مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

مدیریت کیفیت (Quality Management) چیست؟

مدیریت کیفیت (Quality Management) چیست؟

کیفیت و حفظ آن یکی از عالی‌ترین اصول مدیریت است. حفظ کیفیت در هر یک از جنبه‌های تجاری به شرکت شما کمک می‌کند تا مشتریان وفادار را جذب کنید، جریان‌های نقدی را منظم کنید و رقبایتان در بازار را شکست دهید.

درک و پیروی از اهمیت مدیریت کیفیت، نه تنها بر عهده مدیریت ارشد شرکت بلکه بر عهده هر یک از کارمندان نیز می‌باشد.

مدیریت کیفیت (Quality Management) رضایت مشتری را تا حد خوب و مناسبی تضمین می‌کند و به شرکت کمک می‌کند تا در بازار و صنعت به طور کلی جایگاه مناسبی برای خود دست‌وپا کند.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

اهمیت مدیریت کیفیت

در ادامه این مقاله با جزئیات بیشتری از مدیریت کیفیت و اهمیت آن آشنا خواهیم شد.

 

۱) کیفیت پایدار ساخت محصولات

این موضوع بسیار ضروری است که شرکت‌ها با درک اهمیت مدیریت کیفیت و حفظ پارامترهای مدیریت کیفیت در هر جنبه، محصولات خود را برای بازار هدف برنامه ریزی، طراحی، اجرا و تولید کنند.

این موضوع به حفظ چارچوب‌های کیفیت به طور پایدار و مداوم کمک می‌کند و شرکت می‌تواند به طور منظم تحقیقات بازار را انجام دهد و نتیجه‌ی آن استمرار در ارائه محصولاتی است با کیفیت عالی‌تر!

 

۲) تضمین کارایی طولانی مدت

هنگامی که می‌خواهیم در مورد عامل کارایی صحبت کنیم؛ در واقع در مورد اهمیت مدیریت کیفیت بحث می‌کنیم و این امر، نه تنها به کارایی کارکنان که برای تولید محصولات در تلاش هستند، محدود نمی‌شود بلکه به هر یک از کارکنان سایر بخش‌های شرکت و حتی انواع ماشین آلات هم مرتبط است.

وقتی همه کارمندان شرکت، از مهندسین گرفته تا مدیران فروش، اهمیت مدیریت کیفیت را درک کرده و از آن پیروی می‌کنند، این امر کارآیی آنها را بهبود می‌بخشد؛ زیرا می‌دانند محصولی که آنها در حال تولید و فروش هستند، در بهترین سطح است. بدون تردید افزایش کارایی کارکنان بر فروش و سود شرکت بسیار تاثیر گذار است.

 

۳) سطح بهره وری بالاتر

همانگونه که به آن اشاره کردیم ، هنگامی که شرکت اهمیت مدیریت کیفیت را در هر یک از فعالیت‌های تجاری خود درک و دنبال می‌کند، افزایش بهره‌وری کارمندان به وجود می‌آید.

آنها می‌دانند و می‌فهمند که در حال کار بر روی چیزی هستند که از کیفیت بی‌نظیری برخوردار است، به علاوه به دلیل پارامترهای بالای کیفیت، موانع و گلوگاه‌ها به طور خودکار برطرف می‌شوند و سطح بهره وری آنها افزایش می‌یابد.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

۴) مجموعه‌ای از مشتریان وفادار را به خود جلب می‌کند

این قاعده‌ی اصلی هر حوزه‌ی تجارت و صنعت است که تنها در صورتی که تجارت بتواند لیست طولانی مشتریان وفادار را حفظ کند، می‌تواند همواره با موفقیت در بازار رقابتی زنده بماند و رشد کند.

امروزه مشتری با گزینه‌های زیادی مواجه می‌شود و با کمک رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، نسبت به استانداردهای کیفیت بسیار آگاه است. از این رو، برای شرکت‌ها بسیار مهم است که اهمیت مدیریت کیفیت را دنبال کنند تا مجموعه‌ای از مشتریان وفادار را جذب و حفظ کنند و به این واسطه فروش و سود بالایی داشته باشند.

 

۵) رقبا را در بازار شکست دهید

برای موفقیت در بقا و رونق در بازاری که همیشه با ظهور برندهای جدید رقابتی‌تر از قبل است، درک اهمیت مدیریت کیفیت برای شرکت‌ها و ایجاد آن به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از اهداف و کارها، بسیار حیاتی است.

برندهای زیادی در بازار وجود دارند که به دلیل عدم توانایی در رعایت استانداردهای کیفیت، مجبورند در مدت زمان کوتاهی فروشگاه‌ها و فعالیت‌های تجاری خود را تعطیل کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، مشتری امروزه بسیار آگاه‌تر و داناتر از قبل شده است و به علاوه برندهای رقیب زیادی در بازار منتظر خروج شما از آن هستند!

از این رو، مدیریت کیفیت یکی از روش‌های مطمئن برای پیروزی در رقابت و ایجاد هویت متمایز برای برند شما در بازار است.

 

 

۶) ارزش برند پیشرفته

در ادامه نکته قبلی باید ذکر کنیم که هر نام تجاری به ارزش برند و سهم بیشتری از بازار نیاز دارد و این  مدیریت کیفیت است که به شرکت کمک می‌کند تا ارزش برند  خود را در میان دیگر رقبای بازار افزایش دهد.

 

سالها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی این فرصت را به من داده است تا از موقعیت های متفاوتی که پیش رو داشته ام، کسب تجربه کنم. این تجارب می تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد.

مشاوره خرید صنعتی

 

۷) رضایت مشتری

رضایت مشتری و پیروی از مدیریت کیفیت بسیار به هم نزدیکند. پی بردن به اهمیت آن در هر سطح از فعالیت‌های تجاری شما، سطح بالاتری از رضایت و شادی مشتری را تضمین می‌کند.

اکثر مشتریان امروز مایلند به سراغ محصولی بروند که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و حتی حاضرند برای آن مبلغی اضافی بپردازند ولی اگر هر نوع اشکال در کیفیت محصولات وجود داشته باشد، مشتری همان لحظه متوجه می‌شود و به برند مربوطه از دید منفی نگاه می‌کند.

با استفاده از قدرت رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های مختلف مربوط به حقوق مصرف‌کنندگان در فضای دیجیتال، این اتفاق هیچ  تایمی از مشتری نمی‌گیرد تا بی‌کیفیتی مشاهده شده را به سایرین انتقال دهد و این قضیه را همانند ویروسی کند که ارزش برند و وجهه‌ي شرکت را بدتر می‌کند.

 

۸) کاهش ریسک

جنبه دیگری که به شرکت کمک می‌کند تا ارزش برند خود را در بازار حفظ کند و بهبود بخشد، کاهش میزان ریسک است و ریسک در عملیات تجاری فقط زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت به پارامترهای کیفیت پایبند نباشد.

ریسک به طور عمده در فرآیند تولید محصولات و در هنگام معامله با مشتریان در طی مراحل قبل و بعد از فروش رخ می‌دهد. از این رو، درک اهمیت مدیریت کیفیت به ویژه در این دو جنبه از کار برای شرکت‌ها از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

 

۹) خطاهای انسانی کمتر

هنگامی که شرکت از اصول مدیریت کیفیت پیروی می‌کند، در واقع در حال دنبال کردن مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و قواعدی است که برای هر یک از عملیات‌های تجاری شرکت تنظیم شده است و از مدیریت ارشد شرکت گرفته تا کارآموزان، همه موظفند تا بصورت یکسان این دستورالعمل‌ها و اصول را دنبال کنند.

این موضوع منجر به کاهش خطاهای انسانی در افزایش سطح بهره وری و بازدهی کار می‌شود. بعلاوه با خطاهای انسانی کمتر احتمال ریسک هم بسیار کم می‌شود.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

۱۰) افزایش درآمد و سود

در بازار پویای امروز که رقابت بسیاری در آن وجود دارد، درآمدزایی و کسب سود برای دستیابی به اهداف بلندمدت و کوتاه مدت برای یک شرکت بسیار دشوار است و پیروی از مدیریت کیفیت، یکی از روش‌های مطمئن برای دنبال کردن کلیه اهداف تجاری است.

مدیریت کیفیت سطح بالای رضایت مشتری، ارزش برند، سهم بیشتر بازار، مشتریان وفادار و برتری رقابتی را تضمین می‌کند. اما بسیاری از اوقات، شرکت‌ها قادر به درک این موضوع ساده که یکی از اساسی‌ترین اصول تجارت است، نیستند و متحمل ضررهای سنگینی می‌شوند.

 

نتیجه

از موارد بحث شده در این مقاله، به خوبی می‌توان نتیجه گرفت که درک اهمیت و پیگیری مدیریت کیفیت برای شرکت‌های فعال در بازار پویای امروز بسیار ضروری است.

شرکت‌ها باید اصول کیفیت را در هر یک از جنبه‌های تجاری خود درنظر داشته باشند تا یک مزیت رقابتی کسب کنند و مشتریان خود را خشنود و راضی نگه دارند. همچنین مدیریت کیفیت مشتریان جدید و مجموعه‌ای وفادار از کارمندان را که مایل به ارتباط با شرکت هستند، جذب می‌کند.