استراتژی تبلیغات در بازاریابی

استراتژی تبلیغات در بازاریابی

اگر می خواهید مشتریان کالای شما را نسبت به محصول رقبا انتخاب کنند، بنابراین شما باید از طریق روش صحیح به مشتریان خود برسید و در مورد محصول خود آگاهی ایجاد کنید. شما به یک استراتژی تبلیغات مناسب نیاز دارید تا مشتریان خود را از حضور محصول خود و آنچه که ارائه می‌دهد، آگاه کنید. یک استراتژی تبلیغاتی با ترغیب مشتریان برای خرید محصول شما، نقشی حیاتی در افزایش فروش شما دارد. بنابراین ضروری است که با مفهوم استراتژی تبلیغات آشنا شوید.

در این مقاله شما با آنچه که استراتژی تبلیغات می‌نامیم، از تعریف استراتژی تبلیغات گرفته تا نحوه ایجاد استراتژی تبلیغات و انواع استراتژی‌های تبلیغاتی آشنا خواهید شد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

تعریف استراتژی تبلیغات

یک استراتژی تبلیغاتی می‌تواند به عنوان یک برنامه گام به گام برای دستیابی به مشتریان و ترغیب آنها برای خرید محصولات شما تعریف شود. یک استراتژی تبلیغاتی برنامه‌ریزی شده، نه تنها مزایای محصول شما را منتقل می‌کند، بلکه مشتریان شما را ترغیب می‌کند تا محصول شما را نسبت به محصولات رقبا انتخاب کنند.

 

استراتژی تبلیغات چیست؟

تبلیغات روشی برای رواج محصول یا خدمات شما در بین آحاد مردم است. هدف از تبلیغات، دستیابی به افرادی است که مایل به پرداخت هزینه برای خرید محصول و خدمات شما هستند و یک استراتژی تبلیغات یک برنامه گام به گام برای ترغیب مشتریان شما به انتخاب محصول و خدمات شما نسبت به محصول یا خدمات رقباست.

یک استراتژی تبلیغاتی موثر به شما حداکثر بازدهی را می‌دهد. بنابراین لازم است که برای تبلیغ محصولات و خدمات خود، استراتژی تبلیغاتی مناسبی انتخاب کنید. استراتژی تبلیغاتی که در گذشته برای شما مفید بوده است، در حال حاضر الزاماً برای شما نیز مفید نیست زیرا درک و احساس مخاطبان شما تغییر کرده است که این باعث می‌شود که استراتژی تبلیغاتی شما نیز نیاز به تغییر داشته باشد.

 

۶ گام برای خلق استراتژی‌های تبلیغاتی

ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی یک فرآیند خلاقانه است. شما ملزم به درک کسب و کار خود و مخاطبانتان هستید تا یک استراتژی تبلیغاتی موثر ایجاد کنید که فروش محصول شما را به حداکثر برساند. در این بخش، با گام‌هایی که باید برای خلق یک استراتژی تبلیغاتی موثر برای کسب و کار خود دنبال کنید، آشنا خواهید شد.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

 

  1. هدف از تبلیغات را تعیین کنید

اولین قدم، تعیین هدف از تبلیغات است. می‌توانید اهداف مختلفی داشته باشید که می‌خواهید برای آنها تبلیغ کنید. به عنوان مثال: افزایش فروش، رواج کالای تازه تولیدشده خود در بین مشتریان، جذب مشتریان حضوری فروشگاه، افزایش بازدید در وب‌سایت، آگاهی مردم از مزایای محصول و غیره می‌تواند هدف شما از تبلیغات باشد.

داشتن هدف واضح از تبلیغات، گامی رو به جلو در جهت خلق یک استراتژی تبلیغاتی موثر است. شما با هدف‌گذاری تبلیغات راحت‌تر می‌توانید بسترهای رسانه‌ای را که می‌خواهید روی آنها محصول و خدمات خود را تبلیغ کنید، برگزینید و همچنین راحت‌تر می‌توانید درباره میزان بودجه خود برای تبلیغات تصمیم بگیرید.

 

  1. مخاطبان هدف خود را تعیین کنید

گام دوم و حتی مهم در ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی موثر، تعیین مخاطبانی است که می‌خواهید با استفاده از استراتژی تبلیغاتی خود هدف قرار دهید. شناخت مخاطبی که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید، استراتژی تبلیغاتی شما را موثرتر می‌کند. اینگونه است که شما محتوایی ایجاد خواهید کرد که می‌تواند توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند.

تعیین مخاطب هدف خود به آسانی‌ای که به نظر می‌رسد، نیست. این یک فرآیند پیچیده برای شناسایی مخاطبان هدف شماست. مشتری هدف شما شخصی است که در نهایت محصول شما را خریداری خواهد کرد. با ایجاد پروفایل مشتری (پرسونا) که محصول شما را خریداری می‌کند، می‌توانید مخاطبان خود را تعیین کنید. در مرحله بعد، شما باید تأثیر افراد اطراف مشتری موردنظر خود، مانند اعضای خانواده او، همکارانش، دوستان وی و غیره را ارزیابی کنید که بر تصمیم مشتری هدف شما تأثیر می‌گذارند.

برای مثال، اگر در زمینه فروش اتومبیل مشغول هستید، مخاطبان شما افرادی با درآمد منظم خواهند بود. افرادی که دارای شغل پایدار هستند و یا یک کسب و کار موفق را اداره می‌کنند. تصمیم این افراد تحت تأثیر دوستان، فرزندان، همسر و افرادی است که با آنها کار می‌کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقتی در حال ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی هستید، فراموش نمی‌کنید که این گروه از افراد را نیز هدف قرار دهید.

 

  1. اندازه بودجه تبلیغاتی خود را تعیین کنید

گام مهم بعدی، تعیین بودجه برای کمپین تبلیغاتی شماست. قبل از تصمیم گیری در مورد استراتژی تبلیغات، تصمیم گیری در مورد بودجه تبلیغاتی ضروری است. اگر استراتژی تبلیغاتی مدنظرتان با بودجه شما همخوانی نداشته باشد، قطعاً این استراتژی بی‌تأثیر خواهد بود.

اگر یک استراتژی مناسب متناسب با بودجه خود انتخاب کنید، گاه یک تبلیغات کم هزینه نیز می‌تواند معجزه‌هایی برای تجارت شما ایجاد کند.

 

  1. انتخاب رسانه برای تبلیغات و تصمیم گیری در مورد زمان‌بندی تبلیغات

هنگامی که محصول و مخاطب خود را تعیین کردید، قدم بعدی که ملزم به انجام آن هستید، انتخاب رسانه‌ای است که می‌خواهید برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده کنید. بسیاری از رسانه‌های تبلیغاتی مانند مثال‌هایی که در ادامه می‌بینید، می‌توانند به شما کمک کنند.

الف) رسانه‌های چاپی از قبیل روزنامه‌ها، مجلات، پوسترها، بنرها و غیره.

ب) رسانه‌های دیجیتال مثل تبلیغات وب‌سایتی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات یوتیوب و تبلیغات تلویزیونی.

ج) تبلیغات ایمیلی

د) تبلیغات دهان به دهان

ه) تبلیغات در فضای باز مثل بیلبوردها، تبلیغات در وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس های عمومی و مترو

و)‌ نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها

ز)‌ تبلیغات رادیویی

 

همه این رسانه‌های تبلیغاتی دارای مزایا و معایبی هستند. برای اجرای استراتژی خود می‌توانید یک یا گروهی از رسانه‌های تبلیغاتی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما افراد مسن‌تری هستند، تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات روزنامه‌ای، انتخاب مناسب‌تری نسبت به سایر گزینه‌ها برای تبلیغ محصول شما خواهند بود.

از طرف دیگر، اگر جوانان را هدف قرار داده‌اید، برای جلب توجه آنها باید تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات یوتیوب و تبلیغات وب‌سایتی را انتخاب کنید. زیرا امروزه بیشتر جوانان وقت خود را در این رسانه‌ها می‌گذرانند و زمان کمتری را به تماشای تلویزیون یا خواندن روزنامه اختصاص می‌دهند.

بنابراین رسانه تبلیغاتی مناسب می‌تواند به افزایش بازده سرمایه در استراتژی تبلیغات شما کمک کند.

 

  1. اجرای برنامه تبلیغات

مرحله بعدی، اجرای استراتژی تبلیغاتی طبق برنامه‌ریزی است. از اجرای استراتژی های تبلیغاتی به عنوان یک «کمپین تبلیغاتی» یاد می‌شود. یک کمپین تبلیغاتی، مفهومی متفاوت از یک استراتژی تبلیغاتی است اما یک استراتژی تبلیغاتی به عنوان یک راهنما برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی استفاده می‌شود.

هر چیزی که بخشی از کمپین تبلیغاتی شماست مانند موسیقی، آثار هنری و تصاویر باید همانطور باشد که در استراتژی تبلیغات تصمیم گرفته شده است. دستیابی به ثبات در هنگام تبلیغ کالای خود از طریق چندین رسانه تبلیغاتی ضروری است. اطمینان حاصل کنید که از یک شعار، تصویر یا آهنگ موسیقی استفاده می‌کنید که انسجام تبلیغات شما را در رسانه‌های مختلف ایجاد می‌کند.

 

  1. اثربخشی تبلیغات را بسنجید

آخرین مرحله، اندازه گیری تأثیر استراتژی تبلیغاتی شماست. موفقیت یا عدم موفقیت استراتژی تبلیغات به بازدهی‌ای که با اجرای یک استراتژی تبلیغاتی بدست می‌آورید، بستگی دارد.

بررسی کنید که آیا هدف شما برآورده شده است یا خیر. به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش فروش است، پس بررسی کنید که آیا استراتژی تبلیغاتی شما در دستیابی به تعداد مورد نظر فروش، چقدر موفق بوده است.

 

سالها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی این فرصت را به من داده است تا از موقعیت های متفاوتی که پیش رو داشته ام، کسب تجربه کنم. این تجارب می تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد.

مشاوره خرید صنعتی

 

 

انواع استراتژی های تبلیغاتی

موارد زیر انواع مختلف استراتژی تبلیغات را دربرمی‌گیرد:

 

۱. تبلیغات فصلی

این نوع استراتژی تبلیغات برای تبلیغات محصولات فصلی یا تبلیغات کسب و کار یا محصولات شما در یک فصل خاص استفاده می‌شود. شرکت‌های بزرگ معمولا از این نوع استراتژی تبلیغاتی بهره می‌برند و محصولات خود را درست قبل از شروع فصل و یا در طول یک فصل خاص تبلیغ می‌کنند. ثابت شده است که این نوع استراتژی تبلیغاتی بسیار سودمند است زیرا نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالایی را به ارمغان می‌آورد؛ چرا که شرکت‌ها در این نوع استراتژی، هنگامی پول خود را صرف تبلیغات می‌کنند که نیاز و تقاضا در بازار نسبت به کالای آنها بالاست تا اینکه همواره در طول سال  و به طور مستمر برای تبلیغات هزینه کنند.

به عنوان مثال، آمازون در روزهای منتهی به سال نوی میلادی و کریسمس، تبلیغات سنگین و پرهزینه‌ای را انجام می‌دهد که منجر به درآمد میلیون دلاری این شرکت می‌شود. تبلیغات فصلی، نه تنها توسط شرکت‌های غول پیکر صورت می‌پذیرد، بلکه در بین کسب‌وکارهای کوچک نیز برای جلب مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۲. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از محبوب‌ترین استراتژی های تبلیغاتی است که شرکت‌ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود و ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند. شرکت‌ها تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی خود را در بسترهای مختلف رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و غیره انجام می‌دهند و همچنین اطلاعات مربوط به کسب‌وکار خود را نیز در این رسانه‌ها با مخاطبان و مشتریان به اشتراک می‌گذارند. مردم نه تنها می‌توانند در مورد محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت‌ها اطلاعات کسب کنند، بلکه می‌توانند از طریق این رسانه‌ها با بازار و برندهای فعال در آن تعامل داشته باشند.

شرکت‌ها کمپین های تبلیغاتی خود را در این رسانه‌ها اجرا می‌کنند و همچنین از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی مثل بلاگرها برای تبلیغ محصولات خود کمک می‌گیرند. به عنوان مثال، کمپانی Olay با کمک اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی، کرم صورت خود را تبلیغ می‌کند.

رسانه های اجتماعی به اولین انتخاب مشاغل کوچک و همچنین بزرگ برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی تبدیل شده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل این تمایل این است که کمپانی‌های بزرگ و کسب‌وکارهای نوپا ملزم نیستند بودجه زیادی برای تبلیغات در این رسانه‌ها صرف کنند، در حالی که باید برای تبلیغات در سایر بسترهای تبلیغاتی پول‌های هنگفتی پرداخت کنند.

علاوه بر این، با استفاده از تبلیغات در شبکه های اجتماعی، کسب‌وکارها می‌توانند در مورد واکنش مردم نسبت به کمپین تبلیغاتی خود مطلع باشند و متناسب با واکنش آنها تغییرات مثبتی در تبلیغات بعدی خود ایجاد کنند.

 

۳. تبلیغات مالکیت

در یک استراتژی تبلیغات مالکیت، مشتریان خود را به شرکت در کمپین تبلیغاتی خود دعوت می‌کنید. به عنوان مثال، در یکی از کمپین‌های این نوع استراتژی، کوکاکولا از مشتریان خود خواست که سلفی‌های خود را با یک بطری کوکاکولا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و کوکاکولا را در پست‌های خود تگ کنند.

به این ترتیب، کوکاکولا به طور غیرمستقیم مردم را مجبور به خرید محصول خود کرد تا آنها با به اشتراک گذاشتن سلفی‌های خود با بطری کوکاکولا در شبکه های اجتماعی به حمایت از این برند و تبلیغ آن به دوستان و خانواده خود بپردازند.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

۴. تبلیغات با استفاده از افراد مشهور

این نوع از استراتژی تبلیغات زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت‌ها از افراد مشهور یا شخصیت های معروف برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند. این یک استراتژی تبلیغاتی موثر است زیرا طرفداران این شخصیت‌های مشهور و معروف برای خرید محصول شما تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

 

۵. استراتژی تبلیغات سودمند

استراتژی تبلیغات سودمند یک استراتژی تبلیغاتی منحصر به فرد است که در آن شما با کمک به مردم در رسیدن به اهدافشان، محصول خود را تبلیغ می‌کنید. در این نوع استراتژی معمولاً مشکلی که کالا یا خدمت شما برطرف‌کننده آن است، مطرح می‌شود تا حس همذات‌پنداری در مشتری زنده شود؛ سپس نوبت به معرفی محصول یا خدمت شماست تا بعنوان راه‌حلی برای این مشکل از راه برسد و مشکل مشتری را حل کند.

 

۶. استراتژی تبلیغات برانگیختگی

این نوع استراتژی تبلیغاتی برای جلب توجه افراد از طریق برانگیختن احساسات شدید در آنهاست. شما در این روش، با برقراری ارتباط احساسی با افراد، تصویری مثبت از برند و محصول خود ایجاد می‌کنید.

بنابراین بسیاری از شرکت‌ها از تبلیغاتی استفاده می‌کنند که در آنها به مخاطب، والدین، فرزندان یا حیوانات خانگی آنها یادآوری می‌شود. به این ترتیب، این تبلغیات در ذهن افراد اثری قوی و ماندگار برجای می‌گذارند. اگر می‌خواهید وجهه خوبی برای برند خود ایجاد کنید، این استراتژی تبلیغات بسیار مفید است.