مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

استراتژی پوش یا رانشی + ۲۱ روش برای عملی کردن آن (بخش دوم)

استراتژی پوش یا رانشی

در مقاله قبل به معرفی استراتژی رانشی یا پوش (Push Strategy) و همچنین ۱۱ روش از ۲۱ روش ممکن برای اجرای استراتژی رانشی یا پوش (Push Strategy) پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تا ۱۰ روش باقی‌مانده را برای شما بازگو کنیم.

 

بخش اول مقاله «استراتژی پوش یا رانشی + ۲۱ مورد روش برای عملی کردن آن» را در لینک زیر بخوانید.

استراتژی رانشی یا پوش چیست؟

 

روش‌های اجرای پوش مارکتینگ (استراتژی رانشی)

روش‌های باقی‌مانده از مقاله قبلی عبارتند از:

 

12) فروش شخصی

یکی از اولین راه‌های افزایش فشار در فروش، افزایش شدت فروش شخصی است. چه بخواهید و چه نخواهید، فروش شخصی نتایج خوبی دارد. سه روش برای افزایش شدت فشار وجود دارد:

الف) شما مدیران فروش بیشتری را استخدام کنید.

ب) تعداد تماس‌های انجام شده توسط مدیران فروش با مشتریان در شرکت را افزایش دهید.

ج) کیفیت مکالمات فروش را با استفاده از تکنیک‌های آموزش و تجزیه و تحلیل پاسخ به مشتری خود بهبود بخشید.

هر سه روش فروش شخصی بالا، فشار فروش محصول شما در بازار را افزایش می‌دهد.

 

13) توزیع و پوشش را افزایش دهید

یک عامل کلیدی در بهبود فروش کلی شما، گسترش شرکت در همه گوشه و کنارهای ممکن است. اگر شما یک شرکت بازاریابی شبکه ای یا یک شرکت تولیدی با فروشندگان و توزیع کنندگان (فروش کانالی) دارید، باید تعداد توزیع کنندگان یا فروشندگان شبکه خود را افزایش دهید. هر فروشنده یا توزیع کننده تاثیرات خاص خود را در فروش محصولات شما دارد و فرض بر این است که این افراد ، افرادی با پشتکار در راه کسب و کار خود هستند.

برای زنده ماندن در شرایط سخت مالی، فروشندگان باید گردش خوبی داشته باشند تا سود خوبی کسب کنند. به طور طبیعی، اگر تعداد نمایندگی‌ها و توزیع کنندگان شرکت خود را گسترش دهید، گسترش بازار و پوشش بازار شما افزایش می‌یابد و فروش بهتر و درآمد بهتری به شما می‌دهد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

14) مطالب مکتوب

روش‌های مختلفی برای در دسترس قرار دادن مطالب نوشته شده و مکتوب در دست مصرف کنندگان شما وجود دارد. کسب و کار شما خواه ارائه یک سرویس باشد یا یک محصول، در اختیار قرار دادن بروشور دقیق شما در دست مصرف کنندگان تفاوت زیادی در بازاریابی ایجاد می‌کند. در این شرایط مصرف کننده، یک فروشنده مکتوب  را با خود به خانه می برد . اشتباه نکنید، بروشوری که برای کسب و کار خود آماده می‌کنید برای شما حکم یک فروشنده را دارد. اگر اینگونه نبود، آمازون یک غول بزرگ خرده فروشی آنلاین نبود.

اگر به صفحات محصول آمازون نگاه کنید، مشتری فقط با خواندن متنی که محصول را با جزئیات توصیف می‌کند و همچنین با مشاهده تصاویر تصمیم خود را می‌گیرد. مزیتی که آمازون دارد این است که مشتری اجازه ارسال نظرات را دارد و این نظرات است که به مشتری در تصمیم گیری او برای خرید کمک می‌کند. اگرچه بروشورهای کاغذی یا بروشورهای الکترونیکی شما ممکن است چنین چیزی نداشته باشند، شما همیشه می‌توانید توصیفات را به عنوان اثبات اجتماعی محصولات یا خدمات عالی که در دست دارید، ارائه دهید.

 

15) تخفیف

یک الگوی رفتاری خارق العاده نیز در اینترنت وجود دارد که من آن را خواندم و به آن علاقه پیدا کردم. گفته شده بود که اگر 25٪ تخفیف برای کالاهای 1000 دلاری دریافت کنید، 250 دلار پس انداز نکرده اید، در عوض 750 دلار هزینه کرده اید. بنظر شما این موضوع چقدر درست است!!!

شما باید پول خود را از جیب مشتریان خارج کنید و تخفیف‌ها راهی مطمئن برای این کار هستند. آیا می‌دانید، آمازون 3 برابر از صفحات محصولات تخفیف خورده نسبت به صفحات عادی فروش دارد. مشتریان نمی‌توانند در برابر یک فروش فوق العاده همراه با تخفیف مقاومت کنند و به دلیل فرهنگ رقابتی امروزه در بین محصولات، مشتریان نیز هوشمند هستند و منتظر فروش فوق العاده می‌مانند تا خرید خود را انجام دهند.

بنابراین فردا، اگر فروشی نداشتید اما دید که این موضوع برای رقیب شما صادق نیست و او در حال فروش است، مطمئن باشید که رقبا مقادیر بیشتری از محصولات مشابه محصولات شما را به روش فروش فوق العاده به فروش می‌رسانند. بسیاری از شرکت‌ها هم هستند که از این روش استفاده می‌کنند که ما نیازی به ارائه تخفیف نداریم، زیرا از کیفیت محصولات خود باخبر هستیم.

خوب، این شرکت‌ها ممکن است رشد کنند اما هنگام رشد می‌خزند و مانند شرکت‌های دیگر که از قیمت گذاری‌ها به نفع خود استفاده می‌کنند و در این عرصه پیشتاز هستند توانایی کسب درآمد ندارند. متناوباً، اگر نیازی به تخفیف دادن به مشتری نیست، در این صورت می‌توانید تخفیف تجاری بدهید برای مثال آن‌ها را ترغیب کنید که در صورت خرید بیشتر از یک قیمت می‌توانند به اندازه‌ای بیشتر خرید رایگان داشته باشند. استفاده از این روش‌ها به طور خودکار محصولات شما را در بازار هل می‌دهد و پوش می‌کند.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

 

16) نکات تبلیغات خرید

تا به حال عروسک گردان‌ها را دیده اید که بیرون یک غذاخوری ایستاده‌اند یا آویزهایی که از سقف یک فروشگاه خرده فروشی مدرن آویزان هستند؟ متناوباً، می‌بینید که چگونه رنگ‌ها نقش مهمی در مارک تجاری دارند. این رنگ‌ها همچنین نقش مهمی در فشار خرید دارند.

Bisleri، بزرگ‌ترین تولیدکننده آب معدنی در هند، یک نمونه عالی از تبلیغات در زمینه خرید است و من کاری را که Bisleri برای هل دادن محصولات خود به سمت مشتریان انجام می‌دهد دوست دارم. کیوسک‌هایی کاملاً مارک دار با نام Bisleri ایجاد می‌کند، بیلبورد بزرگی ایجاد می‌کند تا بتوانید Bisleri را در آن طرف ببینید، ممکن است آویزهایی در زنجیره‌های خرده فروشی مدرن و غیره داشته باشد.

اگر جزو مشاغلی هستید که سعی در افزایش فروش و ایجاد فشار در بازار دارید، باید تبلیغات فروش خود را در محل مناسب و محل کار نیز انجام دهید.

 

17) ایمیل مارکتینگ

این یکی از جذاب ترین شکل‌های بازاریابی پوش تا به امروز است. ما به عنوان بازاریابی از طریق ایمیل به انواع مختلف بازاریابی آنلاین اشاره می‌کنیم، زیرا می‌دانیم که تبدیل ایمیل از هر چیز دیگری بسیار بهتر است.

ایمیل‌ها شخصی سازی می‌شوند و در غیاب یک مدیر فروش شخصی، این یک ایمیل است که شما را برای خرید یک محصول متقاعد می‌کند.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید محصولات خود را با ایمیل مارکتینگ به بازار عرضه کنید. در ابتدا، شما باید یک پایگاه داده از مشتریان بالقوه ایجاد کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از فرم مشتری در پیشخوان یا با استفاده از بازخورد وارد شده توسط مشتری و قرار دادن ستون ایمیل در آن انجام دهید. همچنین می‌توانید داده‌های عمده مشتریانی را که در بازار می‌گیرید خریداری کنید.

اگر به تازگی از طریق ایمیل مارکتینگ شروع کرده اید، با تعداد کمی‌مخاطب شروع کنید و از بازاریابی از طریق ایمیل و خارج آن استفاده کنید. پس از تجربه، می‌توانید پایگاه داده ای از مشتریان را خریداری کرده و ایمیل‌های با تعداد بالا ارسال کنید. به طور کلی، از ارسال پست الکترونیکی به مشتریان فعلی خود و ایمیل‌های جمع آوری شده طی سال‌های گذشته با فرم‌های بازخورد، نرخ تبدیل بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

18) بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

یکی از اولین راه‌های تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، شبکه Google AdSense بود. این امر امکان تبلیغات در وبلاگ‌ها، انجمن‌ها و مکان‌های دیگر را فراهم می‌آورد. با این حال، اخیراً با تبلیغات اسپانسر شده توسط فیس بوک، تبلیغات توییتر، تبلیغات لینکد این و ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب، روش‌های زیادی برای تبلیغ کسب و کار شما در مقابل مشتریان هدف شما وجود دارد. شما باید از طریق این روش‌های مختلف به مشتری خود برسید تا مشتری محصولات شما را خریداری کند.

استراتژی‌های زیادی برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای پوش دادن محصول شما وجود دارد و مطمئناً همه این استراتژی‌ها در این مقاله آورده نشده‌اند. اما هنگامی‌که افراد برای دریافت اخبار خود یا برقراری ارتباط با دیگران از تلویزیون به شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند، مشاهده خواهید کرد که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بیشتر برای تبلیغات و سوق دادن محصولات به مشتریان استفاده می‌شود.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

19) استفاده از طراحی یک وب سایت قوی

یک وب سایت نه تنها ورودی است، بلکه وسیله ای برای سوق دادن محصولات شما نیز هست. تمام مشتریان بالقوه شما از طریق ایمیل مارکتینگ، رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی وب قصد دارند در یک صفحه که قرار است در وب سایت شما باشد قرار بگیرند. عناصر بسیاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در وب سایت خود برای تبدیل مشتری بالقوه به مشتری واقعی یا حداقل وادار کردن وی به ثبت ایمیل خود در سایت داشته باشید.

یک عامل کلیدی در استفاده از پوش از طریق طراحی وب استفاده از "CALL TO ACTION" است. فراخوان یا call to action، راهی برای جلب توجه فوری مشتری و وادار کردن وی به اقدام دلخواه ما است. بنابراین یک نامه جسورانه "همین الان ثبت نام کن!" به شما فشار می‌آورد تا بلافاصله در وب سایت ثبت نام کنید.

نوشته‌هایی با حروف پررنگ مانند "آپدیت بمانید" یا "آدرس ایمیل خود را وارد کنید" به این معنی است که صاحب وب سخت تلاش می‌کند ایمیل شما را دریافت کند تا بعداً بتواند با بازاریابی از طریق ایمیل شما را تحت فشار قرار دهد.

طراحی وب و بازاریابی از طریق ایمیل دست به دست هم می‌دهند. آنها مکمل یکدیگر هستند - بازاریابی ورودی و بازاریابی خروجی. استفاده از یک وب سایت طراحی شده بسیار خوب به این معنی است که مشتریان بالقوه خود را به راحتی به مشتریان بالفعل تبدیل می‌کنید.

 

20) تماس تلفنی / بازاریابی پیامکی

من این روش را در انتهای روش‌های پیشهادی مطرح کردم به دلیل اینکه راه‌های زیادی وجود دارد که مشتریان برای جلوگیری از تماس شما می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر با مشتری که در لیست DND است تماس بگیرید (لیستی که در کشور هند وجود دارد و تلفن افرادی در آن است که نباید مزاحمتی برای آن‌ها بوجود آورد) می‌توانید دچار یک دردسر قانونی شوید.

بسیاری از شرکتهای آنلاین که قبلاً از کمپینهای پیامکی استفاده می‌کردند به دلیل استفاده از DND، این شرکت‌ها به زانو در آمدند زیرا بانک اطلاعاتی مشتریان آنها بیش از نصف کاهش یافت.

با توجه به اینکه مشتریان دریافتند که می‌توانند از تماس‌های فروش جلوگیری کنند، مشتریان بیشتری DND را انتخاب کردند و شماره خود را در آن لیست قرار دادند و از این رو بانک اطلاعات مشتریانی که می‌توان از طریق تلفن با آن‌ها ارتباط داشت کمتر و کمتر شده است. با وجود این ممانعت از تماس، برخی از شرکت‌ها مانند شرکت‌های مالی یا بیمه یا بانکداری که به شدت از تماس تلفنی استفاده می‌کردند دیگر نتوانستند از این روش استفاده کنند. این روش نتایج خوبی برای این شرکت‌ها به همراه داشت.

گزینه جایگزین بجای تماس تلفنی بازاریابی پیامکی است. امروزه بسیاری از فروشگاه‌های مد و کالا از بازاریابی پیامکی به طور موثر استفاده می‌کنند. آنها ابتدا شماره شما را با فرم تأیید دریافت می‌کنند. آنها ممکن است از شما بخواهند شماره آنها را از DND حذف کنید. هرگاه این کار به پایان رسید، فروشگاه مد هر زمان که لباس‌های جدید موجود باشد یا تخفیف یا فروش انجام شود، به روزرسانی‌های منظم را برای شما ارسال می‌کند. من شخصاً معتقدم که تماس تلفنی برای شرکت‌های سرمایه دار (و NGO) مهم است. اما برای سایر شرکت‌ها، بازاریابی پیامکی بازده سرمایه گذاری بسیار بهتری را ارائه می‌دهد.

 

21) ارتباط گرفتن

بهترین راه رسیدن به یک نفر دوست شدن با بهترین دوست او است!!. نکته این است که، شما ممکن است مشتری احتمالی را به مشتری واقعی تبدیل نکنید اما قطعاً می‌توانید به دوست احتمالی (که یک مشتری نیز هست) برسید و او را به مشتری تبدیل کنید.

اما تا وقتی که شما به دنبال این منبع نیستید، این اتفاق نمی‌افتد. اگر به صنعت منابع انسانی نگاهی بیندازید، افرادی که برای پیشنهاد یک شغل با شما تماس می‌گیرند، اگر علاقه ای به آن شغل نداشته باشید، همیشه درخواست اعلام یک نفر که احتمال می‌دهید برای این کار مشتاق است را می‌کنند. به این ترتیب، آنها تلفنی را تلف نکردند و ممکن است مشتری احتمالی دریافت کرده باشند. اگر کاندیدای احتمالی شغل واقعاً شغلی در شرکت دریافت کند، مشاور منابع انسانی کمیسیون خود را دریافت خواهد کرد. همه این موفقیتها به این دلیل است که او از یک شخص درخواست معرفی شخص دیگر را کرده است!

هیچ روش خاص و منحصر بفردی وجود ندارد که بتوانید استراتژی‌های پوش را در بازار اعمال کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که شما مجبورید از آنها استفاده کنید. در کنار هم، این چندین روش ممکن است فروش شما را چند برابر افزایش دهد. تاکتیک‌هایی را که برای کسب و کار یا صنعت شما بسیار مفید هستند انتخاب کنید و طبق آنها شروع به کار کنید.