مشاوره تلفنی رزرو وقت
خدمات ویژه برای شرکت های ثبت شده در آلمان

مقالات

SBU یا واحد کسب و کار استراتژیک چیست؟

SBU یا واحد کسب و کار استراتژیک چیست؟

واحد کسب و کار استراتژیک یا SBU که مخفف Strategic Business Unit است، برای سازمان‌های چند محصولی کاملا ضروری هستند. این واحدهای کسب و کار اساساً به عنوان مراکز سود شناخته می‌شوند. آنها بر روی مجموعه‌ای از محصولات متمرکز هستند و مسئولیت هر تصمیم یا استراتژی اتخاذ شده برای آن مجموعه خاص از محصولات را بر عهده دارند.

از نوآوری مخرب (Disruptive Innovation) چه می‌دانید؟

از نوآوری مخرب (Disruptive Innovation) چه می‌دانید؟

نوآوری مخرب اصطلاحی در مدیریت کسب‌وکار است و به نوعی نوآوری اشاره دارد که بازار و شبکه ارزش جدیدی را ایجاد کرده و در نهایت در شرایط قبلی بازار اختلال ایجاد می‌کند و به این صورت موازنه شرکت‌ها در بازار را تغییر می‌دهد. این اصطلاح به‌عنوان تأثیرگذارترین ایده کسب‌وکار در قرن بیست و یکم شناخته شده است.

مشتری مداری به زبان ساده

مشتری مداری به زبان ساده + راهنمای رویکرد مشتری مداری

رویکرد مشتری مداری (customer orientation approach) به این معناست که شرکت به مشتری اهمیت زیادی می‌دهد و یک شرکت مشتری مدار است. چنین شرکت‌هایی تمام استراتژی‌های بازاریابی خود را با قرار دادن مشتریان در راس هرم انجام می‌دهند. در این مقاله بیشتر درباره مشتری مداری صحبت می‌کنیم.

فلسفه برند (Brand Philosophy) چیست؟ چه اهمیتی دارد؟

فلسفه برند (Brand Philosophy) چیست؟ چه اهمیتی دارد؟

فلسفه برند (Brand Philosophy) را می‌توان به عنوان مجموعه‌ای از ارزش‌ها، کدهای اخلاقی و اصولی تعریف کرد که محیط و فرهنگ کلی سازمان را تعریف می‌کند و شیوه‌های تجاری شرکت را فرموله می‌کند. در این مقاله بیشتر از فلسفه برند و اهمیت آن صحبت می‌کنیم.

مدیریت محصول (Product Management) چیست؟

مدیریت محصول (Product Management) چیست؟ + ۷ راهکار برای مدیریت محصول بهتر

مدیریت محصول (Product Management) که گاه بعنوان «مدیریت تولید» نیز شناخته می‌شود، یک عملکرد بسیار مهم برای سازمان است و با برنامه ریزی، پیش بینی یا بازاریابی یک محصول سروکار دارد. یک مدیر محصول یا پروداکت منیجر (Product Manager) معمولاً مسئول انتخاب محصول مناسب برای شرکت، برنامه‌ریزی خرید مواد اولیه و تولید و همچنین بازاریابی آن است.

تصویر برند (Brand Image)

تصویر برند (Brand Image) چیست؟ چه اهمیتی دارد؟

تصویر برند، در واقع ادراکی از برند در ذهن مشتریان آن برند است؛ یعنی مجموعه‌ای از باورها، افکار و گاه احساساتی که یک مشتری در مورد برند دارد. تصویر برند می‌تواند به تعداد مشتریان متفاوت باشد و به همین جهت مهم‌ترین وظیفه هر کسب و کاری شکل دادن به یک تصویر برند یکسان در ذهن مشتریان است.

قیمت سایه + قیمت گذاری سایه‌ای

قیمت سایه + قیمت گذاری سایه ای

قیمت گذاری سایه ای عبارت است از اختصاص ارزش پولی به اقلامی با ارزش نامعلوم که هنوز بازار خاصی برای به دست آوردن قیمت واقعی ندارند. در این مقاله بیشتر درباره قیمت سایه و قیمت گذاری سایه ای صحبت می‌کنیم.

۱۰ راه برای کاهش استرس محیط کار

۱۰ راه برای کاهش استرس محیط کار

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی راهکارهایی به کاهش استرس محیط کار کمک کنیم. این راهکارها در واقع تغییراتی هستند که اگر در سبک زندگی شخصی و کاری خود آنها را لحاظ کنیم، می‌توانیم تا حد زیادی از استرس مخرب محیط کار جلوگیری کنیم و بازدهی خود را افزایش دهیم.

چگونه تفویض اختیار کنیم؟

چگونه تفویض اختیار کنیم؟ + ۱۰ نکته برای واگذار کردن امور به کارکنان

واگذار کردن امور به کارکنان که به اصطلاح تفویض اختیار (به انگلیسی Delegation) نیز نامیده می‌شود؛ یعنی اینکه انجام دادن بخشی از کارتان را به شخص دیگری (در اینجا کارکنان و کارمندان زیردست) بسپارید. تفویض اختیار یا واگذار کردن امور به کارکنان یک مهارت مهم و ضروری در دنیای بیزینس و تجارت است.

۵ نوع رشد کسب و کار

۵ نوع رشد کسب و کار

هر کسب و کاری به طریقی به دنبال رشد است. هر شرکتی استراتژی‌های خاص خود را دارد که می‌تواند با افزایش فروش و سود خود، رشد کند. استراتژی‌های مرتبط با رشد کسب و کار به طور ویژه‌ای به وضعیت مالی بازار، وضعیت رقباء و قوانین و مقررات دولتی بستگی دارد.

۱۰ نشانه که کارکنان شما در محیط کار راضی و شاد هستند!

۱۰ نشانه که کارکنان شما در محیط کار راضی و شاد هستند!

بارها به این نکته ذکر کرده‌ایم که کارکنان، بزرگ‌ترین سرمایه‌های هر سازمانی هستند. می‌خواهید فروش بیشتری کنید و به سود بیشتری دست پیدا کنید، باید بهره‌وری کارکنان‌تان را بالا ببرید. بهره‌وری چگونه افزایش می‌یابد؟ با فراهم آوردن یک محیط کار شاد و سالم!

چگونه جذب ثروت کنیم؟ + ۱۰ روش برای جذب پول و ثروت

چگونه جذب ثروت کنیم؟ + ۱۰ روش برای جذب پول و ثروت

جذب پول و ثروت همواره یکی از دغدغه‌های اساسی انسان بوده است. در این مقاله قصد داریم بی‌آنکه پکیجی به شما بفروشیم، ۱۰ روش برای جذب پول و ثروت به شما یاد بدهیم.

تدوین استراتژی

تدوین استراتژی

تدوین استراتژی فرایندی است که به خلاقیت و تجزیه و تحلیل نیازمند است. تدوین استراتژی از این جهت یک فرایند است که اقدامات خاصی در یک دوره زمانی به ترتیب انجام می‌شوند. این فرایند شامل تعدادی فعالیت و تجزیه و تحلیل آنها برای تصمیم‌گیری هر چه بهتر است.

۶ راه برای آنکه یک رهبر سازمانی عالی باشید!

۶ راه برای آنکه یک رهبر سازمانی عالی باشید!

بدل شدن به یک رهبر خوب و عالی برای سازمان‌تان مسیر سخت و دشواری نیست و تنها به رعایت نکاتی که در این مقاله گفته می‌شود، بستگی دارد. با رعایت این نکات می‌توان به موفقیت در رهبری یک تیم یا سازمان دست یافت.

به کمک این ۹ نکته جلب رضایت مشتری را آسان کنید!

به کمک این ۹ نکته جلب رضایت مشتری را آسان کنید!

یک کسب‌وکار تا زمانی که مشتری داشته باشد، می‌تواند به بقاء ادامه دهد اما زمانی موفق می‌شود که مشتریانش بارها و بارها برای خرید به کسب‌وکار مذکور مراجعه کنند و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که رضایت مشتریان خود را جلب کرده باشید.