مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

ثبت شرکت در خارج

ثبت شرکت در خارج

ثبت شرکت در خارج از کشور و فعالیت در بازارهای بین‌المللی یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی ایرانی در این روزهاست. هرچند ثبت شرکت در خارج از کشور با توجه به مزایا و موقعیت‌های بسیاری که می‌تواند ایجاد کند، بسیار وسوسه‌انگیز بنظر می‌رسد اما به همان اندازه نیز می‌تواند بسیار سخت و استرس‌زا باشد؛ اگر اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید!

در این مقاله قصد داریم تا بیشتر مقوله ثبت شرکت در خارج از ایران را مورد بررسی قرار داده و شما عزیزان را بیش از پیش با موضوعات پیرامون آن آشنا کنیم؛ هر چند که بحث و صحبت درباره چنین موضوعی نمی‌تواند در یک محتوای اینترنتی به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار گیرد.

شما خوانندگان عزیز می‌توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات احتمالی خود، با ما در تماس باشید.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

چرا ثبت شرکت در خارج؟

برای ثبت شرکت در خارج از کشور دلایل بسیاری می‌تواند مطرح باشد که در ادامه برخی از این دلایل را باهم مرور می‌کنیم. البته دلایل ثبت شرکت در خارج از کشور به موارد زیر محدود نمی‌شود و علاوه بر این موارد، به احتمال زیاد دلایل شخصی دیگری نیز وجود دارد که از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

 

۱) فعالیت اقتصادی و تجاری در بازارهای بین‌المللی

یکی از مهم‌ترین دلایل، محدودیت‌هایی است که به دلیل تحریم‌ها راه را برای ایجاد یک فعالیت تجاری آزاد و بدون مانع، سد کرده است؛ به نحوی که عملاً شرایط همکاری مستقیم با کمپانی‌های خارجی در کشورمان محدود شده که این موضوع باعث از بین رفتن بسیاری از فرصت‌های تجاری پیش رو می‌باشد. بنابراین حضور در یک بازار آزاد و به دور از محدودیت‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای ثبت شرکت در خارج از کشور توسط فعالان اقتصادی باشد.

 

۲) گسترش کسب‌وکار و کسب سود بیشتر

ثبت شرکت در خارج از کشور در هر صورت گسترش کسب‌وکار شماست که اگر این امر طبق اصول و قواعد حساب‌شده پیش برود، قطعاً سبب کسب سود بیشتر خواهد شد. ثبت شرکت در خارج از کشور اگر در بهترین کشور ممکن و مناسب برای شما صورت پذیرد، این امکان را برای شما به ارمغان خواهد آورد که در بازار داخلی آن کشور و همچنین بازارهای بین‌المللی همکاری‌های مثمرثمری با سایر شرکت‌های موفق داشته باشید و همچنین در صورت رعایت اصول تجارت و اقتصاد بتوانید به سودهای کلانی دست پیدا کنید که به‌دست آوردن آنها در ایران همواره کمی غیرممکن بنظر می‌رسیده است.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت می‌تواند مزایای زندگی در یک کشور خارجی نظير راه اندازی كسب ‌وكار در بازار جهانی، استفاده از خدمات بيمه درمانی، گشايش حساب بانکی و بسياری از مزايای ديگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اقامت از طریق ثبت شرکت

 

۳) امکان ایجاد فرصت‌های تجاری و اقتصادی بیشتر

ثبت شرکت در خارج از کشور این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که تجربه فعالیت در یک محیط اقتصادی پویا و رو به رشد را داشته باشید. کشورهای اروپایی و یا سایر کشورها نظیر کانادا، استرالیا و... و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس به واسطه شرایط اقتصادی و سیاست‌گذاری‌های جذب سرمایه، این امکان را برای شما فراهم می‌سازند تا با ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در این کشورها از فرصت‌های بسیاری که در حوزه کاری شما وجود دارند، نهایت بهره را ببرید.

 

۴) مزایا و امتیازهای متعدد ثبت شرکت در یک کشور خارجی

امروزه کشورهای دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که پیشرفت اقتصادی در گرو جذب سرمایه خارجی است و یکی از اقداماتی که کشورهای بزرگ اقتصادی دنیا در این باره انجام داده و می‌دهند، اعطای امتیازات گوناگون به متقاضیان سرمایه گذاری بخصوص متقاضیان ثبت و تأسیس شرکت در آن کشور است.

کشورهایی که امروزه اقتصاد پویایی دارند و متقاضیان ثبت شرکت در خارج به سمت آنها گرایش دارند، کشورهایی هستند که دولت‌های آنها اهمیت ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی قائل هستند و با اعطای امتیازها و مشوق‌های مالی و اعتباری مختلف، سعی در کمک هر چه بیشتر به این کسب‌وکارها را دارند.

کشورهای بااقتصاد قوی این موضوع را به خوبی دریافته‌اند که هرچه کسب‌وکارهای بیشتری بتوانند در بازار داخلی فعالیت کنند، اقتصاد آنها به سمت رشد و پیشرفت گام برمی‌دارد؛ پس با اعطای امتیازها و مشوق‌های گوناگون سعی در جذب افراد برای ثبت شرکت در کشور خود را دارند.

شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین امتیازی که برخی از کشورها به متقاضیان ثبت شرکت می‌دهند، امکان اخذ اقامت برای موسس شرکت و خانواده وی می‌باشد. البته که شرایط چنین امتیازی در کشورهای مختلف متفاوت است اما اینکه شما با ثبت شرکت در یک کشور خارجی بتوانید اقامت آن کشور را برای خود و خانواده‌تان بگیرید، قطعاً هر فعال اقتصادی را برای ثبت شرکت در آن کشور وسوسه می‌کند.

 

وکیل ثبت شرکت در آلمان یک شخص حقیقی یا یک مجموعه حقوقی‌ست که با وکالت از سمت شما فرایند ثبت شرکت در آلمان را برای شما پیگیری می‌کنند.

وکیل ثبت شرکت در آلمان

 

ثبت کشور در خارج اما در کدام کشور؟!

دلایل موجود برای ثبت شرکت در خارج از کشور را خواندیم اما کدام کشور را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوال بسیار می‌تواند حساس و تعیین‌کننده باشد و قطعا با مطالعه این مقاله نمی‌توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید. شما در ابتدا باید هدف خود را از ثبت شرکت در خارج از کشور مشخص کنید. سپس بررسی کنید که کدام کشور برای فعالیت اقتصادی و تجاری مدنظر شما مناسب است. شاید یک کشور تسهیلات بسیار خوبی را به متقاضیان ثبت شرکت در آن کشور اعطاء کند اما با توجه به مسائل مختلف موجود در آن کشور، انتخاب آن کشور جهت ثبت شرکت توسط شما انتخاب خوبی نباشد. پس پیش از هر تصمیمی، تمامی جوانب را به خوبی بسنجید و از دست‌اندرکاران ثبت شرکت در کشورهای مختلف اطلاعات لازم و ضروری را کسب کنید.

اما به طور کلی، مولفه‌هایی وجود دارد که بررسی آنها در کشورهای مختلف پیش از هر کاری ضروری است. این مولفه‌ها و شاخصه‌ها لازمه هر کشوری‌ست که شما می‌خواهید در آن ثبت شرکت داشته باشید.

 

۱) وضعیت خوب در انواع شاخص‌های اقتصادی

شاخص‌های تولید ناخالص داخلی (GDP)، نرخ تورم، نرخ بیکاری و... از جمله شاخص‌های اقتصادی مهمی هستند که وضعیت اقتصادی هر کشوری را به خوبی نشان می‌دهند. این شاخص‌ها که همه‌ساله توسط نهادهای معتبر بین‌المللی منتشر می‌شوند، می‌توانند به متقاضیان ثبت شرکت در خارج کمک کنند تا کشورهای مختلف را باهم مقایسه و بهترین کشور برای ثبت شرکت را انتخاب کنند. همچنین در بررسی شاخص‌های اقتصادی باید چشم‌انداز اقتصادی هر کشور در سال‌های آتی را نیز در نظر گرفت.

 

۲) بازار داخلی گسترده و پرتقاضا

متقاضیان ثبت شرکت در خارج قصد ادامه فعالیت اقتصادی خود را در کشور مقصد دارند؛ پس یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح، وضعیت بازار داخلی آن کشور است. معمولا کشورهایی که اقتصادشان متکی به یک یا تعداد محدودی از صنایع نیست، اقتصاد پویاتر و قابل اطمینان‌تری نسبت به سایر کشورها دارند. در انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت خوب است که بازار داخلی آن کشور به طور دقیق و جامع بررسی شود. تنوع در گستره‌ی صنایع موجود و تقاضای بالا از جمله مواردی‌ست که اهمیت ویژه‌ای در این موضوع دارند.

 

۳) حداقل سرمایه موردنیاز جهت ثبت شرکت

طبیعتاً مسائل مالی مورد مهمی در انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت است. اینکه شما برای ثبت شرکت خود باید حداقل چه مبلغی را جهت سرمایه اولیه خرج کنید، مسئله مهمی است. هر کشور انواع و اقسام شرکت‌ها را برای ثبت و تأسیس در قانون خود دارد و برای ثبت و تأسیس هر یک از این نوع شرکت‌ها، سرمایه اولیه متفاوتی نیاز است.

کوچک‌ترین اشتباه در این باره می‌تواند به از دست رفتن کل و یا بخشی از سرمایه شما شود؛ پس قبل از هر تصمیمی با مشاوران و دست‌اندرکاران این حوزه مشورت کنید.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

۴) قوانین مالیاتی

با ثبت شرکت و آغاز فعالیت اقتصادی-تجاری در هر کشوری از این کره خاکی شما موظف به پرداخت مالیات خواهید بود اما میزان و نحوه پرداخت این مالیات در کشورهای مختلف و گاهاً استان‌ها و ایالت‌های داخلی یک کشور نیز متفاوت است.

واضح و مبرهن است که هر فعال اقتصادی تمایل دارد که شرایط پرداخت مالیات بهتری را تجربه کند. پس متقاضیان ثبت شرکت در خارج نیز باید قوانین مالیاتی کشور مقصد را به درستی بررسی کنند و بدانند که با ثبت شرکت در کشور مقصد باید چه میزان مالیاتی را به چه صورت پرداخت نمایند.

 

۵) قوانین و مقررات تجاری ساختاریافته و مناسب

شما با ثبت شرکت در کشور خارجی باید تابع قوانین و مقررات آن کشور باشید. حتی که در برخی از کشورها ممکن است قوانین و مقررات تجاری هر ایالت با یک ایالت‌های دیگر متفاوت باشد. بنابراین پیش از هر گونه تصمیم‌گیری جهت ثبت شرکت در خارج، شما باید به قوانین و مقررات کشور مقصد مسلط باشید.

هر چه قوانین و مقررات تجاری یک کشور مناسب جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد، آن کشور گزینه مناسب‌تری برای ثبت شرکت است.

 

۶) اعطای امتیازات ویژه به متقاضیان ثبت شرکت

امروزه دولت‌ها متوجه این موضوع شده‌اند که بدون جذب سرمایه‌گذاران خارجی، اقتصادشان اگر لطمه نبیند، پیشرفت آنچنانی نیز نمی‌کند؛ پس با اعطای امتیازها و مشوق‌های مالی و اعتباری و گاه با اعطای اقامت به متقاضیان ثبت شرکت و خانواده ایشان، سعی در متقاعد کردن فعالان اقتصادی سراسر جهان به ثبت شرکت، کارآفرینی و سرمایه گذاری در داخل کشور خود دارند.

یکی از مواردی که در ثبت شرکت در خارج مطرح است، همین دسته از امتیازاتی‌ست که دولت آن کشور برای شما بعنوان متقاضی ثبت شرکت در نظر می‌گیرد. معمولاً متقاضیان ثبت شرکت در خارج بسیار مشتاق این موضوع هستند که با ثبت شرکت در کشور مدنظرشان، اقامت آن کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

 

در مقوله ثبت شرکت در یک کشور خارجی، مواردی بسیاری مطرح است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت و دستیابی به امتیازهای این اقدام است.

بهترین کشور برای ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در آلمان؛ پیشنهاد ما به شما

آلمان به دلایل زیادی می‌تواند برای متقاضیان ثبت شرکت در خارج از کشور گزینه‌ی مناسبی باشد. اشاره به این دلایل به طور کامل را پیشتر در مقالات دیگری انجام داده‌ایم.

آلمان از لحاظ اقتصادی نیازی به هیچ تعریفی ندارد و در تمامی شاخصه‌های اقتصادی وضعیت بسیار مطلوبی دارد. آلمان در زمره‌ی کشورهایی‌ست که شما با ثبت شرکت در آن می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقدام به اخذ اقامت آلمان کنید. شما با ثبت شرکت در آلمان، امکان افتتاح حساب در بانک‌های معتبر آلمانی را خواهید داشت و پس از آن نیز می‌توانید از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید و همچنین فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.

اگر شما طی سال‌های گذشته در یکی از حوزه‌های خرید و فروش ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و مکمل‌های دارویی فعالیت داشته‌اید و یا اگر صاحب کارخانه‌ای هستید که برای واردات مواد اولیه و تجهیزات تا به امروز از خدمات شرکت‌های تریدر استفاده کرده‌اید، شاید وقت آن فرا رسیده تا با ثبت شرکت خود در آلمان علاوه بر استفاده از مزایای گوناگون و کاهش هزینه‌های خرید، برای خود و افراد خانواده از دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بهره‌مند شوید.

 

مزایای ثبت شرکت در آلمان آنچنان متعدد و جذاب هستند که هر فعال تجاری و اقتصادی را به ثبت شرکت در آلمان ترغیب کند.

مزایای ثبت شرکت در آلمان