دفاتر خرید بین المللی - International Purchasing Offices (IPOs)

دفاتر خرید بین المللی - International Purchasing Offices (IPOs)

راه اندازی دفاتر خرید بین الملل یکی از موضوعات مورد توجه در تجارت خارجی است. از آنجایی که زنجیره های تامین بزرگتر می شوند و بازارها به جهانی شدن ادامه می دهند، مدیریت زنجیره تامین باید بیش از گذشته برون سپاری فرایندهای خرید را مورد توجه قرار دهد.

سازمان ها برای دستیابی به مزایای رقابتی پایدار از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و در این بین آگاهی از چگونگی مدیریت تدارکات خارجی جهت خرید مواد اولیه و یا هر نوع تجهیز مورد نیاز به روش IPO به آنها کمک می کند تا از مزایای فراوانی برخوردار شوند که در این مقاله به طور خلاصه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد اما قبل از آن بهتر است بدانیم که IPO چه تعریفی دارد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

 دفتر خرید بین المللی (IPO) چیست؟

IPO دفتری در خارج از کشور است که وظیفه اصلی آن تهیه مواد اولیه و یا تجهیزات موردنیاز یک سازمان است. به عبارت دیگر، واسطه بین خریدار و تامین کننده است.

امروزه صنایع برای راه اندازی خطوط تولید به تجهیزاتی نیاز دارند که هر یک در گوشه ای از دنیا تولید می شود، همچنین مواد اولیه مورد نیاز ممکن است وارداتی باشد و لذا یک کارخانه تولیدی در قالب خریدار ناگزیر است تا با شرکت های گوناگونی وارد مذاکره شود. IPO وظیفه دارد تا بعنوان یک شرکت بین المللی خریدار خود را در این پروسه حمایت نماید.

 

وجود IPO چه تاثیری در پروسه تامین دارد؟

وجود IPO تاثیرات زیادی در پروسه تامین دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • منابع یابی ارزیابی تامین کنندگان

ارزیابی تامین کنندگان مسئولیت مهمی است که IPO بر عهده دارد. هرگونه اشتباه در انتخاب تامین کننده می تواند خسارات جبران ناپذیری برای خریدار به همراه داشته باشد، بنابراین دفاتر خرید بین الملل ریسک خریدار را در انتخاب تامین کنندگان کاهش می دهد. همچنین IPO می تواند وظیفه منابع یابی خرید را بخوبی به انجام برساند و با تامین کنندگان مختلف وارد مذاکره شود.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

  • کنترل خرید

دفاتر خرید بین المللی می توانند این اطمینان را برای خریدار حاصل نمایند که مواد اولیه و یا تجهیزات مورد نیاز آنها در مقدار صحیح، به موقع و باکیفیت خوب حمل می شود. این شرکت ها قادر به کاهش شکاف فرهنگی بین تامین کنندگان و خریداران هستند. در دنیای تجارت خریدارن برای بهبود فرایندها و روش های خرید به سطح خوبی از اعتمادسازی بین شرکاء در زنجیره تامین نیاز دارند و هرگونه اختلاف فرهنگی می تواند تنش زا باشد و بر عملکرد خریدار و تامین کننده تاثیر بگذارد، لذا دفاتر خرید بین المللی با شناخت متقابل از طرفین و مذاکره مناسب نقش موثری در کاهش نگرانی و ثبات دادن به روابط طرفین را بر عهده دارند.

 

 

  • کاهش هزینه ها

یکی دیگر از وظایف IPO یافتن مناسب ترین قیمت جهت مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خریدار است. گاهی کالای مورد نیاز خریدار انحصاری نیست و خریدار این امکان را دارد تا از منابع مختلف استعلام قیمت نماید. در این خصوص IPO می تواند با منابع مختلفی وارد مذاکره شده و بهترین قیمت و شرایط را کسب نماید. این مذاکرات نه تنها در خصوص خرید مواد اولیه و تجهیزات، بلکه در مورد هزینه های حمل و بیمه و غیره هم صادق است.

 

  • تسهیل در شرایط پرداخت و حمل

یکی دیگر از مزایای راه اندازی دفاتر خرید خارجی تسهیل در موضوع پرداخت ها می باشد. بعنوان مثال راه اندازی IPO در کشور آلمان علاوه بر اینکه موضوع خرید کالا و خدمات در آلمان را تسهیل می کند، می تواند امکاناتی را هم برای خرید از سایر کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد نماید. در این مثال IPO می تواند خرید کالا و تجهیزات یا مواد اولیه را در نقاط مختلف اتحادیه اروپا انجام دهد و پس از موجود کردن آن در یک انبار مرکزی نسبت به حمل یکجا و تحت یک بارنامه اقدام نماید.

 

  • تمرکز در خرید

کارخانجات تولیدی بزرگ که معمولا مصرف کننده مواد اولیه و یا ماشین الات و تجهیزات گوناگون از برندهای گلوبال می باشند، معمولا برای تامین محصولات مورد نیاز خود مستقیما از شرکت های سازنده خارجی و یا نمایندگان آنها در بازار محلی استعلام می نمایند. این پروسه می تواند از طریق یک دفتر خرید فعال بصورت متمرکز و از طریق مذاکره و مکاتبه با سازندگان خارجی مدیریت شود.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

سازمان ها متناسب با میزان فعالیت و سایز شرکت ممکن است نسبت به دایر کردن IPO اختصاصی اقدام نمایند و یا تحت قراردادی با یک شرکت IPO مستقل، قراردادی را به امضاء برسانند.

یکی از فعالیت های ما ثبت شرکت در آلمان برای ارائه خدمات خرید خارجی به صنایع و کارخانجات معظم است. با ثبت شرکتی مستقل در بندر تجاری هامبورگ این امکان فراهم خواهد شد تا صنایع و کارخانجات از شرکت ثبت شده در قالب IPO جهت تامین مواد اولیه و هرگونه تجهیزات و یا ماشین آلات بهره برداری نمایند. از سویی اگر کارخانجات تمایلی به ثبت شرکت مستقل نداشته باشند، این امکان فراهم است تا خدمات مورد نیاز را از طریق شرکت ثالث دریافت نمایند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره یا اطلاعات تکمیلی جهت راه اندازی IPO در بندر تجاری هامبورگ با ما در تماس باشید.

تماس با ما