مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

چگونه هدف گذاری کنیم؟ + ۶ گام در هدف گذاری درست در کسب‌وکار

چگونه هدف گذاری کنیم؟

یکی از اهداف اصلی در همه کسب‌وکارها هدف گذاری است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری است تا هدف گذاری را به درستی انجام دهیم، برای رسیدن به اهداف اقدام کنیم و خود را با سازمان خود همسو کنیم. 

هرگاه هدف گذاری در یک سازمان به درستی انجام شود، خواهید دید که چگونه می‌توان از توانمندی نیروی انسانی سازمان بیشترین بهره برداری را انجام داد.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

۶ گام در هدف گذاری موثر

در این مقاله چند گام مهم در هدف گذاری موثر را بررسی خواهیم کرد.

 

۱- تعداد اهداف کمی را برای سازمان خود انتخاب نمایید

هرگاه تعداد اهدافی که برای سازمان خود درنظر می‌گیرید زیاد باشد، ممکن است باعث تشویش و اضطراب کارکنان شود. تعیین تعداد زیادی از اهداف بر تمرکز نیروی کار شما تاثیرگذار است و کارایی آنها را کاهش می‌دهد. همانطور که رسیدن به اهداف می‌تواند امیدبخش باشد، عدم رسیدن به اهداف به دلیل تعدد آنها در یک بازه زمانی کوتاه هم می‌تواند بر روحیه جمعی در یک سازمان تاثیر منفی داشته باشد.

 

۲- برای اهداف خود اولویت قائل شوید

مسلما تمام اهدافی که برای سازمان خود در نظر دارید، مهم و باارزش هستند اما همیشه می‌توان برای اهداف مختلف در یک سازمان اولویت قائل شد. بدیهی است که پرداختن به اهدافی که از اولویت بیشتری برخوردار است در رشد سازمان تاثیرگذار است؛ خواه این اهداف کوتاه مدت باشد یا بلند مدت.

 

۳- بر اهدافی تمرکز کنید که با رسالت سازمان شما همسو باشد

همانگونه که قبلا به آن اشاره شد، از بین انبوهی از اهداف یک سازمان، برخی از آنها از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردار هستند اما مهم‌تر از آن، باید نوع هدف گذاری به گونه‌ای باشد که با رسالت سازمان شما همسو باشد. گرچه برخی از اهداف می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده باشد ولی باید به این موضوع توجه داشت که موفقیت یک سازمان در گرو رسیدن به اهدافی است که بر اساس تعاریف زیر بنایی یک سازمان تعریف شده است.

برای این منظور ضروری است تا به تمام زیر و بم سازمان خود اشراف داشته باشید و متناسب با آن اهداف خود را تعریف کنید. این شیوه از هدف گذاری علاوه بر ایجاد موفقیت در یک سازمان، موجبات رضایت و خشنودی کارکنان را هم فراهم می‌کند؛ چرا که با رسیدن به هر یک از این اهداف انرژی مثبتی به تمام سازمان منتقل می‌شود.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

چگونه هدف گذاری کنیم؟

 

۴- اهداف سازمان را در فواصل زمانی مشخصی مرور و بازنگری کنید

گرچه متعهد بودن به اجرای برنامه های تعیین شده جهت رسیدن به اهداف در یک سازمان بسیار حائز اهمیت است اما نیاز است که در فواصل زمانی مختلف اهداف و برنامه‌هایی که برای رسیدن به آنها تدوین می‌کنیم، مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. هر سازمانی نیاز به یک بخش کنترلی دارد که به صورت مداوم بر هدف گذاری ها و نحوه رسیدن به آنها نظارت کند.

گاهی ضروری است به اقتضای شرایط بازار و سایر پارامترها برخی از اهداف را تغییر دهیم. گرچه تغییرات خیلی زیاد در اهداف تعیین شده ممکن است در روند رسیدن به نتایج تاثیرات منفی داشته باشد اما این تغییرات در فواصل زمانی مشخص می‌تواند موجب سرزندگی و شادابی یک سازمان شود.

 

۵- در هدف گذاری رویکردی مثبت داشته باشید

اهداف تعیین شده در یک سازمان باید رویکردی مثبت و انگیزشی داشته باشد به گونه‌ای که بتواند کارکنان را تحت تاثیر خود قرار دهد. با ایجاد رقابتی مثبت و سازنده در بین بخش های مختلف یک سازمان می‌توان از حداکثر پتانسیل و توان آن برای رسیدن به نتایج مطلوب بهره برداری کرد.

 

سال‌ها فعالیت بعنوان مشاور در خرید صنعتی این فرصت را به من داده است تا از موقعیت های متفاوتی که پیش رو داشته ام، کسب تجربه کنم. این تجارب می تواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد.

مشاوره خرید صنعتی

 

۶- برای رسیدن به اهداف خود برنامه داشته باشید و به اجرای آن پایبند باشید

هدف گذاری به تنهایی کفایت نمی‌کند. پس از اینکه اهداف یک سازمان به روشنی تعریف شد، نوبت می‌رسد به برنامه ریزی برای دستیابی به این اهداف. سازمان‌ها باید متعهد به اجرای دقیق برنامه‌های خود باشند. اگر یک سازمان به درستی اهداف خود را بداند و مسیر رسیدن به آنها را شناسایی کند و از طرفی یک بخش نظارتی را برای اجرای برنامه‌ها در کنار خود داشته باشد، می‌تواند به نتیجه مطلوب دست یابد. مهم است که اگر سازمان در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف قرار دارد، آن مسیر را ادامه دهد و فقط زمانی برنامه خود را تغییر دهد که از رسیدن به اهداف دچار انحراف شده باشد.

 

نتیجه‌گیری

هدف گذاری امری حیاتی و ضروری است. تمرکز بر روی اهداف، انتخاب اهداف مثبت و انگیزشی، اولویت بندی در اهداف، برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف و کنترل بر نحوه اجرای درست برنامه‌ها و پایبند بودن به اجرای برنامه‌هایی که می‌تواند ما را به هدف نزدیک کند، تماماً موضوعاتی است که می‌تواند یک سازمان را در مسیر صحیح خود جهت رشد و توسعه قرار دهد.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان