مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

مقالات

چگونه کسب و کار خود را به خوبی پرزنت کنیم؟

چگونه کسب و کار خود را به خوبی پرزنت کنیم؟

پرزنت کردن (Presentation) یا همان ارائه دادن کسب و کار بخش بزرگی از هر سازمان در سراسر جهان است. اگر هر از چند گاهی به شما این وظیفه داده می‌شود یا خودتان تصمیم می‌گیرید که به ذینفعان و علاقه‌مندان مختلف، کسب و کارتان را پرزنت کنید، این مقاله برای شما بسیار مناسب است.

ریسک عملیاتی (Operational Risk)

ریسک عملیاتی (Operational Risk) چیست؟ چگونه از ریسک عملیاتی در امان بمانیم؟

ریسک‌های عملیاتی بر ریسک ناشی از نقص یا شکستی که در فعالیت‌های روزمره فرآیندها، سیستم‌ها و حتی افراد رخ می‌دهد، تمرکز دارد. این شکست‌ها می‌تواند دلیلی برای مواردی مانند خطرات قانونی، کلاهبرداری و غیره شود. ریسک عملیاتی به دلیل شکست فرآیندها، ناتوانی کارکنان، خطا در سیستم و همچنین به دلیل رویدادهای خارجی رخ می‌دهد.

استراتژی Loss Leader یا کالای قربانی

استراتژی Loss Leader یا کالای قربانی

استراتژی Loss Leader یا کالای قربانی به عنوان یک استراتژی قیمت گذاری طبقه بندی می‌شود که در آن محصول با قیمتی پایین‌تر از قیمت موجود در بازار فروخته می‌شود تا مشتریان را جذب کند. این استراتژی قیمت‌گذاری به طور هدفمند به منظور جذب مشتریان به یک کسب‌وکار استفاده می‌شود که در آن خرده‌فروش محصولات معدودی را با ضرر به فروش می‌رساند تا این ضرر را با فروش محصولات دیگر با قیمت بالاتر جبران کند و به سود نیز برسد.

چگونه ایده کسب و کار پیدا کنیم؟

چگونه ایده کسب و کار پیدا کنیم؟ ۱۱ راه برای کسب ایده کسب و کار

ایده کسب و کار در هر زمان و هر لحظه در اطراف شما وجود دارد و کافیست تا دستان خود را دراز کنید و یکی را بردارید! اگر پیدا کردن ایده کسب و کار به همین سادگی است، پس چرا هر کسی نمی‌تواند کسب و کار خودش را راه‌اندازی کند؟ جواب ساده است؛ چون مردم در ذهن خود موانعی ایجاد می‌کنند و گاهی می‌ترسند بر اساس آنها عمل کنند.

۵ تفاوت کلیدی بین اقتصاد خرد و اقتصاد کلان

۵ تفاوت کلیدی بین اقتصاد خرد و اقتصاد کلان

علم اقتصاد به فعالیت های مختلفی مانند تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد. اقتصاد بر کار همه نهادها مانند افراد، کسب‌وکارها، کشورها و دولت‌ها تمرکز دارد تا منابع موجود را به گونه‌ای توزیع کند که نیازها و خواسته‌های اقشار مختلف مردم برآورده شود.

معیارهای فروش چیست؟

معیارهای فروش چیست؟ 8 معیار فروش که باید دنبال کنید!

معیارهای فروش پارامترهای کمی و قابل اندازه گیری مربوط به فروش هستند که برای آگاهی از اثربخشی فروش، نظارت می‌شوند. ردیابی معیارهای فروش برای اندازه گیری و درک موفقیت استراتژی فروش موضوعی ضروری است. معیارهای فروش به هر شرکت در تجزیه و تحلیل فروش کمک می‌کند.

تفاوت های کلیدی بین واردات و صادرات

تفاوت های کلیدی بین واردات و صادرات

تفاوت اصلی بین واردات و صادرات این است که در واردات، یک کشور کالا یا خدمات را از کشور دیگری خریداری می‌کند و صادرات به این معنی است که یک کشور محصول و خدمات خود را به کشور دیگری می‌فروشد. در این مقاله خواهید آموخت که واردات چیست، صادرات چیست و تفاوت‌های اساسی بین واردات و صادرات کدام است.

سرمایه انسانی (Human Capital) چیست؟

سرمایه انسانی (Human Capital) چیست؟

سرمایه انسانی به عنوان معیاری از ویژگی‌ها، ظرفیت، تحصیلات و مهارت‌های کارکنان که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر توانایی‌ها، سطح بهره وری، کارایی و مهارت‌های آنها تأثیر می‌گذارد. به طور خلاصه، سرمایه انسانی مهارت‌هایی است که نیروی کار دارد.

۱۰ روش ساده برای بازسازی کسب و کار

۱۰ روش ساده برای بازسازی کسب و کار

اگر می‌خواهید در بازار امروز دوام بیاورید، نباید از تغییر بترسید. این تغییرات گاه جزئی‌ست و گاه چشم‌اندازها و اهداف و حتی رسالت‌های کسب‌وکار شما را نشانه می‌رود! بازسازی کسب وکار مقوله‌ای است که همگی ما نسبت به آن جبهه می‌گیریم و این کاملاً طبیعی‌ست؛ چرا که انسان ذاتاً نسبت به هر تغییری واکنش نشان می‌دهد اما بازسازی کسب و کار گاه تنها راه نجات کسب و کار شماست!

فرآیند برنامه ریزی در سازمان باید چگونه باشد؟

فرآیند برنامه ریزی در سازمان باید چگونه باشد؟

فرآیند برنامه ریزی در سازمان بطور خلاصه به مفهوم هدف گذاری برای بقاء و رشد سازمان است. داشتن هدف برای شرکت‌ها حیاتی است و می‌تواند یک سازمان را به اوج رشد و موفقیت برساند. با این حال، برنامه ریزی فرآیندی اساسی در مدیریت سازمان است که به تدریج حرکت می‌کند و رویکردی گام به گام است. فرآیند برنامه ریزی، شامل تعیین اهداف و مشخص کردن اقدامات آتی و موردنیاز برای دستیابی به این اهداف است.

علامت تجاری چیست و چه تفاوتی با لوگو دارد؟

علامت تجاری چیست و چه تفاوتی با لوگو دارد؟

علامت تجاری توسط «فرهنگ لغت تجاری» به عنوان عنصری از یک برند تعریف می‌شود که نشانه‌های احساسی به مشتریان می‌دهد و می‌تواند به عناصری مانند فونت، رنگ، طرح، تصویر یا نماد اشاره داشته باشد. علامت تجاری با ایجاد حس مثبت، عواطف مدنظر برند را به مشتریان القا می‌کند.

۴ نکته‌ای که قبل از ورود به بازارهای بین المللی باید بدانید

۴ نکته‌ای که قبل از ورود به بازارهای بین المللی باید بدانید

هنگام برنامه ریزی برای گسترش تولید، فروش و سایر فعالیت های تجاری در برخی از بازارهای بین المللی موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اما نه تنها اطلاعات بسیار کم می‌تواند عدم اطمینان ایجاد کند، بلکه اطلاعات غیر مفید بیش از حد نیز می‌تواند تأثیر مشابهی داشته باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از ورود کسب و کار خود به بازارهای بین المللی باید یک برنامه ریزی درست و منطقی داشته باشید.

چرا برندها شکست می‌خورند؟

چرا برندها شکست می‌خورند؟

«چرا برندها شکست می‌خورند؟» این سوالی است که مدیریت ارشد و همچنین کل سازمان در هنگام شکست یک برند مطرح می‌کنند. در طول فرآیند، هیچ کس متوجه شکست برند نمی‌شود. تنها پس از تسلیم شدن شرکت است که متوجه می‌شوند برند در کجا شکست خورده است. برای درک اینکه چرا برندها شکست می‌خورند، این مقاله را مطالعه فرمایید.

۶ دلیل مهمی که نشان می‌دهد واحدهای کسب و کار استراتژیک مهم هستند

۶ دلیل مهمی که نشان می‌دهد واحدهای کسب و کار استراتژیک مهم هستند

اگر در یک روز ده کار مختلف داشته باشید و هر ده‌تای آنها مهم باشند، چه می‌کنید؟ قطعاً شما وظایف را تقسیم کرده و سپس هر کدام را جداگانه انجام خواهید داد. این دقیقاً دلیل تبدیل یک محصول یا برند به یک واحد کسب و کار استراتژیک (SBU) یا تبدیل آنها به بخشی از یک واحد کسب و کار استراتژیک (SBU) جداگانه است.

مزیت مقیاس یا اقتصاد مقیاس (Economies of Scale)

مزیت مقیاس یا اقتصاد مقیاس (Economies of Scale)

مزیت مقیاس، اقتصاد مقیاس و صرفه به مقیاس همگی ترجمه اصطلاح Economies of Scale هستند که مفهومی در اقتصاد خرد است که به کسب مزیت کاهش هزینه در اثر افزایش حجم تولید اشاره دارد. مزیت مقیاس نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در تعیین ساختار و سازمان بازار دارد.