مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

۱۰ روش ساده برای بازسازی کسب و کار

۱۰ روش ساده برای بازسازی کسب و کار

گاهی اوقات، کسب و کارها به مرور زمان از بین می‌روند و این فقط بخشی از حضور در بازار است. با این حال، تغییرات جزر و مدی و حتی عظیم‌ترین تحولات بازار، هیچوقت به منزله حکم اعدام برای کسب و کاری نبوده و نیست. فرقی نمی‌کند صنعت شما در حال کند شدن و از بین رفتن باشد، یا شروعی دشوار در ابتدای راه‌اندازی کسب و کارتان داشته‌اید، یا بررسی‌های منفی به کسب و کار شما آسیب می‌زند، در این مقاله چند نکته‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا شرایط را تغییر دهید.

به خاطر داشته باشید که اگر نقدهای منفی دریافت می‌کنید و انتقاد می‌شنوید، اولین قدم شما این است که به جای حالت تدافعی یا تلاش برای نادیده گرفتن آن‌ها، آن مشکلات را برطرف کنید. زمان در حال گذر است و دنیا دائماً در حال تغییر؛ بنابراین منطقی بنظر می‌رسد که ایستا بودن و چسبیدن به اصولی ثابت و قدیمی متهم ردیف اول در بررسی وضعیت تمام کسب و کارهایی باشد که شکست خورده‌اند و کنار رفته‌اند.

پس اگر می‌خواهید در بازار امروز دوام بیاورید، نباید از تغییر بترسید. این تغییرات گاه جزئی‌ست و گاه چشم‌اندازها و اهداف و حتی رسالت‌های کسب‌وکار شما را نشانه می‌رود! بازسازی کسب وکار مقوله‌ای است که همگی ما نسبت به آن جبهه می‌گیریم و این کاملاً طبیعی‌ست؛ چرا که انسان ذاتاً نسبت به هر تغییری واکنش نشان می‌دهد اما بازسازی کسب و کار گاه تنها راه نجات کسب و کار شماست!

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما مشاوره بازرگانی در آلمان، ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

بازسازی کسب و کار

در ادامه به ۱۰ روش نسبتاً ساده‌تری که به کمک آنها می‌توانید کسب و کار خود را بازسازی کنید، می‌پردازیم:

 

۱) بازسازی برند (ریبرندینگ)

وقتی در زندگی روزمره خودتان به یکنواختی و روزمرگی دچار می‌شوید، چه می‌کنید؟ خرید لباس و پوشیدن آنها می‌تواند بخشی از روزمرگی شما را کم کند. بازسازی برند هم مشابه پوشیدن یک لباس جدید برای کسب و کارتان است. ریبرندینگ (Rebranding) به معنی بازسازی تصویر برند در ذهن مشتری با هدف بهتر شدن یا جلوگیری از بدتر شدن است و می‌تواند به شما در بازسازی کسب و کارتان کمک کند. برند شما چه چیزی را نشان می‌دهد؟ آیا زیبایی شناسی پیرامون برند با اهداف و ایده‌آل‌های شما مطابقت دارد؟ شاید در ابتدا خیلی روی آن فکر نکردید و متوجه ضعف‌هایی در این خصوص شده‌اید؟ دلیل هر چه که باشد، بازسازی برند می‌تواند بسیار سودمند باشد. معمولاً هر کسب‌وکاری که از ابعاد کوچک به متوسط و بزرگ رشد می‌کند، مجبور به بازسازی برند می‌شود. البته بسیاری از شرکت‌ها فقط به دلیل جذاب‌تر شدن برای مشتریان، هم‌سطح شدن با رقبا و هماهنگی با ترندهای روز دنیا در طراحی و تبلیغات، اقدام به ریبرندینگ می‌کنند.

 

۲) به یک شعار جدید فکر کنید.

یک شعار عالی به مشتریان بالقوه می‌گوید که شما در مورد چه چیزی هستید و همچنین وفاداری را که مشتریان فعلی احساس می‌کنند، تقویت می‌کند. ارائه یک چیز عالی یک هنر است، اگرچه الگوهایی نیز وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا ایده و الهام بگیرید.

 

۳) بیانیه ماموریت خود را دوباره بنویسید.

آخرین باری که به بیانیه ماموریت (Mission Statement) خود نگاهی انداختید، چه زمانی بود؟ آیا به آن وفادار مانده‌اید؟ از آن زمان تا کنون چقدر اوضاع (چه داخلی و چه خارجی) تغییر کرده است؟ شاید وقت آن رسیده باشد که آن را اصلاح کنیم! اگر هم به کل بیانیه ماموریت ندارید، اکنون زمان خوبی است که آن را جمع‌آوری کنید و بنویسید.

 

۴) لوگوی جدید طراحی کنید.

آیا از لوگوی خود راضی هستید، یا این فقط چیزی بود که در ابتدای کار به صورت مجانی یا با یک هزینه اندک به آن رسیدید؟ لوگو قطعه بزرگی از هویت یک کسب و کار است؛ به خصوص در حوزه‌ی آنلاین و یک لوگوی جدید می‌تواند تا حد زیادی بر دید مردم از کسب و کار شما تأثیر بگذارد. برای بازسازی کسب و کارتان، یک لوگوی جدید ممکن است به شما در تغییر تصویر برندتان کمک کند.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

بازسازی کسب و کار

 

۵) کارکنان جدید استخدام کنید.

ممکن است زمان آن رسیده باشد که همه چیز را در مورد کارمندان خود سر و سامان دهید. کارمندان وفاداری که مدت زمانی طولانی از حضور آنها در سازمان شما می‌‌گذرد و عالی کار می‌کنند، قابل قیمت‌گذاری نیستند و باید آنها را به هر طریقی که می‌توانید حفظ کنید اما در این بین کارمندانی هستند که به مرور زمان انگیزه خود را از دست داده و بازدهی چندانی ندارند که این اتفاق می‌تواند به تجارت شما آسیب زیادی وارد کند. فراموش نکنید که حضور چنین افرادی در سازمان به آرامی اتفاق می‌افتد، بنابراین ممکن است تا زمانی که دقیق‌تر نگاه نکنید، متوجه آن نشوید. وقتی که متوجه حضور چنین افرادی شدید، در ابتدا نسبت به رفع مشکل بپردازید و اگر جوابگو نبود، کارمندان جدید و باانگیزه‌ای را جایگزین آنها کنید.

 

۶) به جامعه برگردید!

وقت گذاشتن برای سازماندهی رویدادهای اجتماعی (ایونت‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها) می‌تواند از نظر روحیه و همچنین فرصتی برای معرفی نام کسب و کارتان عالی باشد. این کار نسبتاً ارزان و همچنین سرگرم‌کننده است و شما را به جامعه خود نزدیکتر می‌کند که موضوعی مهم است.

 

سال‌ها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی این فرصت را به من داده است تا از موقعیت‌های متفاوتی که پیش رو داشته‌ام، کسب تجربه کنم. این تجارب می‌تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد.

مشاوره خرید صنعتی

 

۷) با موسسات خیریه شریک شوید.

شراکت با موسسات خیریه و کمک‌های خیرانه، علاوه بر کمک به افراد نیازمند جامعه، راهی عالی برای جلب توجه مخاطبان هر کسب و کاری است. این یک سناریوی برد-برد است. امروزه بسیاری از کسب و کارها با سازمان‌های خیریه در جوامع خود ارتباط برقرار می‌کنند و با اختصاص دادن بخشی از سود به کارهای خیرخواهانه، طرفداران زیادی جذب کرده‌اند. در این سناریو، کسب و کار شما رسالت اجتماعی خود را در بالاترین حد خود ادا می‌کند و در کنار آن، جلوه‌ی خوبی از خود در پیش مخاطبان و مشتریان می‌سازد. به مؤسسات خیریه در منطقه و محدوده خود نگاهی بیندازید و ببینید دوست دارید که با کدام یک همکاری کنید، سپس تماس بگیرید و ببینید به چه طریقی می‌توانید با آنها همکاری داشته باشید.

 

۸) اهداف خود را دوباره ایجاد کنید.

در وهله اول چه دلایلی برای راه اندازی کسب و کار داشتید؟ آیا هنوز برای رسیدن به آن اهداف تلاش می‌کنید یا راکد شده‌اید؟ نگاهی به آنچه که در ابتدا به شما انگیزه می‌داد، می‌تواند ابزاری عالی باشد. اگر به اهداف قبلی رسیده‌اید، اهداف جدیدی تنظیم کنید. اگر جهت حرکت شما عوض شده و اهداف سابق، اهداف خوبی نیستند، اهداف جدید ایجاد کنید. فراموش نکنید هدف عامل اصلی حرکت کسب و کار شماست.

 

۹) از تغییر صنعت نترسید.

اگر آینده‌ای در صنعت خود نمی‌بینید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که صنعت خود را عوض کنید! از سرگذشت یکی از بزرگترین کمپانی‌های بازی‌سازی و کنسول سازی دنیا باخبرید؟ نینتندو، یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های بازی‌های ویدیویی در جهان، در سال ۱۸۸۹ تاسیس شد؛ یعنی ۱۳۲ سال پیش! این کمپانی در ابتدا کارت‌های بازی دست‌ساز تولید می‌کرد. با گسترش فناوری و تکنولوژی و شکل‌گیری بازی‌های ویدئویی و کامپیوتری، نینتندو صنعت خود را عوض کرد و به یکی از شرکت‌های پیشگام صنعت بازی‌های ویدئویی بدل شد. هنوز که هنوز است این کمپانی دست از تغییر برنداشته و گام به گام کمپانی‌های سونی و مایکروسافت جزو سه ابرقدرت بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود و تا پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۰ میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوییچ را فروخته است!

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

۱۰) از نظرسنجی غافل نشوید.

نظرسنجی و سنجش افکار عمومی کمک می‌کند که بدانید مردم درباره کسب و کار شما چه فکری کرده و چگونه آن را درک می‌کنند. ممکن است مشکلاتی داشته باشید که حتی متوجه آن نشده باشید یا ممکن است کارهای خاصی را عالی انجام داده باشید که تاکید کافی روی آنها نداشته‌اید؛ در چنین شرایطی بهترین راه برای پیدا کردن آنها چیست؟ این کار فقط با پرسیدن از مردم و سنجش افکار آنها شدنی است.