مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

چگونه اعتماد سازی کنیم؟

چگونه اعتماد سازی کنیم؟

اعتماد پایه‌ی اساسی هر رابطه‌ای از نظر شغلی و شخصی است. صداقت کلیدی است که موجب اعتماد می‌شود و رابطه را پایدار می‌کند. یک خیابان دو طرفه است که هر دو نفر باید اعتماد لازم را به یکدیگر داشته باشند.

قابل اعتماد باشید و سپس اعتماد سازی کنید تا هر دو بتوانید با رضایت متقابل کار خود را تکمیل کنید. اگر شخصی می خواهد همه را نسبت به یک رابطه سالم ترغیب کند و یا یک تیم برنده در محل کار بسازد، پس به یاد داشته باشید که این کار فقط با ترویج و ترغیب افراد به اعتماد و نگرش مثبت در زندگی امکان پذیر است.

شفافیت، تمایل به اشتراک گذاری و اعتبار از اصلی ترین مولفه هایی هستند که می توانند به شما در ایجاد اعتماد کمک کنند. به یاد داشته باشید اعتماد یک احساس صریح و صادقانه است که منجر به کارایی و بهره وری بهتر در زندگی می شود.

 

حوزه اصلی و تخصصی گروه ما ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت است. در این باره بیشتر بدانید.

ثبت شرکت در آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 

16 روش ایجاد اعتماد و قابل اعتماد بودن

16 روش ایجاد اعتماد و قابل اعتماد بودن به شرح زیر است. سعی کنید از این روش‌ها برای جلب اعتماد استفاده کنید.

 

1) به عنوان یک الگو رهبری کنید

اعتماد دارایی باارزشی است که همه را به صحبت کردن و برقراری ارتباط شفاف تشویق می­نماید. اعتماد بنیان هر رابطه‌ای هم در زندگی حرفه‌­ای و هم در دنیای شخصی است. ایجاد اعتماد سال‌ها طول می­‌کشد؛ در حالی که خراب کردن آن چند ثانیه زمان می‌برد. بنابراین اگر به دنبال راه‌هایی برای ایجاد اعتماد هستید در رویکرد خود بسیار محتاط باشید و با الگو رهبری کنید.

با برداشتن اولین قدم به سمت جلب اعتماد کسی که مایلید بی قید و شرط به شما اعتماد کند، با پیشگام شدن یک الگوی شخصی بسازید. زمان آن رسیده که به جلو قدم بردارید؛ بنابراین سایرین می‌­توانند از رفتار شما به عنوان یک الگو پیروی کنند. زمانی که افراد شروع به اعتماد کردن به شما کردند این از جانب آنها به حس اعتماد تبدیل خواهد شد.

 

2) رُک و صریح باشید

اگر به جلب اعتماد دیگران علاقه دارید در روش‌ها و عملکرد خود رُک و صریح باشید. ایجاد اعتبار پیشرو در مذاکرات مهم است. و این از طریق صادق بودن با خودتان و دیگران امکان­‌پذیر است. اگر می­‌خواهید پایه­ و اساس اعتماد را بنا کنید، دقیقاً در مورد همان معنایی که مورد نظرتان است صحبت کنید. (ظاهر و باطن کلامتان یکسان باشد) و برعکس.

به یاد داشته باشید صریح بودن به شما این اجازه را نمی‌­دهد که با دیگران گستاخ و شدیدالحن باشید. در روش خود مهربان و باتدبیر باشید؛ بنابراین افراد حس اولیه‌­ی مثبتی از شما دریافت می­‌کنند و سپس مایل می­‌شوند تا در راستای اعتماد به شما گام بردارند.

 

3) به قول خود عمل کنید

وعده‌­ها برای شکسته شدن نیستند و زمانی که قول می­‌دهید مانند یک سند قانونی الزام آور است. اگر مایل به جلب اعتماد هستید پایبند بودن به تعهداتتان بسیار اهمیت دارد. وقتی قصد خود را برای انجام یک کار اعلام کردید به این معناست که تمام تلاش خود را برای عمل کردن به قولتان می­‌کنید. توافق خود را برهم نزنید زیرا دیگران هرگز مجدداً به شما اعتماد نخواهند کرد.

مهم است که از قبل فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا قادر خواهید بود در چارچوب زمان تعیین شده کار را به اتمام برسانید یا در هنگام تعامل شخصی قول خود را حفظ کنید. اگر فکر می کنید وعده­‌تان امکان پذیر نیست، قبل از اینکه خود را درگیر کنید بهتر است نه بگویید. زیرا هنگامی‌­که عهد خود را بستید متعهد هستید که آن را به اتمام برسانید تا اعتماد پابرجا بماند.

 

4) هیچ یک از افراد را نادیده نگیرید

با همه به عنوان فردی مجزا رفتار کنید و به آنها اعتماد و احترامی را که شایسته آنهاست بگذارید. اگر به دنبال راه هایی برای ایجاد اعتماد هستید، هیچ یک از افراد را نادیده نگیرید. افراد در فضای شخصی و شغلی شما به توانایی های شما اعتماد نشان داده اند، بنابراین با اقدامات خود آنها را ناامید نکنید.

فکر نکنید که چون با دیگران ارتباط صمیمانه ای دارید پس اجازه دارید که با تکمیل نکردن کار داده شده در زمان تأیید شده اعتماد او را از بین ببرید. به همین ترتیب، اگر موردی از روابط شخصی باشد، به تعهد خود احترام بگذارید و دیگران را به دلیل نزدیک بودن به آنها، بدیهی نپندارید. به یاد داشته باشید که ایجاد اعتماد در هر دو طرف زمان زیادی از شما گرفته است، بنابراین اجازه ندهید که از بین برود.

 

یکی دیگر از خدمات گروه ما حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان است که داشتن اطلاعات در این زمینه خالی از لطف نیست.

حسابداری و مشاوره مالیاتی در آلمان

 

5) ارتباط موثر برقرار کنید

ارتباط بد یکی از دلایل اصلی عدم پابرجا بودن اعتماد در هر محیطی است. عدم روشن شدن موضع شما منجر به فرضیاتی می شود و این می تواند باعث اختلاف نظر و از بین رفتن اعتماد شود. اگر می خواهید از هرگونه مسئله ای جلوگیری کنید، ضروری است که در آغاز با سایر طرف های درگیر به طور آشکار و آزادانه ارتباط برقرار کنید.

در مورد انتظارات و تعهدات خود شفاف باشید. هیچ روزنه ای باقی نگذارید زیرا بعداً ممکن است دلیل اختلافات شود. اگر به دنبال راه­هایی برای ایجاد اعتماد هستید، حقایق را دو بار بررسی کنید و سپس خود را متعهد کنید. اگر می خواهید به دیگران پیام اعتماد بفرستید مهارت ارتباطی قوی نیاز روز شماست.

 

6) زمان لازم را ارائه دهید

در چند ثانیه نمی­‌توان اعتماد جلب کرد. این یک روند رو به رشد است که برای ریشه یابی و پرورش موثر به زمان نیاز دارد. پیشرفت مداوم تنها درصورتی امکان پذیر است که فعالیت منظمی وجود داشته باشد، بنابراین اگر به دنبال راه‌­هایی برای ایجاد اعتماد هستید، آماده گا­م­‌های کوچک شوید. بر روی آخر کار تمرکز کنید و در شروع انتظار نتیجه نداشته باشید.

به یاد داشته باشید که رشد اعتماد به زمان نیاز دارد، بنابراین اجازه دهید اتفاق بیفتد. شما اولین قدم را در جهت ایجاد اعتماد برداشته‌­اید و اکنون این طرف دیگر است که باید دستان خود را دراز کند و به توانایی های شما اعتماد کند.

 

7) در تصمیم­‌گیری عجول نباشید

اگر با معضلی روبرو هستید نیازی به فشار بی رویه نیست. اگر به دنبال راه هایی برای ایجاد اعتماد هستید، بهتر است برای فکر کردن وقت صرف کنید و از هر زاویه رویکرد خود را در نظر بگیرید. اگر طرف مقابل شما را تحت فشار قرار می دهد تا فوراً تعهد خود را بپذیرید و شما در این باره قصور دارید، ضروری است که کار محول شده را رد کرده و در همان ابتدا به وضوح نه بگویید.

بعضی از افراد موافق و متعهد می شوند حتی اگر غریزه آنها فریاد منفی بکشد. آنچه اتفاق می افتد این است که آنها قادر به تکریم آن نیستند و از این رو ایمان و اعتماد طرف مقابل را از دست می دهند. یک نه قاطعانه و محکم می تواند به مذاکره منجر شود و اعتماد می تواند از پس آزمون زمان برآید. از این رو در هنگام تصمیم گیری های مهم عجول نباشید زیرا این امر می تواند در آینده شما را از بلایا نجات دهد.

 

چگونه اعتماد سازی کنیم؟

 

8) منظم باشید

 فرد بی نظم به هیچ چیز فکر نمی‌کند و به هر کاری که سر راه او قرار می گیرد بله می‌گوید. او برای بررسی کار خود وقت صرف نمی­‌کند که آیا زمان لازم را برای ادامه تعهدات خود دارد یا خیر. بیش از حد کار دارد. وقتی مهلت­‌های خود را یکی پس از دیگری از دست می­‌دهد، اعتماد دیگران را نیز از دست می دهد. اگر به دنبال راه‌­هایی برای ایجاد اعتماد هستید منظم باشید. تمام تعهدات خود و همچنین پیشرفت روزمره هر کار را پیگیری کنید. یک سیستم سازمانی تنظیم کنید که اعتماد دیگران را برانگیزد و به شما در حفظ تصویر در مقابل همسالان، همکاران، دوستان و اعضای خانواده کمک کند.

 

از دیگر خدماتی که باید پس از ثبت شرکت در آلمان از آن بهره ببرید، خدمات حقوقی و خدمات ویرچوال آفیس در آلمان است. با کلیک بر لینک های زیر با این خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات حقوقی در آلمان

خدمات ویرچوال آفیس در آلمان

 

9) با دیگران عادلانه برخورد کنید

اگر به دنبال راه­‌هایی برای ایجاد اعتماد هستید، در تلاش خود صادق باشید و با هرکسی که در تماس هستید منصفانه رفتار کنید. در مذاکرات خود قدردانی و گرمی از خود نشان دهید تا بتوانید عنصر اعتماد هر دو طرف را حفظ کنید.

وقتی تلاش های شما واقعی و صادقانه به نظر می رسند، افراد تمایل خوبی به شما دارند و این باعث ایجاد یک رابطه مطمئن می شود. اطمینان حاصل کنید که به روابط قدیمی و جدید به یک اندازه توجه کرده اید. قدیمی‌ترها را رها نکنید و به یاد داشته باشید روابط قدیمی روابط طلایی هستند.

 

10) مشارکت همه جانبه

شخصی که هر چند روز یکبار از یک کار یا رابطه به کار دیگری می‌­رود، بی سر و صدا به سمت یک فاجعه در حال دویدن است. اگر می‌خواهید اعتماد سازی کنید و موفقیت مورد نظر را کسب کنید، مشارکت تمام و کمال در کارها و روابط بسیار اهمیت دارد.

تلاش‌های نیمه‌جان توسط هیچ کس قابل تحمل نخواهد بود زیرا هر یک از ما انتظار داریم مشارکت کامل دیگران را هم در فضای شخصی و هم در فضای شغلی خود داشته باشیم. وقتی کاملاً به سمت هر کاری تمایل داشته باشید، این حس اعتماد را به وجود می آورد که به سیستم شادتری در زندگی منجر می شود.

 

11) به دیگران پیشنهاد کمک کنید

وقتی دست یاری به دیگران می‌دهید، در واقع نشان می­‌دهید که ذاتا مهربان هستید. اگر به دنبال راه هایی برای جلب اعتماد هستید، واقعا تلاش کنید. به یاد داشته باشید عمل شما تأثیر غیرمستقیم دارد زیرا مردم بخاطر آن به شما نگاه مطلوبی دارند. مهربانی عبارت از حرکت دادن افراد در مسیر درست و توصیه‌های خالصانه کردن است. این به معنای انجام کار آنها به قیمت زندگی خود شما یا قبول کردن مسئولیت مشکلات آنها نیست.

 

12) شفاف و صادق باشید

نگهداری اطلاعات ارزشمندی که می تواند روند صعودی را رقم بزند، ویژگی مطلوبی نیست. اگر به دنبال راه هایی برای جلب اعتماد هستید، در تمام مذاکرات خود رو راست باشید.

وقتی شخصی به هر پرسش، پاسخ مبهمی می­‌دهد، ایمان و سرانجام اعتمادی را که فرد مقابل به او دارد از بین می­‌برد. جزئیات مهم را حذف نکنید زیرا اعتبار خود را در مقابل دیگران از دست خواهید داد. تضادها راهی برای از بین بردن اعتماد هستند بنابراین به هر قیمتی از آنها خودداری کنید.

 

اعتماد دوطرفه لازمه هرگونه مذاکره‌ای است اما ایجاد اعتماد به تنهایی پیش‌برنده‌ی مذاکرات نیست! در مقاله زیر به مهارت‌های مذاکره بیشتر پرداخته شده است. مطالعه این مقاله خالی از لطف نیست.

مهارت های مذاکره

 

13) اشتباهاتتان را بپذیرید

انسان بودن یعنی خطا کردن.اگر به دنبال راه­‌هایی برای جلب اعتماد هستید، از اشتباهات نترسید. بپذیرید و تصدیق کنید که اشتباهی رخ داده است و شما تمام تلاش خود را برای اصلاح آن در اسرع وقت انجام خواهید داد. مردم عموماً کسانی را که می پذیرند اشتباهات خود را بپذیرند، می‌بخشند زیرا همه ما از یک قالب بریده شده‌­ایم.

پشت دروغ های مصلحتی و نیمه‌­ی حقیقت پنهان نشوید زیرا باعث می شود غیر صادق به نظر برسید. این باعث ایجاد تردید و در نتیجه از دست دادن ایمان و اعتماد می شود.

 

14) در مذاکرات خود صادق باشید.

صداقت فضیلتی است که اگر می خواهید اعتماد ایجاد کنید باید کاملاً پرورش یابد. دروغ، دروغ است و به محض اثبات دروغگو بودن شما هیچ کس دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد. نیمه­ای از واقعیت ها و دروغ های مصلحتی یک دستورالعمل برای بلایا است؛ بنابراین اگر به دنبال راه‌­هایی برای ایجاد اعتماد هستید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید.

مهم نیست که دلیل دروغ چیست، اعتبار خود را برای همیشه از دست خواهید داد. به یاد داشته باشید صداقت به عنوان بهترین سیاستی شناخته شده است که فرد می تواند دنبال کند، بنابراین اگر می خواهید برداشت قابل اعتماد بودنتان را برای دیگران ایجاد کنید، به این ویژگی تحسین برانگیز پایبند باشید.

 

15 ) از نظر احساسی باهوش باشید. (استفاده از هوش هیجانی)

فردی که از نظر عاطفی باهوش است، احساسات خود را تصدیق می کند، به اقدامات خود فکر می‌­کند و برای مقابله با شرایط روش های سازنده ای را در پیش می گیرد. این احساسات منفی را که در جریان حوادث گریبان او را گرفته است، پنهان نمی‌­کند و سعی نمی‌­کند که آن­ها را نادیده بگیرد.

با آنها روبرو شوید و به روشی هوشمندانه برخورد کنید تا از نظر احساسی به عنوان یک فرد بالغ برخورد کرده باشید. وقتی شخصی واقعیت را انکار نمی­‌کند و با تمام چالش­‌هایی که زندگی با فراز و نشیب سر راه او قرار می­‌دهد روبرو می شود، احساس مطلوبی را در دیگران ایجاد می کند که گویی در اوج اعتماد است.

 

16) هر آنچه را که درست است انجام دهید.

اگر به دنبال راه­‌هایی برای ایجاد اعتماد هستید، درست عمل کنید. گاهی باید به فکر خیر بزرگتر باشید و اقدامات لازم را انجام دهید. به یاد داشته باشید، همیشه برخی افراد وجود دارند که قصد دارند علیه شما صحبت کنند و در انجام کارهای صحیح به شما اعتماد نخواهند کرد. منتظر تأیید آنها نباشید بلکه ایمان بیاورید و آنچه که لازم است انجام دهید. به خود ایمان داشته باشید. پای اقدامات خود بایستید زیرا این قاطعیت از طرف شما بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و به شما در کسب تأیید و اعتماد کمک می کند.

آیا با افرادی روبرو شده‌­اید که تماس چشمی برقرار نمی­‌کنند و همیشه در حال تکان خوردن هستند؟ این به دلیل عدم اعتماد از طرف آنها است. یک رابطه بدون اعتماد متقابل در طولانی مدت نمی­‌تواند دوام داشته باشد. اعتماد به شخصی که از نظر او فردی با صداقت هستید آسان است. این بدان دلیل است که شما او را به عنوان فردی شناخته‌­اید که تحت هر شرایط و موقعیتی کار درست را انجام می­‌دهد.

این اعتماد است که منجر به تعهد در یک تیم شده و این تعهد است که در دستیابی به موفقیت مطلوب به افراد کمک کرده است. از این رو اقدامات لازم را برای ایجاد و تقویت اعتماد در زندگی خود انجام دهید. به یاد داشته باشید جهان پر از افرادی است که ارزش خود را ثابت کرده و با انجام اقدامات لازم اعتماد دیگران را جلب کرده‌­اند.