مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

چگونه کسب و کار خود را به خوبی پرزنت کنیم؟

چگونه کسب و کار خود را به خوبی پرزنت کنیم؟

پرزنت کردن (Presentation) یا همان ارائه دادن کسب و کار بخش بزرگی از هر سازمان در سراسر جهان است. اگر هر از چند گاهی به شما این وظیفه داده می‌شود یا خودتان تصمیم می‌گیرید که به ذینفعان و علاقه‌مندان مختلف، کسب و کارتان را پرزنت کنید، این مقاله برای شما بسیار مناسب است.

فروش، جلسات، به اشتراک گذاری اطلاعات، آموزش و تعامل از جمله مواردی هستند که شما را وادار می‌کنند در مقطعی از زمان به عنوان یک مدیر ارائه‌ای را انجام دهید. با این حال، برای یک ارائه تجاری عالی برای کسب و کار یا محصولات و خدمات خود باید اطمینان حاصل کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنید و همچنین آنها را در طول ارائه درگیر نگه‌دارید. در این مقاله چند نکته برای کمک به شما در دستیابی به این هدف وجود دارد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

نکاتی برای یک ارائه تجاری عالی

اگر به دنبال پرزنت کردن کسب و کار یا محصولات و خدمات خود هستید اما نمی‌دانید که چگونه این کار را به خوبی انجام دهید، با ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی را که برای یک ارائه تجاری عالی می‌بایستی که بدانید، فرا بگیرید.

 

۱) پرشور باشید و ارتباط خود را با مخاطب نشان دهید.

در بیشتر موارد، سخت است که آرام به نظر برسید، به خصوص زمانی که مضطرب هستید. سخنرانی در جمع هنری است که باید به خوبی به آن تسلط داشته باشید. این کار به همان اندازه که ممکن است باعث ایجاد اضطراب در شما شود، به همان اندازه به شما کمک می‌کند تا با به دست آوردن اعتماد به نفس برای یک ارائه هیجان انگیز، بر اضطراب خود غلبه کنید.

در طول ارائه، باید اشتیاق خود را نشان داده و ارتباط خود را با مخاطبان خود حفظ کنید. اگر نتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به ارائه‌ی خود اشتیاق نداشته باشید، به احتمال زیاد همگی مخاطبان خسته خواهند شد و متوجه خواهید شد که در طول مدت ارائه فقط برای خودتان سخنرانی کرده‌اید!

نشان دادن صداقت و درگیر کردن مخاطبان با آنچه که مهم است، مسئله‌ای حیاتی است. مخاطبان فقط به سخنراني پاسخ مي‌دهند كه مشتاق و صادق باشد و بتواند با مخاطبانش ارتباط برقرار كند.

 

۲) سادگی را حفظ کنید.

هنگام ارائه یا پرزنت کسب و کار خود، مهم است که ایده‌ها، پیشنهادات یا سخنرانی شما برای مخاطب صریح و قابل درک باشد. در واقع، شما باید نوع مخاطبی را که قرار است برای آنها سخنرانی کنید، بشناسید. این کار شما را در موقعیت خوبی قرار می‌دهد تا نوع بیان و پیام اصلی را که می‌خواهید ارائه دهید، شناسایی کنید.

موضوع دیگر استفاده از اصطلاحاتی است که مخاطب با آنها آشنا نیست. این موضوع اغلب باعث دلسرد شدن مخاطب می‌شود، زیرا به جای آن‌که شما را در جریان بگذارد و بپرسد که اصطلاح مذکور به چه معناست، مخاطب ترجیح می‌دهد حواس خود را پرت کند و روی موضوع دیگری تمرکز کند. حفظ سادگی در تمامی مراحل پرزنت کردن توصیه می‌شود. از نحوه لباس پوشیدن شما گرفته تا نحوه خطاب شما به مخاطب با استفاده از نشانه‌های کلامی و غیرکلامی؛ اطمینان حاصل کنید که پیام کلیدی را به طور مؤثر و مختصر در میان گذاشته‌اید.

همچنین باید در کنار ارائه داستانی که حول محور جلسه می‌چرخد، کمی هم شوخ طبع باشید. این موضوعات به شما کمک می‌کند تا فضای ارائه را منعطف کنید و در عین حال مخاطب را مشتاق می‌کند تا با شما ارتباط برقرار کند؛ زیرا آنها این احساس را خواهند داشت که شما فرد ساده‌ای هستید. با این حال، در حالی که افزودن کمی حس شوخ‌طبعی مفید است، باید از گفتن موضوعاتی که به پیام کلیدی ارائه مرتبط نیست، خودداری کنید.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

پرزنت کردن کسب و کار

 

۳) روی نیازهای مخاطبان خود تمرکز کنید.

هیچ راه بهتری برای جلب و حفظ توجه مخاطبان مانند ارائه اطلاعاتی که به آنها نیاز دارند، وجود ندارد. قبل از یک ارائه تجاری (پرزنت کسب و کار)، باید در مورد جنبه‌های خاصی تحقیق کنید که برای مخاطبان مهم بنظر می‌رسند.

اطمینان حاصل کنید که ارائه خود را بر اساس ویژگی‌هایی که مخاطبان شما دوست دارند بشنوند و می‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، ایجاد می‌کنید. همچنین تمرکز بر آنچه که مخاطب می‌خواهد بداند و نه لزوماً آنچه فکر می‌کنید یا معتقدید باید به او بگویید، بسیار حیاتی است. در عین حال، باید با گوش دادن به نحوه پاسخ آنها به آنچه شما به آنها می‌گویید، حال و هوای مخاطب را نیز بشناسید و متناسب با آن واکنش نشان دهید. این یک راه عالی برای نشان دادن این موضوع است که شما واقعاً با آنها در ارتباط هستید، بنابراین به شما فرصتی آسان می‌دهد تا آنچه را که واقعاً می‌خواهند بشنوند، بدانید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

 

۴) توجه مخاطبان خود را جلب کنید.

ماهیت یک ارائه یا پرزنت، انتقال پیام شما به مردم است. اگر ارائه‌ای را در جایی انجام دهید که هیچکس به آن توجهی نداشته باشد، این کار هیچ معنایی ندارد. به عبارت دیگر، شما باید قبل و در حین ارائه، توجه مخاطبان خود را جلب کنید.

برای جلب توجه مخاطبان می‌توان از راه‌های مختلفی استفاده کرد که برخی از آنها عبارتند از: حفظ ارتباط چشمی، لبخند زدن، استفاده صحیح از نشانه‌های غیرکلامی و همچنین پرسیدن سؤال از آنها. واضح و مبرهن است که شما باید از همان ابتدا توجه مخاطبان را به درستی جلب کنید؛ چرا که اگر موفق به انجام آن نشوید، این احتمال وجود دارد که تا انتهای ارائه‌ی خود موفق به جلب توجه مخاطبان نشوید!

روشی که خود و ارائه‌ی خود را معرفی می‌کنید و نحوه مشغول کردن مخاطب به خود بطور اساسی تعیین می‌کند که آیا می‌توانید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید یا خیر. لبخند زدن و داشتن حس شوخ طبعی برای جلب توجه ایده‌آل هستند و همچنین به مخاطبان شما این امکان را می‌دهند که رابطه خوبی با شما برقرار کنند و همچنین به شما کمک می‌کنند تا اضطراب خود را کاهش دهید.

 

سال‌ها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی این فرصت را به من داده است تا از موقعیت‌های متفاوتی که پیش رو داشته‌ام، کسب تجربه کنم. این تجارب می‌تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد.

مشاوره خرید صنعتی

 

۵) ارائه خود را با دقت انجام دهید.

ارائه‌ی خود را با اطمینان و محکم شروع کنید و مطمئن شوید که در چند ثانیه اول شروع ارائه کسب و کارتان، مخاطبان خود را سرگرم می‌کنید. مطمئن شوید که به برنامه خود پایبند هستید و هرگز سعی نکنید برنامه از پیش تعیین شده خود را فقط به این دلیل که احساس می‌کنید، نمی‌توانید آن را درست انجام دهید، در حین ارائه تغییر دهید. از ذکر داستان‌ها و مثال‌هایی که به پیام اصلی ارائه مربوط می‌شوند، دریغ نکنید.

انسان‌ها به طور غریزی و ذاتی به گونه‌ای هستند که به داستان‌های پشت سر هم پاسخ می‌دهند. فقط مطمئن شوید که داستان‌ها مرتبط و در عین حال جذاب هستند. داستان‌ها به حفظ توجه و به خاطر سپردن وقایع پیرامون پیام کمک می‌کنند. به خودتان ایمان داشته باشید و ارائه خود را انجام دهید.

 

سخن پایانی

به طور معمول، یک ارائه یا پرزنت کسب و کار معمولاً آسان به نظر می‌رسد؛ که اگر موارد گفته شده را رعایت کنید، همینطور نیز خواهد بود. اصل اساسی برای داشتن یک ارائه تجاری عالی این است که اطمینان حاصل کنید که یک تحقیق پیشین در مورد موضوع ارائه خود انجام داده‌اید.

همچنین باید با تمام موارد مرتبطی که نیاز دارید یا ارائه شما را تسهیل می‌کنند، به اندازه کافی آماده شوید. در شروع ارائه باید آرامش خود را حفظ کنید و فراموش نکنید که کمی مضطرب شدن کاملا طبیعی‌ست و چندین بار ارائه کسب و کارتان، می‌توانید بر آن غلبه کنید و ارائه‌های بعدی‌تان را به طرز چشمگیری بهبود بخشید. شما همچنین باید قبل از ارائه، به خوبی تمرین کنید. این تمرینات برای این است که بتوانید اعتماد به نفس پیدا کنید و با مطالب ارائه خود آشنا شوید.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان