مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا در شرایطی که برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان از بهترین شرایط کار و تجارت برخوردار هستند، می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای متقاضیان ثبت شرکت در اروپا جهت راه‌اندازی کسب‌وکار، فعالیت در بازارهای بین‌المللی، کسب سود بیشتر و حتی اخذ اقامت برای خود و خانواده باشد.

ثبت شرکت در کشورهای تراز اول اقتصادی در دنیا امر بسیار رایج و محبوبی‌ست. کشورهای اروپایی نظیر آلمان که ثبت شرکت در آنها بسیار محبوب است، به دلایل متعددی به این محبوبیت رسیده‌اند. ریسک پایین از دست رفتن سرمایه در کل جهان، اطمینان خاطری را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان سراسر جهان فراهم می‌کند تا بدون ترس در این کشورها اقدام به سرمایه‌گذاری از طرق مختلف به ویژه ثبت شرکت نمایند.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

دلایل ثبت شرکت در اروپا

متقاضیان ثبت شرکت در اروپا می‌توانند دلایل شخصی بسیاری برای این کار داشته باشند اما دلایل عمومی ثبت شرکت در اروپا به شرح زیر است:

 

۱) اقتصاد پویا و روبه‌رشد کشورهای اروپایی

اقتصاد اروپا در بردارنده ۷۴۸ میلیون نفر در ۵۰ کشور مختلف است. همانند دیگر قاره‌ها، میزان ثروت کشورها در اروپا متغیر است اما حتی در فقیرترین کشورهای این قاره تولید ناخالص داخلی و استانداردهای زندگی به اندازه قابل توجهی بالاتر از کشورهای فقیر دیگر قاره‌هاست. این درحالی است که سرانه تولید ناخالص داخلی بیشتر کشورهای اروپایی بالاتر از میانگین جهانی است و جزو کشورهای بسیار توسعه‌یافته (لیختن‌اشتاین، موناکو، آندورا، نروژ، سوئد، هلند، سوئیس) محسوب می‌شوند.

تشکیل اتحادیه اروپا (EU) در سال ۱۹۹۹ میلادی و معرفی واحد پول «یورو» بعنوان ارز مشترک کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا منجر به جریان نقدینگی قوی در بین این کشورها شد. مهم است که بدانیم اتحادیه اروپا یک سازمان منحصر به فرد جهانی است، نهادی با بزرگترین اقتصاد در جهان!

بزرگترین اقتصادهای ملی اروپا با تولید ناخالص داخلی (اسمی) بیش از ۱ تریلیون دلار عبارتند از:

 • آلمان (حدود 4.3 تریلیون دلار)
 • بریتانیا (حدود 3.2 تریلیون دلار)
 • فرانسه (حدود 3.1 تریلیون دلار)
 • ایتالیا (حدود 2.1 تریلیون دلار)
 • روسیه (حدود 1.7 تریلیون دلار)
 • اسپانیا (حدود 1.5 تریلیون دلار)
 • هلند (حدود 1.0 تریلیون دلار)

سایر اقتصادهای بزرگ اروپایی کشورهای سوئیس، لهستان، سوئد، بلژیک، اتریش، نروژ، ایرلند و دانمارک هستند. اتحادیه اروپا با تولید ناخالص داخلی حدود ۱۶ تریلیون دلار، بالغ بر ۷۰٪ تولید ناخالص داخلی اروپا را تولید می‌کند. اتحادیه اروپا در مجموع دومین اقتصاد ثروتمند و دومین اقتصاد بزرگ جهان است که با حدود ۵ تریلیون دلار کمتر از ایالات متحده است.

 

ثبت شرکت در خارج از کشور با توجه به مزایا و موقعیت‌های بسیاری که می‌تواند ایجاد کند، بسیار وسوسه‌انگیز بنظر می‌رسد اما به همان اندازه نیز می‌تواند بسیار سخت و استرس‌زا باشد؛ اگر اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید!

ثبت شرکت در خارج

 

۲) ورود به بازارهای بین المللی

یکی از مهم‌ترین دلایل ثبت شرکت در اروپا، رهایی از محدودیت‌هایی است که به دلیل تحریم‌ها راه را برای ایجاد یک فعالیت تجاری آزاد و بدون مانع، سد کرده است؛ به نحوی که عملاً شرایط همکاری مستقیم با کمپانی‌های خارجی در کشورمان محدود شده که این موضوع باعث از بین رفتن بسیاری از فرصت‌های تجاری پیش رو می‌باشد. بنابراین حضور در یک بازار آزاد و به دور از محدودیت‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای ثبت شرکت در اروپا توسط فعالان اقتصادی باشد.

 

۳) بستری امن برای ایده‌های نوآورانه و استارت‌آپ‌ها

کارآفرینی در کشورهای اروپایی یک ارزش است و دولت‌های اروپایی همواره از این موضوع حمایت‌های چشمگیری کرده است. ایده‌ها، اختراعات، لوگوها و مالکیت معنوی شما در این کشورها توسط قانون محافظت می‌شود. علاوه بر این، قانون حق چاپ، قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری برای حفاظت از ارزش دارایی شما در این کشورها طراحی شده است.

بعنوان مثال کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای راه‌ اندازی استارت‌آپ است و بنابر آخرین اطلاعات سایت استارت‌آپ بلینک (StatupBlink) بهترین شهرهای آلمان برای ثبت استارت‌آپ شهرهای هامبورگ، برلین و مونیخ هستند.

 

۴) مزایا و امتیازهای متعدد ثبت شرکت در اروپا

امروزه کشورهای دنیا بویژه کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیده‌اند که پیشرفت اقتصادی در گرو جذب سرمایه خارجی است و یکی از اقداماتی که این کشورها در این خصوص انجام داده و می‌دهند، اعطای امتیازات گوناگون به متقاضیان سرمایه گذاری بخصوص متقاضیان ثبت و تأسیس شرکت در آن کشور است.

کشورهایی که امروزه اقتصاد پویایی دارند و متقاضیان ثبت شرکت در خارج به سمت آنها گرایش دارند، کشورهایی هستند که دولت‌های آنها اهمیت ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی قائل هستند و با اعطای امتیازها و مشوق‌های مالی و اعتباری مختلف، سعی در کمک هر چه بیشتر به این کسب‌وکارها را دارند.

کشورهای بااقتصاد قوی این موضوع را به خوبی دریافته‌اند که هرچه کسب‌وکارهای بیشتری بتوانند در بازار داخلی فعالیت کنند، اقتصاد آنها به سمت رشد و پیشرفت گام برمی‌دارد؛ پس با اعطای امتیازها و مشوق‌های گوناگون سعی در جذب افراد برای ثبت شرکت در کشور خود را دارند.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت می‌تواند مزایای زندگی در یک کشور خارجی نظير راه اندازی كسب ‌وكار در بازار جهانی، استفاده از خدمات بيمه درمانی، گشايش حساب بانکی و بسياری از مزايای ديگر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اقامت از طریق ثبت شرکت

 

۵) اخذ اقامت برای خود و خانواده از طریق ثبت شرکت

شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین امتیازی که برخی از کشورهای اروپایی به متقاضیان ثبت شرکت می‌دهند، امکان اخذ اقامت برای موسس شرکت و خانواده وی می‌باشد. البته که شرایط چنین امتیازی در کشورهای مختلف متفاوت است اما اینکه شما با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی بتوانید اقامت آن کشور را برای خود و خانواده‌تان بگیرید، قطعاً هر فعال اقتصادی را برای ثبت شرکت در آن کشور وسوسه می‌کند.

برای مثال اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت یکی از مزایای ثبت شرکت در آلمان است. اقامت آلمان از طریق خود اشتغالی (بند ۲۱ قانون اقامت آلمان) و به روش ثبت شرکت در آلمان امکان پذیر است.

پروسه دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در دو مرحله « دریافت اقامت موقت» و « دریافت اقامت دائم» صورت می‌پذیرد. مدت اقامت موقت از ۳ تا ۵ سال می‌باشد. اگر فعالیت شرکت طی سه سال اول موفقیت آمیز باشد و مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نشانگر این باشد که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، هزینه‌های کار و زندگی در آلمان را به خوبی تأمین کرده است، می‌تواند پس از ۳ سال، اقامت دائم را دریافت نماید. دریافت شهروندی آلمان (دریافت پاسپورت آلمانی) ۸ سال از تاریخ اقامت اولیه خواهد بود. این زمان تحت شرایطی می‌تواند به ۷ سال نیز کاهش یابد. دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ابتدا برای مدیرعامل شرکت و پس از آن برای سایر افراد خانواده از طریق پیوستن به خانواده انجام خواهد شد.

 

مراحل ثبت شرکت در اروپا

به طور کلی مراحل ثبت شرکت در اروپا عبارتند از:

 • پرکردن فرم درخواست و انتخاب نام شرکت
 • ارائه طرح تجاری (بیزینس پلن)
 • تهیه اسناد رسمی مربوط به ثبت شرکت
 • تایید اسناد ارائه شده توسط سازمان تجارت
 • افتتاح حساب بانکی در کشور مقصد
 • ثبت نام در اداره مالیات کشور مقصد
 • گرفتن مجوز کسب و کار در آن کشور

 

در مقوله ثبت شرکت در یک کشور خارجی، مواردی بسیاری مطرح است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع انتخاب کشور مقصد جهت ثبت شرکت و دستیابی به امتیازهای این اقدام است.

بهترین کشور برای ثبت شرکت

 

ثبت کشور در اروپا اما در کدام کشور؟!

دلایل موجود برای ثبت شرکت در اروپا را خواندیم اما کدام کشور اروپایی را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوال بسیار می‌تواند حساس و تعیین‌کننده باشد و قطعا با مطالعه این مقاله نمی‌توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید. شما در ابتدا باید هدف خود را از ثبت شرکت در اروپا مشخص کنید. سپس بررسی کنید که کدام کشور اروپایی برای فعالیت اقتصادی و تجاری مدنظر شما مناسب است. شاید یک کشور تسهیلات بسیار خوبی را به متقاضیان ثبت شرکت در آن کشور اعطاء کند اما با توجه به مسائل مختلف موجود در آن کشور، انتخاب آن کشور جهت ثبت شرکت توسط شما انتخاب خوبی نباشد. پس پیش از هر تصمیمی، تمامی جوانب را به خوبی بسنجید و از دست‌اندرکاران ثبت شرکت در کشورهای مختلف اطلاعات لازم و ضروری را کسب کنید.

اما به طور کلی، مولفه‌هایی وجود دارد که بررسی آنها در کشورهای مختلف پیش از هر کاری ضروری است. این مولفه‌ها و شاخصه‌ها لازمه هر کشوری‌ست که شما می‌خواهید در آن ثبت شرکت داشته باشید.

۱) وضعیت خوب در انواع شاخص‌های اقتصادی

۲) بازار داخلی گسترده و پرتقاضا

۳) حداقل سرمایه موردنیاز جهت ثبت شرکت

۴) قوانین مالیاتی مناسب

۵) قوانین و مقررات تجاری ساختاریافته و مناسب

۶) اعطای امتیازات ویژه به متقاضیان ثبت شرکت

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان آنچنان سخت نیست؛ چرا که دولت آلمان همواره در پی جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به خاک خود است تا از پتانسیل‌های موجود در اقتصاد خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

 

ثبت شرکت در آلمان؛ پیشنهاد ما به شما

آلمان به دلایل زیادی می‌تواند برای متقاضیان ثبت شرکت در اروپا گزینه‌ی مناسبی باشد. اشاره به این دلایل به طور کامل را پیشتر در مقالات دیگری انجام داده‌ایم.

آلمان از لحاظ اقتصادی نیازی به هیچ تعریفی ندارد و در تمامی شاخصه‌های اقتصادی وضعیت بسیار مطلوبی دارد. آلمان در زمره‌ی کشورهایی‌ست که شما با ثبت شرکت در آن می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقدام به اخذ اقامت آلمان کنید. شما با ثبت شرکت در آلمان، امکان افتتاح حساب در بانک‌های معتبر آلمانی را خواهید داشت و پس از آن نیز می‌توانید از مزایای دریافت کارت‌های اعتباری برخوردار شوید و همچنین فرصت اخذ وام از بانک‌ها با سود ناچیز برای شما امکان پذیر خواهد بود.

اگر شما طی سال‌های گذشته در یکی از حوزه‌های خرید و فروش ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و مکمل‌های دارویی فعالیت داشته‌اید و یا اگر صاحب کارخانه‌ای هستید که برای واردات مواد اولیه و تجهیزات تا به امروز از خدمات شرکت‌های تریدر استفاده کرده‌اید، شاید وقت آن فرا رسیده تا با ثبت شرکت خود در آلمان علاوه بر استفاده از مزایای گوناگون و کاهش هزینه‌های خرید، برای خود و افراد خانواده از دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بهره مند شوید.