مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

درباره آلمان

درباره آلمان

آلمان در شمال اروپای مرکزی واقع شده و مساحتی حدود ۳۵۶٫۷۵۰ کیلومتر مربع را در بر می گیرد و با ۹ کشور دیگر اروپایی شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، لهستان و سوئیس مرز مشترک دارد و از لحاظ استراتژیک در وسط یکی از فعال ترین مناطق تجاری جهان قرار دارد.

آلمان به لحاظ موقعیت جغرافیایی دسترسی آسان به کشورهای شمال اروپا و انگلستان دارد. پایتخت این کشور برلین است که بزرگترین شهر آلمان و یکی از مراکز تاثیرگذار در سیاست و فرهنگ اروپا است.

آلمان با جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفر، بزرگترین اقتصاد اروپا و یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. این کشور یکی از سه صادرکننده بزرگ دنیا می باشد.

در آلمان زبان رسمی کشور آلمانی است که در بسیاری از کشورهای دیگر نظیر اتریش، سوئیس و برخی از کشورهای اروپای شرقی هم به این زبان صحبت می کنند و به همین دلیل زبان آلمانی یکی از ده زبان برتری است که در دنیا با آن صحبت می شود.

بیشترین جمعیت آلمان پروتستان (بیشتر در مناطق شمال شرقی و مرکزی) و دیگر رومن کاتولیک است.

در آلمان آب و هوا و درجه حرارت با توجه به منطقه و فصل متفاوت است؛ با این حال این کشور معمولا تمام چهار فصل سال را تجربه می کند و به طور خاص در جنوب، زمستان ها سرد و با برف زیاد و تابستان ها گرم و دلچسب است.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

امروزه آلمان به شانزده ایالت تقسیم شده است که عبارتند از:

 1. Baden-Württemberg
 2. Bayern
 3. Berlin
 4. Brandenburg
 5. Bremen
 6. Hamburg
 7. Hessen
 8. Mecklenburg-Vorpommern
 9. Niedersachsen
 10. Nordrhein-Westfalen
 11. Rheinland-Pfalz
 12. Saarland
 13. Sachsen
 14. Sachsen-Anhalt
 15. Schleswig-Holstein
 16. Thüringen

آلمان به بیش از ۴۰۰ منطقه و شهر تقسیم شده است و تاریخ این کشور یک مسیر طولانی و ناهموار از جنگ و اشغال را پشت سر گذاشته است.

در سال های اخیر، کشورهای آلمانی زبان در اروپا به دلیل دهه های مهاجرت با تغییرات جمعیت شناختی مواجه شده اند. آلمانی های غیر قومی در حال حاضر تقریبا ده درصد جمعیت آلمان را تشکیل می دهند، که بیشتر آنها از نسل کارگران مهمان هستند که در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ وارد شدند. تقریبا یک نفر در هر پنج نفر خارجی که در آلمان زندگی می کنند، در خارج از کشور متولد شده و بنابراین یک مهاجر دوم یا سوم است. یک سوم از شهروندان ترکیه ای، ایتالیایی و یونانی که در آلمان زندگی می کنند، در آنجا متولد شده اند.

علاوه بر این، شمار قابل توجهی از شهروندان آلمانی، گرچه به طور سنتی آلمانی محسوب می شوند، در حقیقت زاده مهاجران خارجی هستند که غالباً هویت فرهنگی و زبانی کشور خود را علاوه بر زبان آلمانی حفظ می کنند. مهاجران همواره تشویق می شوند که با یادگیری زبان آلمانی و قوانین اساسی و احترام به این قوانین در تمام عرصه های جامعه شرکت کنند و دولت فدرال ایالتی و محلی همه مسئولیت را برای تضمین این موضوع به عهده دارند.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

آموزش در آلمان

در آلمان تحصیلات ابتدایی برای کودکان اجباری است و این کشور دارای یکی از بالاترین سطوح آموزش و پرورش و جایگاه بسیاری از دانشگاه های معروف دنیا است.

فلسفه و ایده های آموزشی در آلمان به طور قابل توجهی با دیگر کشورها متفاوت است. تاکید بر اجتماعی شدن، بحث، مشارکت و انتقاد پذیری از اصول آموزش در آلمان است. بعد از کلاس دهم (معمولا در سن ۱۶ سالگی)، دانش آموزان آلمانی می توانند تحصیلات صنعتی را به جای ادامه تحصیل در رده های بالاتر انتخاب نمایند. این آموزش حرفه ای به نام سیستم آموزش دوگانه (Duales Ausbildungssyste) نامیده می شود و شامل تحصیل در یک شرکت و همچنین حضور در یک مدرسه حرفه ای (Berufsschul) می شود که در آن برای یک دوره سه ساله دانش آموز مشغول به یادگیری در یک شرکت است. قسمت های عملی یک شغل در شرکت تدریس می شود، در حالی که قسمت های نظری در مدارس حرفه ای آموزش داده می شود. پس از سه سال، امتحانات اتاق بازرگانی و صنایع برگزار می شود و پس از آن شرکت ها به طور معمول دانش آموختگان در شرکت خود را استخدام می کنند.

شهروندان آلمانی می توانند نوع تحصیلاتی را که می خواهند انتخاب کنند و به اشخاص یا حرفه های مورد نظرشان دسترسی پیدا می کنند. هدف از این سیاست آموزشی در آلمان این است که هر شهروند فرصت های رشد شخصی، حرفه ای و شهروندی را بر اساس توانایی ها و ترجیحات خود فراهم کند و ۱۶ ایالت آلمان فرصت های تحصیلی و آموزش عالی برای همه را از طریق انواع موسسات آموزشی و برنامه های آموزشی فراهم می کنند.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

حمل و نقل در آلمان

آلمان بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است که در قلب این قاره قرار دارد و به همین دلیل یک مرکز مهم حمل و نقل برای مسیرهای شمال / جنوب و شرق / غرب است. هنگام راه اندازی کسب و کار در آلمان، ضروری است از تمام کانال های توزیع مربوطه، گزینه های حمل و نقل و گزینه های اقامت که در دسترس شما و کسب و کار شما خواهد بود آگاهی داشته باشید.

شهرهای مهم آلمان دارای یک سیستم حمل و نقل یکپارچه شامل یک شبکه سریع راه آهن (S-Bahn) تراموا (Straßenbahn) و در بسیاری موارد یک سیستم زیرزمینی (U-Bahn) است. همه این وسایل حمل و نقل به یک جدول زمانی دقیق می رسند و مناطق دورافتاده با استفاده از ارتباطات اتوبوس با خدمات راه آهن و تراموا به خوبی سروکار دارند.

شبکه ملی راه آهن آلمان که اکثرا توسط Deutsche Bahn اجرا می شود بیش از ۳۶۰۰۰ کیلومتر طول دارد. آلمان همچنین دارای یک شبکه خوب جاده ای است. در اتوبان ها بجز برخی از موارد، محدودیت سرعت وجود ندارد و در کنار اتوبان شما می توانید به بسیاری از ایستگاه های سوخت گیری، متل و کیوسک که در تمامی ساعات باز هستند، دسترسی داشته باشید. همچنین بیش از ۱۰۰ خطوط هوایی بین المللی در آلمان و خارج از کشور پرواز می کنند. شبکه جهانی مسیرها ۱۸ فرودگاه بین المللی در آلمان را با بیش از ۸۰۰ مقصد در جهان متصل می کند. بزرگترین فرودگاه ها در فرانکفورت، مونیخ و دوسلدورف بوده و تمام فرودگاه ها دارای اتصالات اصلی به شبکه حمل و نقل محلی و منطقه ای هستند.

 

شما برای راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای خود در آلمان به کسب اطلاعات در این زمینه نیاز دارید. سالها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی، این فرصت را به من داده است تا از موقعیت های متفاوتی که پیش رو داشته ام، کسب تجربه کنم. با کلیک بر لینک زیر در این باره بیشتر بدانید.

مشاوره خرید صنعتی

 

فرهنگ آلمان

در آلمان هیچ تابو واقعی وجود ندارد که در سایر کشورهای غربی اعمال شود. شمال آلمان در مورد آداب معاشرت نسبت به جنوب آلمان، آرام است. آلمانی ها بسیار مستقیم و صادق هستند. اگر آنها می توانند یا می خواهند به شما کمک کنند، این کار را خواهند کرد؛ در غیر اینصورت به شما خواهند گفت. درک این مسائل کمک قابل توجهی به درک فرهنگ آلمانی و ایجاد و حفظ روابط تجاری قوی و محکم خواهد داشت.

تلاش خواهیم کرد در بخش های دیگری از این وب سایت شما را با فرهنگ تجارت در آلمان آشنا نماییم.