مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

بهترین کشور برای ثبت شرکت

بهترین کشور برای ثبت شرکت

شرایط اقتصادی کنونی کشور ما موجب تمایل بسیاری از فعالان اقتصادی، صنعتگران و کارآفرینان به ادامه فعالیت اقتصادی در آنسوی مرزهای ایران شده است. در این بین ثبت شرکت در کشورهای خارجی می‌تواند یکی از مهم‌ترین مسائل در این حوزه باشد. در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای ثبت شرکت می‌پردازیم.

امروزه با بررسی وضع حال بسیاری از تاجران موفق که در مسیر توسعه فعالیت‌های تجاری خود، روش ثبت شرکت در یک کشور خارجی را پیش رو گرفته‌اند، می‌توان به ابن نتیجه رسید که داشتن یک ‌برنامه ریزی منسجم و استراتژی صحیح به روش ثبت شرکت در یک کشور خارجی می‌تواند مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد.

در مقوله ثبت شرکت در یک کشور خارجی، مواردی بسیاری مطرح است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت و دستیابی به امتیازهای این اقدام است. امروزه کشورهای دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که پیشرفت اقتصادی در گرو جذب سرمایه خارجی است و یکی از اقداماتی که کشورهای بزرگ اقتصادی دنیا در این باره انجام داده و می‌دهند، اعطای امتیازات گوناگون به متقاضیان سرمایه گذاری بخصوص متقاضیان ثبت و تأسیس شرکت در آن کشور است.

امروزه شما می‌توانید در بسیاری از کشورهای دنیا اقدام به ثبت شرکت کنید اما به راستی بهترین کشور برای ثبت شرکت کدام است؟ کشورهای اروپایی یا کانادا و یا حتی آمریکا؟ در بین کشورهای اروپایی کدام کشور بهترین گزینه برای ثبت شرکت است؟ در ادامه این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

 

دلایل ثبت شرکت در یک کشور خارجی

پیش از آنکه به سراغ جواب اصلی برویم، به بررسی دلایلی بپردازیم که ما را به ثبت شرکت در یک کشور خارجی ترغیب می‌کنند. دلایل ثبت شرکت در یک کشور خارجی عبارتند از:

 

۱) انجام فعالیت اقتصادی در یک بازار آزاد

گرچه دلایل زیادی می‌توانند فعالان اقتصادی کشور را به موضوع ثبت شرکت در یک کشور خارجی ترغیب کنند، ولی به نظر می‌رسد که یکی از مهم‌ترین دلایل، محدودیت‌هایی است که به دلیل تحریم‌ها راه را برای ایجاد یک فعالیت تجاری آزاد و بدون مانع، سد کرده است؛ به نحوی که عملاً شرایط همکاری مستقیم با کمپانی‌های خارجی را محدود نموده که خود باعث از بین رفتن بسیاری از فرصت‌های تجاری پیش رو می‌باشد. بنابراین حضور در یک بازار آزاد و به دور از محدودیت‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای ثبت شرکت توسط فعالان اقتصادی در خارج از کشور باشد.

 

۲) امکان فعالیت در بازارهای بین‌المللی و داخلی کشور مقصد

ثبت شرکت در یک کشور خارجی این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که تجربه فعالیت در یک محیط اقتصادی پویا و رو به رشد را داشته باشید. کشورهای اروپایی و یا سایر کشورها نظیر کانادا، استرالیا و... و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس به واسطه شرایط اقتصادی و سیاست‌گذاری‌های جذب سرمایه، این امکان را برای شما فراهم می‌سازند تا با ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در این کشورها از فرصت‌های بسیاری که در حوزه کاری شما وجود دارند، نهایت بهره را ببرید.

به طور کلی، مهم‌ترین پارامترهایی که می‌تواند در انتخاب کشور مقصد برای ثبت شرکت موثر باشد؛ عبارتند از شاخص‌های اقتصادی، وضعیت بازار مرتبط با حوزه فعالیت شما در هر کشور و امتیازهای ویژه‌ای که دولت برای متقاضیان ثبت شرکت لحاظ می‌کند.

 

۳) امتیازها و مشوق‌های دولتی برای متقاضیان ثبت شرکت

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کشورهایی که امروزه اقتصاد پویایی دارند و متقاضیان ثبت شرکت در یک کشور خارجی به سمت آنها گرایش دارند، کشورهایی هستند که دولت‌های آنها اهمیت ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی قائل هستند و با اعطای امتیازها و مشوق‌های مالی و اعتباری مختلف، سعی در کمک هر چه بیشتر به این کسب‌وکارها را دارند.

کشورهای بااقتصاد قوی این موضوع را به خوبی دریافته‌اند که هرچه کسب‌وکارهای بیشتری بتوانند در بازار داخلی فعالیت کنند، اقتصاد آنها به سمت رشد و پیشرفت گام برمی‌دارد؛ پس با اعطای امتیازها و مشوق‌های گوناگون سعی در جذب افراد برای ثبت شرکت در کشور خود را دارند.

 

۴) اخذ اقامت برای خود و خانواده از طریق ثبت شرکت

شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین امتیازی که برخی از کشورها به متقاضیان ثبت شرکت می‌دهند، امکان اخذ اقامت برای موسس شرکت و خانواده وی می‌باشد. البته که شرایط چنین امتیازی در کشورهای مختلف متفاوت است اما اینکه شما با ثبت شرکت در یک کشور خارجی بتوانید اقامت آن کشور را برای خود و خانواده‌تان بگیرید، قطعاً هر فعال اقتصادی را برای ثبت شرکت در آن کشور وسوسه می‌کند.

 

یکی از بزرگترین مزیت‌های ثبت شرکت در آلمان، امکان دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است که در مقاله زیر بیشتر در مورد آن توضیح داده‌ایم.

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

بهترین کشور برای ثبت شرکت کدام است؟

به اندازه کافی از دلایل ثبت شرکت در یک کشور خارجی گفتیم و در این قسمت قصد داریم تا به بررسی مولفه‌هایی بپردازیم که طبق آنها می‌توان بهترین کشور برای ثبت شرکت را پیدا کرد. بهترین کشور برای ثبت شرکت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ این ویژگی‌ها را در ادامه خواهیم دید:

 

۱) وضعیت خوب در انواع شاخص‌های اقتصادی

شاخص‌های تولید ناخالص داخلی (GDP)، نرخ تورم، نرخ بیکاری و... از جمله شاخص‌های اقتصادی مهمی هستند که وضعیت اقتصادی هر کشوری را به خوبی نشان می‌دهند. این شاخص‌ها که همه‌ساله توسط نهادهای معتبر بین‌المللی منتشر می‌شوند، می‌توانند به متقاضیان ثبت شرکت در یک کشور خارجی کمک کنند تا کشورهای مختلف را باهم مقایسه و بهترین کشور برای ثبت شرکت را انتخاب کنند. همچنین در بررسی شاخص‌های اقتصادی باید چشم‌انداز اقتصادی هر کشور در سال‌های آتی را نیز در نظر گرفت.

 

۲) بازار داخلی گسترده و پرتقاضا

متقاضیان ثبت شرکت در یک کشور خارجی قصد ادامه فعالیت اقتصادی خود را در کشور مقصد دارند پس یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح، وضعیت بازار داخلی آن کشور است. معمولا کشورهایی که اقتصادشان متکی به یک یا تعداد محدودی از صنایع نیست، اقتصاد پویاتر و قابل اطمینان‌تری نسبت به سایر کشورها دارند.

در انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت خوب است که بازار داخلی آن کشور به طور دقیق و جامع بررسی شود. تنوع در گستره‌ی صنایع موجود و تقاضای بالا از جمله مواردی‌ست که اهمیت ویژه‌ای در این موضوع دارند.

 

۳) قوانین و مقررات تجاری ساختاریافته و مناسب

شما با ثبت شرکت در کشور خارجی باید تابع قوانین و مقررات آن کشور باشید. حتی که در برخی از کشورها ممکن است قوانین و مقررات تجاری هر ایالت با یک ایالت‌های دیگر متفاوت باشد. بنابراین پیش از هر گونه تصمیم‌گیری جهت ثبت شرکت در یک کشور خارجی، شما باید به قوانین و مقررات آن کشور مسلط باشید.

هر چه قوانین و مقررات تجاری یک کشور مناسب جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد، آن کشور گزینه مناسب‌تری برای ثبت شرکت است.

 

۴) اعطای امتیازات ویژه به متقاضیان ثبت شرکت

امروزه دولت‌ها متوجه این موضوع شده‌اند که بدون جذب سرمایه‌گذاران خارجی، اقتصادشان اگر لطمه نبیند، پیشرفت آنچنانی نیز نمی‌کند؛ پس با اعطای امتیازها و مشوق‌های مالی و اعتباری و گاه با اعطای اقامت به متقاضیان ثبت شرکت و خانواده ایشان، سعی در متقاعد کردن فعالان اقتصادی سراسر جهان به ثبت شرکت، کارآفرینی و سرمایه گذاری در داخل کشور خود دارند.

یکی از مواردی که در انتخاب بهترین کشور برای ثبت شرکت مطرح است، همین دسته از امتیازاتی‌ست که دولت آن کشور برای شما بعنوان متقاضی ثبت شرکت در نظر می‌گیرد. معمولاً متقاضیان ثبت شرکت در یک کشور خارجی بسیار مشتاق این موضوع هستند که با ثبت شرکت در کشور مدنظرشان، اقامت آن کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

 

یکی از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعاتی در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

آلمان؛ بهترین کشور برای ثبت شرکت!

دیگر وقت آن رسیده تا به پرسشی که در ابتدای مقاله مطرح کردیم، پاسخ دهیم. «بهترین کشور برای ثبت شرکت کدام است؟» هر چند پاسخ این سوال نمی‌تواند محدود به یک کشور باشد اما ارزیابی‌های انجام شده حاکی از آن است که کشور آلمان یکی از بهترین کشورها برای مقوله ثبت شرکت برای ما ایرانی‌هاست!

آلمان به دلایل زیادی می‌تواند بهشت متقاضیان ثبت شرکت در یک کشور خارجی باشد. اشاره به این دلایل به طور کامل خود به یک مقاله جداگانه نیاز دارد اما در اینجا به صورت خلاصه به معرفی مزایای ثبت شرکت در آلمان می‌پردازیم.

 

۱) اقتصاد قوی آلمان

آلمان کشوری‌ست صنعتی با جمعیتی بالغ بر ۸۳ میلیون نفر که پس از پشت سر گذاشتن دو جنگ جهانی، هر بار پس از شکست قوی‌تر از قبل برخاسته و اقتصاد خود را ترمیم کرده است. فرهنگ آلمانی به سرسختی و جدیت در کار استوار است و این سرزمین بهشت افرادی‌ست که دوست دارند تلاش کنند و ثمره آن را ببینند.

تولید ناخالص داخلی اسمی آلمان در سال ۲۰۲۲ مبلغ ۴.۱۲ تریلیون دلار و شاخص برابری قدرت خرید این کشور در همین سال ۵.۲ تریلیون دلار برآورد شده است. تورم ۰.۵ درصدی و نرخ بیکاری ۴.۴ درصدی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ نیز نشان از قدرت اقتصادی این کشور اروپایی‌ست.

اقتصاد آلمان محدود به یک یا چند صنعت محدود نیست و این کشور تقریباً در هر حوزه فعالیت صنعتی حرفی برای گفتن دارد. همین موضوع سبب شده تا متقاضیان ثبت شرکت در آلمان بیشتر از سایر کشورهای اروپایی باشد؛ چرا که اقتصاد آلمان یک اقتصاد چندوجهی‌ست.

 

۲) اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

آلمان در زمره‌ی کشورهایی‌ست که شما با ثبت شرکت در آن می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقدام به اخذ اقامت آلمان کنید! پروسه دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در دو مرحله انجام می‌شود:

  • دریافت اقامت موقت
  • دریافت اقامت دائم

مدت اقامت موقت از 3 تا 5 سال است. اگر فعالیت شرکت طی سه سال اول موفقیت آمیز باشد و مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نشانگر این موضوع باشد که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، هزینه‌های کار و زندگی در آلمان را به خوبی تأمین کرده است، می‌تواند پس از 3 سال، اقامت دائم آلمان را دریافت نماید.

دریافت شهروندی آلمان (دریافت پاسپورت آلمانی) 8 سال از تاریخ اقامت اولیه خواهد بود. این زمان تحت شرایطی می‌تواند به 7 سال نیز کاهش یابد. دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ابتدا برای مدیر عامل شرکت و پس از آن برای سایر افراد خانواده از طریق پیوستن به خانواده انجام خواهد شد.

 

۳) امکان افتتاح حساب در بهترین بانک‌های بین‌المللی

بانک‌های آلمانی جزء سردمداران بانک‌داری نوین جهانی هستند و با تکیه بر قوانین دولتی و ایالتی، تسهیلات و امتیازات خوبی را برای متقاضیان ثبت شرکت در آلمان فراهم می‌آورند. 

شما با ثبت شرکت در آلمان، امکان افتتاح حساب در بانک‌های معتبر آلمانی را خواهید داشت و پس از آن نیز می‌توانید از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید و همچنین فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.

 

۴) بازار داخلی پرتقاضا و امکان اتصال به بازارهای بین المللی

آلمان دارای یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف کننده در اتحادیه اروپا با جمعیتی حدود ۸۳ میلیون نفر است. این کشور دومین وارد کننده برتر دنیا و سومین صادر کننده برتر محصولات کشاورزی در سراسر دنیا می‌باشد. ۷۰٪ تولید ناخالص داخلی آلمان به بخش خدمات، ۲۹.۱٪ به صنعت و ۰.۹٪ به کشاورزی اختصاص دارد. صادرات این کشور ۴۱٪ از تولید ملی را شامل می‌شوند. ده محصول اول صادراتی آلمان عبارتند از: خودرو، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، تجهیزات الکتریکی، مواد دارویی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، محصولات خوراکی و پلاستیک.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی موضوعات زیر کلیک نمایید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

اطلاعات تکمیلی درباره ثبت شرکت در آلمان

توصیه اکید ما به متقاضیان ثبت شرکت در آلمان این است که از یک دانش و تجربه نسبی در حوزه تجارت، خرید و فروش و یا توزیع محصولات در بازار برخوردار باشند تا پس از ثبت شرکت در آلمان بتوانند از پتانسیل ایجاد شده جهت رشد شرکت تازه تاسیس بهره مند شوند.

اگر شما طی سال‌های گذشته در یکی از حوزه‌های خرید و فروش ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و مکمل‌های دارویی فعالیت داشته‌اید و یا اگر صاحب کارخانه‌ای هستید که برای واردات مواد اولیه و تجهیزات تا به امروز از خدمات شرکت‌های تریدر استفاده کرده‌اید، شاید وقت آن فرا رسیده تا با ثبت شرکت خود در آلمان علاوه بر استفاده از مزایای گوناگون و کاهش هزینه‌های خرید، برای خود و افراد خانواده از دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بهره مند شوید.

نکته بسیار مهم در خصوص ثبت شرکت در آلمان، هدفمند بودن متقاضی و داشتن یک بیزینس پلن مناسب است. کشور آلمان به دلیل سوابق طولانی تجارت با ایران همواره فرصت های مناسبی را پیش روی تجار و صاحبان صنایع در ایران جهت راه اندازی دفاتر تجاری در این کشور قرار داده است. از دیرباز بسیاری از صنایع کشور در حوزه های معادن و فولاد، خودروسازی، پتروشیمی و... اقدام به ثبت شرکت در آلمان و راه اندازی دفاتر تجاری فعال در این کشور کرده اند. متقاضیان ثبت شرکت در آلمان در صورتی که در حوزه توزیع و یا فروش محصولات وارداتی از این کشور صاحب دانش و تجربه باشند، می توانند از این پتانسیل برای فعال نمودن شرکت نوپای خود بهره برداری نمایند.

نکته آخر اینکه ثبت شرکت در آلمان فقط منتهی به ارائه خدمات حقوقی جهت دریافت اقامت در آلمان نیست. ثبت شرکت شروع مسیری است که قرار است برای شما مقدمات کسب درآمد و شروع یک زندگی جدید با استانداردی مناسب را فراهم کند. در این مسیر در کنار شما هستیم تا با اتکا به سالها تجربه در حوزه بازرگانی خارجی به شما جهت راهبری و نگهداری شرکت نوپای خود در آلمان یاری رسانیم.

 

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت شرکت در آلمان و خدمات مرتبط با آن با ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما