مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

دراپ شیپینگ (Drop shipping)

دراپ شیپینگ (Drop shipping)

دراپ شیپینگ یک روش مدیریتی در زنجیره تامین است که در آن خرده فروش می تواند محصولات را بدون نیاز به انبارداری و یا سرمایه گذاری در خرید کالا به مشتریان خود بفروشد. دراپ شیپینگ روش مناسبی برای فروش محصولات بصورت آنلاین است. در این مقاله با این روش بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

معرفی دراپ شیپینگ

اگر مدت زیادی است که یک کسب و کار آنلاین را اداره می کنید، احتمالا در مورد دراپ شیپینگ چیزهایی شنیده اید. برخی از افراد با این اصطلاح آشنا هستند. این موضوع می تواند برای مبتدیان در دنیای مشاغل آنلاین و کسانی که مشتاقانه در جستجوی راهی برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک هستند، جذاب باشد. برای این افراد داشتن درک و دانش کافی در مورد دراپ شیپینگ می تواند کمک بزرگی باشد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

دراپ شیپینگ دقیقا چیست؟

وقتی صحبت از دراپ شیپینگ می شود، می توان گفت این نوعی مدل تجاری است که یک شرکت را قادر می سازد بدون داشتن موجودی کالا فعالیت نماید. در این مدل شرکت نیازی به انبارداری و ذخیره کالا ندارد و ارسال کالا به مشتری مستقیما توسط تولیدکننده انجام می شود. دراپ شیپینگ با همکاری یک تامین کننده که وظیفه تولید، بسته بندی و حمل کالا را به عهده دارد و شرکتی که موظف به جذب مشتری و دریافت سفارش است، شکل می گیرد.

 

مزایای دراپ شیپینگ

برای داشتن درک کاملی از موضوع دراپ شیپینگ، ضروری است جزئیات بیشتری در مورد آن بدانید. در ادامه مزایای این مدل تجاری را بررسی خواهیم کرد.

 

  • روشی آسان برای شروع

شاید یکی از بارزترین ویژگی های دراپ شیپینگ این باشد که راه اندازی آن آسان است و نیاز به تلاش بسیار زیاد ندارد. همچنین این مدل تجاری نیاز به فراهم کردن مقدمات پیچیده ای ندارد و توسط هر شخصی حتی با تجربه کم قابل راه اندازی است. همین آسان بودن راه اندازی دراپ شیپینگ منجر شده که علاقه مندان زیادی داشته باشد و بویژه کسانی که می خواهند بیزینس شخصی خود را در دنیای تجارت الکترونیک تجربه نمایند، برای شروع به این مدل تجاری رو می آورند.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

  • رشد آسان

 یکی دیگر از مزایای دراپ شیپینگ رشد آسان و بدون دردسر است. گرچه برای راه اندازی این فعالیت تجاری ضروری است در موضوع بازاریابی و فروش تلاش کنید، ولی برای رشد فعالیت خود با هزینه های بالایی مواجه نخواهید بود. ضمن اینکه نیاز به استخدام نیروی کار بیشتری هم نخواهید داشت و همه این موضوعات موجب می شود که با کمترین هزینه و ریسک فعالیت شما رشد آسان و مناسبی داشته باشد.

 

 

  • عدم نیاز به سرمایه زیاد

یکی دیگر از مزایای دراپ شیپینگ این است که نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد. طبیعی است که هر بیزینسی برای راه اندازی نیاز به سرمایه دارد ولی در مورد دراپ شیپینگ تمام آنچه که شما نیاز دارید، خرید یک کامپیوتر، اینترنت و پرداخت هزینه برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین است. عدم نیاز به سرمایه زیاد یکی از مهم ترین ویژگی های دراپ شیپینگ است که موجب شده افراد زیادی برای شروع به فعالیت تجاری مستقل در دنیای تجارت الکترونیک جذب این مدل تجاری شوند.

 

  • کار در خانه

چه چیزی راحت تر از این که بتوانید بیزینس خود را از خانه مدیریت کنید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، در دراپ شیپینگ شما نیازی به انبار ندارید و نیازی به این نخواهید داشت که دفتر کار شما در مکان خاصی باشد. آنچه شما به آن نیاز دارید تمرکز بر روی فروش آنلاین محصولاتی است که در فروشگاه اینترنتی خود قرار داده اید و مدیریت این فروشگاه را می توانید با استفاده از لپ تاپ و یک خط اینترنت پر سرعت در منزل به راحتی انجام دهید.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

  • یک بیزینس انعطاف پذیر

با راه اندازی دراپ شیپینگ شما می توانید هر زمان لیست جدیدی از محصولات را به فروشگاه خود اضافه کنید. استراتژی های بازاریابی و فروش را به میل خود ایجاد نمایید. می توانید هر زمان که مایلید مثلا برای رفتن به سفر برنامه ریزی کنید، در حالی که فروشگاه آنلاین شما بصورت خود کار در حال فعالیت است.

 

  • مدیریت آسان

 مدیریت دراپ شیپینگ در مقایسه با سایر فعالیت های تجاری قطعا آسان تر است؛ چرا که شما نیازی به این نخواهید داشت که برای مدیریت فعالیت های خود تعهدات و یا تضامین سختی را پیش رو داشته باشید. کافی است در انتخاب محصولات متناسب با نیاز مشتریان خود و همچنین انتخاب تولید کنندگان معتبر دقت کنید و همه امور را به فروشگاه آنلاین خود واگذار نمایید.

 

چگونه یک دراپ شیپینگ را راه اندازی کنیم؟

اولین قدم برای راه اندازی دراپ شیپینگ انتخاب محصول مناسب از سازندگان یا تامین کنندگان معتبر است که در فروشگاه آنلاین شما قراربگیرد. محصولی را انتخاب کنید که همیشه مورد نیاز متقاضیان باشد. برای انتخاب محصول می توانید به وب سایت های مختلفی مراجعه کنید. در قدم بعدی نیاز به خرید دومین، هاست و یک پلتفرم فروشگاهی است تا محصولات خود را در آن قرار دهید و نهایتا استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ و معرفی فروشگاه خود.

 

 آمیخته بازاریابی یا 7P در واقع یک مدل بازرگانی است که به شما کمک می کند تا کسب و کارتان را بهتر بشناسید و آن را بهتر مدیریت کنید و از سود بیشتری برخوردار شوید. اما این مدل چگونه در خرده فروشی می تواند موثر واقع شود؟

آمیخته بازاریابی (7P) در خرده فروشی