مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

خرده فروشی (Retail Business) - بخش اول

خرده فروشی (Retail Business) - بخش اول

داشتن بیزینس شخصی رویای بسیاری از مردم است. افراد ایده های خوبی برای راه اندازی بیزینس شخصی دارند ولی به دلیل عدم اگاهی معمولا نمی توانند مسیر درست را پیدا کنند. یکی از بیزینس های شخصی که هر فردی می تواند آن را راه اندازی کند، خرده فروشی است. هر کسی می تواند در خرده فروشی موفق شود به شرطی که بداند که چه اقدامی را در چه زمانی باید انجام دهد و مهم تر از همه مسیر را بشناسد. گرچه راه اندازی هر تجارتی و از جمله خرده فروشی خالی از مشکلات نیست اما اگر بدانید که چه مسیری را باید دنبال کنید، تقریبا نیمی از راه را طی کرده اید.

این مقاله به شما کمک می کند تا با مراحلی که برای راه اندازی یک خرده فروشی پیش رو دارید، بیشتر آشنا شوید.

قبل از هر چیز به شما توصیه می کنیم که پیش از راه اندازی فروشگاه خود به اندازه کافی در مورد محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید و بازار هدفی که پیش رو دارید، تحقیق نمایید.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

15 قدم برای راه اندازی موفق یک خرده فروشی

در ادامه به معرفی 15 اقدامی که پیش راه اندازی یک خرده فروشی باید بدانید، می پردازیم:

 

1- نام تجاری خود را انتخاب کنید

گاهی افراد به اندازه ای در رویای راه اندازی بیزینس خود غرق می شوند که از انتخاب نامی مناسب برای آن غافل می شوند. انتخاب نام مناسب برای هر تجارت نشان دهنده هویت آن و میراثی است که برای نسل های بعد بر جای خواهید گذاشت. نامی که برای تجارت خود انتخاب می کنید باید با نوع محصولاتی که عرضه می کنید، هماهنگی داشته باشد. معمولا افراد نامی را برای تجارت خود انتخاب می کنند که صرفا آن را دوست دارند، گاهی نام یا فامیلی خود را انتخاب می کنند اما این نوع از اسامی ممکن است برای سئوی سایت و جتسجوی کاربران مناسب نباشد. نام انتخابی باید به درستی نوع بیزینس شما و رابطه آن را با محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید، بیان نماید.

 

2- ساختار حقوقی تجارت خود را مشخص کنید

اولین قدمی که باید برای شکل گیری تجارت خود بردارید این است که ساختار حقوقی آن را مشخص نمایید. انواع مختلفی از ساختارهای حقوقی برای راه اندازی تجارت شما وجود دارد، نظیر مسئولیت محدود، سهامی عام، سهامی خاص، تضامنی و غیره. ولی برای راه اندازی یک خرده فروشی متداول ترین آن می تواند شرکتی با مسئولیت محدود باشد. ضروری است در شروع به راه اندازی یک تجارت به ساختار حقوقی آن به خوبی فکر کنید چون بعدها تغییر آن ممکن است کار چندان آسانی نباشد؛ بویژه که با گذشت زمان از آنجایی که بیزینس شما درگیر موضوعات مختلف می شود، ایجاد هر گونه تغییر کار بسیار دشواری است.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

3- مشخص کنید که قصد فروش چه محصولی را دارید.

انتخاب محصول مناسب بسیار مهم است. باید به روشنی بدانید که قرار است چه محصول یا محصولاتی در فروشگاه شما عرضه شود. واقعیت این است که پر کردن یک فروشگاه از اجناس متفاوت کار آسانی ولی خارج کردن آنها دشوار است.

 

 

4- مکان مناسب را انتخاب نمایید.

انتخاب یک مکان مناسب برای تجارت شما مهم است. موقعیت مکانی یک خرده فروش بر موفقیت آن بسیار تاثیرگذار است و هرگونه اشتباه در انتخاب مکانی مناسب ممکن است تجارت شما را با شکست مواجه کند. البته یافتن مکان مناسب باید متناسب با بودجه شما باشد. این که بخواهید همه پس انداز خود را فقط صرف اجاره یا خرید مکانی کنید که جایگاه مناسبی دارد، ممکن است تصمیم درستی نباشد. مکان های مختلف را بازدید کنید و مناسب ترین را که متناسب با بودجه شماست، انتخاب نمایید.

 

محصولات معمولا توسط شرکت های سازنده تولید و تهیه می شوند و هنگامی که بر روی این محصولات برچسب شرکت های مختلف قرار می گیرد به آنها محصولاتی با برچسب خصوصی و یا پرایوت لیبل می گویند.

پرایوت لیبل (Private Label) چیست؟

 

5- برای دریافت شناسه تجاری خود اقدام نمایید

قدم بعدی، دریافت شناسه اقتصادی برای تجارتی است که قصد راه اندازی آن را دارید. اگر می خواهید بصورت جدی فعالیت نمایید باید حتما شناسه اقتصادی داشته باشید تا بعنوان یک نهاد تجاری قابل اعتماد شناخته شوید. علاوه بر این هر نوع فعالیت دیگر اعم از استخدام نیرو و یا دریافت تسهیلات بانکی و غیره به شماره شناسه اقتصادی نیاز دارد.

 

6- کانال های کاری خود را مشخص کنید

شما می توانید کانال های مختلفی را برای فروش محصولات خود داشته باشید. می توانید فروشگاهی داشته باشید که بصورت فیزیکی کالاهایتان را در آن به نمایش بگذارید و یا فروش آنلاین داشته باشید و از طریق وب سایت خود و به روش E-COMMERCE کسب درآمد نمایید و یا این که هر دو کانال را برای فروش داشته باشید. فروش محصولات از طریق فروشگاه برای مخاطبین محدودی انجام می شود و معمولا 90 درصد فروش توسط مراجعینی انجام می شود که در همان محدوده ساکن هستند اما فروش آنلاین مخاطبان فراوانی دارد و می تواند از همه جای دنیا و توسط همه مردم قابل دسترسی باشد.

 

7- دریافت آموزش لازم در خصوص قوانین و مقررات خرده فروشی

قبل از راه اندازی تجارت خود ضروری است در مورد قوانین و مقررات مربوطه کسب اطلاع نمایید. شما باید بدانید که به چه نوع مجوزهایی برای راه اندازی تجارت خود نیاز دارید و این مجوزها را چگونه و از چه سازمانی باید دریافت نمایید. شاید بهترین راه برای کسب اطلاعات در مورد کلیه فعالیت های قانونی که باید انجام دهید این باشد که با وکیل خود مشورت نمایید.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

8- مشخص کنید که چه خدماتی را می خواهید به مشتریان خود ارائه نمایید.

بعد از پشت سر گذاشتن همه قدم های اولیه مهم ترین کاری که می تواند موقعیت شغلی شما را تعیین کند، این است که به هنگام بازدید از فروشگاه یا وب سایت شما تجربه خوبی از خرید به مشتریان منتقل شود؛ بویژه در مورد خرید از فروشگاه های فیزیکی مردم می خواهند که به هنگام خرید تجربه خوبی را احساس کنند. بسیاری از خرده فروشی ها به دلیل عدم توجه به این موضوع متضرر می شوند. آنها بیشترین وقت را صرف انتخاب محصول، طراحی فروشگاه و استخدام پرسنل می کنند ولی این موضوع مهم که برای مشتری خود تجربه مثبتی را ایجاد نمایند به فراموشی سپرده می شود.

اگر می خواهید تجربه یک خرید خوب را به مشتریان خود منتقل کنید ضروری است بر کیفیت محصولات، طراحی مناسب فروشگاه و آموزش پرسنل خود متمرکز شوید.