آلمانی) 8 سال از تاریخ اقامت اولیه خواهد بود. این زمان تحت شرایطی می تواند به 7 سال کاهش یابد. دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ابتدا برای مدیر عامل شرکت و پس از آن برای سایر افراد خانواده از طریق پیوستن به خانواده انجام خواهد شد.

 

هزینه ثبت شرکت در آلمان یکی از اصلی‌ترین سوالاتی‌ست که ذهن متقاضیان ثبت شرکت در آلمان را به خود مشغول می‌کند. در مقاله زیر با بررسی این موضوع، به شما عزیزان اطلاعات مفیدی داده‌ایم.

هزینه ثبت شرکت در آلمان

 

مزایای ثبت شرکت در آلمان کدام است؟

مزایای ثبت شرکت در آلمان به طور خلاصه به شرح زیر است:

  • با ثبت شرکت در آلمان شما صاحب یک شرکت معتبر با برند آلمان خواهید بود که در تجارت بین الملل از اطمینان و اعتبار قابل توجهی برخوردار است.
  • شما می‌توانید با ثبت شرکت در آلمان از مزایای دریافت اقامت موقت و دائم برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوید.
  • شما با ثبت شرکت در آلمان می‌توانید حساب بانکی در بانک‌های آلمانی باز کنید و از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید.
  • با ثبت شرکت در آلمان شما مالیات بر ارزش افزوده در خریدهای شرکت را در آلمان و تمام کشورهای اتحادیه اروپا پس می‌گیرید.
  • با ثبت شرکت در آلمان فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.
  • پس از اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان می‌توانید از مزایای انواع بیمه‌های برای خود و اعضای خانواده بهره مند شوید.

 

ثبت شرکت GmbH در آلمان یکی از بهترین انواع ثبت شرکت در آلمان جهت راه اندازی تجارت‌های نوپا هستند. در این باره اطلاعات بیشتر کسب کنید.

ثبت شرکت GmbH در آلمان